Parkieten Land.NL
Papegaaien Forum => Huisvesting en Voeding => Topic gestart door: coco op december 27, 2005, 02:26:32 am
-
hai ik gebruik nu al een hele tijd harrisons vul het s'avonds sinds de zomer bij met premium voer maar het valt me op dat sinds ikcoco die harrisons voer zijn staart veren er zo vreselijk uitzien helemaal geraffelt hij zag er in het begin mooier uit wat ik toch ook nog wel even wil zeggen is dat dr hooymeier vond dat coco wat van die veren had maar zijn staart enz zagen er goed uit maar nu ziet het er helemaal niet meer uit en begint het naar mijn mening steeds lelijker te worden wat doe ik verkeert en wat komt die tekort? (ben trouwens een beetje laks met die juvenille en dat andere spul (omdat ik dat uit de vriezer moet halen schiet dat er vaak bij in)
-
Ik heb dat niet gemerkt bij mijn eigen Coco. Hij heeft bijna een jaar Harrisons gehad. Maar werd er niet lelijker maar ook niet mooier op!
In principe kan hij niets tekort komen met de Harrisons! :CENS
Gr Corina
-
jamaar hoe kan dat dan dat die veren zo lelijk zijn geworden?? moet ik dan niet iets extra's of zo geven? gebruik jij die juvenille enz wel dan? ???
-
Nee, ik gebruik het ook niet meer!
Ik heb echt geen idee, hoe het kan dat zijn veren lelijker zijn geworden.
Gr Corina
-
Gerafelde veren ontstaan meestal vooral als ze veel aan het gaas/tralies hangen, dat is alleen te voorkomen met een grotere kooi en eventueel meer stokken.
-
Gerafelde veren ontstaan meestal vooral als ze veel aan het gaas/tralies hangen, dat is alleen te voorkomen met een grotere kooi en eventueel meer stokken.
Nooit geweten! Grappig he dat je hier aldoende zoveel bijleert!
-
zou dat kunnen ? het is idd niet zo'n grote kooi je weet wel zo'n jockkooi ofzoiets dus het is geen tekort ofzo?
-
Gerafelde veren ontstaan meestal vooral als ze veel aan het gaas/tralies hangen, dat is alleen te voorkomen met een grotere kooi en eventueel meer stokken.
Ik zag gisteren dat de staart van Donut ook aan het rafelen is. maar het kan er echt niet aan liggen dat de kooi te klein is. Dus ik vraag me af of dit de enigste mogelijke reden is?
-
Vaak is de grootte van de kooi de hoofdreden van die gerafelde veren en vooral als je gaai een aktieve vogel is en regelmatig klimt en valt
Onze edel is ook zon geval en zat ook in een te kleine kooi en begon er niet uit te zien, nadat ik een giga vila heb gekocht was dit probleem snel verholpen.
ik denk dat je het niet bij de voeding moet gaan zoeken.
Gr Eric
-
Die van mij hebben ook soms een gerafelde staart, maar dat komt vooral van gek doen in de kooi. Soms hangt hij helemaal aan de zijkant op de kop met zijn halve staart tussen de tralies door. De kooi is zeker niet te klein, maar af en toe gek doen moet kunnen, en dat daardoor zijn staart rafelig wordt, das dan pech. :)
Zou me er niet echt druk om maken, tenzij zijn hele verenkleed begint te rafelen.
-
ik vul het bakje altijd bij met "zeer smaakvol en uitgebalanceerd premium vogelvoer".
Moest zeggen dat zn veertjes daardoor beter glanzen en uitzien.
-
Ik zag gisteren dat de staart van Donut ook aan het rafelen is. maar het kan er echt niet aan liggen dat de kooi te klein is. Dus ik vraag me af of dit de enigste mogelijke reden is?
Ik merk hier dat het meer de afstand tussen de tralies is. Alphie zit nu even in een andere kooi, en zijn staart rafelt. De tralies staan dichter op elkaar dan die van zijn kooi thuis, terwijl die kooi niet kleiner of groter is.
-
oke, dan is dat bij mij ws ook de reden. ach ja, niks aan te doen.
-
Ik heb net op een ander forum gelezen dat gerafelde/lelijke veren vaker voorkomen bij gewiekte kromsnavels. Die schijnen (volgens hun) eerder mis te grijpen bij het spelen/springen/fladderen en te vallen/botsen. daardoor krijgen ze lelijke veren.
Heb dit bij Joda eigenlijk nooit opgemerkt.
-
ja ik doe ong. 20 harrisonsbrokjes en 2eneenhalfschep extravitalpremium daar is coco heel erg dol op en ik doe ong 2xpw een beetje van dat maagkiezel ofzoiets en vergeet vaak de rest wat ik in de diepvries heb liggen je weet wel juvenille enz en hij krijgt fruit en crackers enz gaan die veren zo snel raffelen dan? ik bedoel ik heb mijn jongste zoon betrapt dat die coco wel eens de kooi in derigeert dmv zijn staart aan te rakenzou dat ook kunnen ach niet dat het nou een nationale ramp is of zo dat van die staartveren maar ik vroeg me gewoon af omdat hooymeier er toen over had (en ik vond coco er toen goed uitzien hoor) dat er bepaalde veren roze waren aan het begin of eind van de veer en dat er bepaalde veertjes een beetje raffelden ik dacht dus dat dat met die harrisons helemaal over zou zijn (een soort wonderbrok ofzo haha) ik durf ook niet echt geen harrisons te voeren want dan ben ik zo bang dat die tekorten of slechte voeding krijgt als ik alleen die premium voer? dat doe ik er eigenlijk alleen bij in omdat die dat zo lekker vind coco is trouwens ook gewiekt zou best wel eens kunnen dat het door de kooi of het spelen enz komt ...als het maar niet door de voeding komt
-
:-X
-
hahahhaha jaja nou ja zou toch maar zo kunnen??
-
Staarten raken vaak lelijk als de vogels tegen het gaas of tralies aanhangen. Met name pyrrhura's doen dat vaak, het hangt dus niet alleen van huisvesting af (heeft wel enige invloed) maar ook van het gedrag van de vogel.
Een gerafelde staart zegt weinig over de gezondheid van de vogel, de rest van het verenpak wel!