Parkieten Land.NL
Papegaaien Forum => Al het overige! => Topic gestart door: Tes op maart 16, 2006, 17:12:11 pm
-
Valt jullie gaai s nachts ook wel eens van zijn stok? Chico valt wel eens en ik zit
dan rechtop in bed. Ze klimt dan weer gewoon naar boven alsof er niks aan de hand is, maar ik ga toch
altijd wel even kijken. Wat kan dit zijn/betekenen?
-
Als het een enkele keer gebeurt weet ik niet of het iets is,
maar Pica m'n aga heeft dat ook al vanaf jongs af aan en nu
schijnt ie epilepsie te hebben.Hou het dus iig in de gaten.
Gr,Antonia
-
Van de stok vallen gebeurd hier ook maar zelden!
Ik kan me voorstellen dat je dan wakker word! :)
Ik zou het idd ff in de gaten houden als hij het vaak doet!
Maar kijk weer uit dat het geen aandacht vragen is. :) Als je altijd gaat kijken als hij van de stok af valt!
-
Hier is het eens voorgevallen is door onhandig klauteren. maar s'nachts is alles hier stilletjes
-
Ik ging eigenlijk ook nooit direct kijken,
ik luisterde alleen of ie wel weer naar boven klom bij de deur ofzo.
-
Ik zou dat inderdaad maar eens achterwege laten Tes, het gaan kijken.. :) Ik ben benieuwd of het dan na een tijdje overgaat! Ik hoor trouwens wel vaker van gaaien die van hun stokkie vallen hoor!!
-
flipke valt niet echt van zijn stok maar zit nu al drie avonden te waggelen in zijn kot
vermoedelijk slaagt hij ff met zen vleugels als hij uit balans gaat,zeker weten doe ik het nie,ik ga ook niet kijken
-
epilepsie bij een papegaai kan dat ?
en wat kan je er aan doen? :CENS
-
Ja epilepsie bestaat bij papegaaien.
Maar behalve van de stok vallen, zal je toch nog meer symptomen moeten merken wil je daadwerkelijk van epilepsie spreken.
Bijvoorbeeld bepaalde aanvallen waarbij de papegaai lijkt weg te vallen en later weer gewoon rustig bijkomt etc.
En wat eraan te doen is, geen idee waarschijnlijk medicijnen.
Gr
Ineke
-
dan is het geen epilepsie maar gewoon gedragsprobleem
:elvis:
-
dan is het geen epilepsie maar gewoon gedragsprobleem
:elvis:
O ???
-
HIhi ;D ;D ;D
Zou best kunnen hoor :)
-
Coco is de laatste tijd ook aan het stuntelen 's nachts. :o
Een paar weken geleden, lig ik net op bed. In een keer gefladder en gebonkt (een van de gaaien viel) en toen was het stil.
Eng stil. :o :o Dus ik schrok me een hoedje en ben gaan kijken ::) (Als hij direct om hoog was geklauterd, dan was ik niet gaan kijken.) Maar toen zat Coco onder in de kooi, verdwaasd te kijken.
Vanochtend was het weer raak. Volgens mij schrok hij van mijn wekker/Radio. Want in eens weer een gefladder en gebonk. Ik schrok me een ongeluk van dat beest. ::) Hing hij weer aan de tralies met grote ogen!
Coco is helemaal niet zo schrikkerig, maar dit was toch wel gek. ???
-
Sjakko heeft het ook wel eens. Ik weet dan niet waarvan ze geschrokken is, maar dan hoor ik ook ineens een hoop gefladder en zo. Ze hangt aan de tralies te slapen, dus vallen zal ze niet zo maar. Maar met schrik is het een ander verhaal natuurlijk! Niet veel aan de hand verder denk ik! ;)
-
Het heet geen epilepsie, maar vallende ziekte toch?
Het komt bij grijze roodstaarten voor die een tekort aan kalk hebben.
(Mijn ouders hadden 20 jaar geleden een grijze roodstaart gekocht met vallende ziekte. Achteraf bleek het beestje al 65 te zijn en had volgens Hooimeijer last van epilepsie.)
Of het bij andere kromsnavels ook bestaat weet ik niet.
Enneh in het begin donderde Tigo elke avond wel een keer van zijn stok af, maar nu doet ie het niet meer.
-
Vogels met "rode ogen" zoals mijn lutino-valkje schijnen snachts heel slecht te zien en zijn daardoor erg schrikkerig en vallen ook regelmatig van hun stok. Nachtlampje is hiervoor de oplossing. ;)
-
Vogels met rode ogen hebben juist overdag last van het felle licht, met schemer en in het donker zien ze net zoveel als zwartogen.
Henk
-
Het komt bij grijze roodstaarten voor die een tekort aan kalk hebben.
Zo lang het niet vaker voor komt dan dit, maak ik me geen zorgen.
Maar ik denk dat als een vogel dagelijks van zijn stok valt dan is er iets niet goed! :CENS
-
Vogels met "rode ogen" zoals mijn lutino-valkje schijnen snachts heel slecht te zien en zijn daardoor erg schrikkerig en vallen ook regelmatig van hun stok. Nachtlampje is hiervoor de oplossing. ;)
Vogels met rode ogen hebben juist overdag last van het felle licht, met schemer en in het donker zien ze net zoveel als zwartogen.
Henk
Ik heb het net omgekeerd gelezen. En omdat het bij ons valkje idd zo is, dat schrikken en vallen snachts (bloed zat aan de tralies), hebben we dat nachtlampje uitgeprobeerd en is het idd opgelost!
Dus ben ik er zonder meer van uitgegaan dat wat ik heb gelezen klopt.