Parkieten Land.NL
Papegaaien Forum => Al het overige! => Topic gestart door: Canis Lupus op september 12, 2006, 20:44:37 pm
-
Ik vroeg me af of er buiten de enkele gelukkige, gekende gaaien hier op het forum ook nog andere mensen hun vogeltje mee nemen bij de slager (waar hij steeds een stukje kaas krijgt), bij de grootouders, bij vrienden, op wandel, etc... Wat zijn jullie ervaringen dan? Schrikken ze ook vaak van plotse bewegingen/geluiden onderweg?
-
hoi jurgen,
ik veronderstel dat je tweety bij de gelukkige gekende gaaien rekend ? :)
maar ondanks ik heel veel met haar onderneem(dank zei vivke ;) )
moet ik toch steeds opletten, ze schrikt ook nog van alles hoor.
maar ik hou daar gewoon rekening mee.
altijd zorgen dat je ze goed vast houd, en vermijd drukke straten met veel verkeer.
maar mijn ervaring leert mij dat hoe meer ik onderneem ,hoe zekerder dat ze wordt.
-
ik probeer er steeds eentje mee te nemen als ik bv naar de tweedehandszaak, het tuincentrum of op familybezoek ga. Vier tegelijk is me nét iets teveel en ben niet echt een type voor een papegaaienbuggy of zo,
Wel is het zo dat des te meer je er met ze uitgaat, des te beter zullen ze bij je blijven zitten. Hoe vaker je het doet - des te minder het gefladder dus. ik heb dat langzaam opgebouwd trouwens. Eerst op plekken waar bijna niemand komt en geen auto's of ander verkeer een gevaar kunnen vormen voor de van schrik weggefladderde vogel...
Nu ik sinds maart in een huis met een tuin ben getrokken ben ik daar wel wat zuiniger in geworden moet ik toegeven.... ik zet ze nu wat vaker buiten ipv met ze de straat op te gaan. Beetje gemakzucht en luiheid mijnerzijds
-
Ik neem ze vaak mee, maar ik probeer vanaf nu ze voor het donker weer thuis te hebben, want ik merk dat ze dan angstiger en onrustiger zijn.
Voor de rest vinden ze het allemaal wel best. Je moet wel altijd goed op blijven letten natuurlijk.
-
Sluit me helemaal aan bij de rest. Hoe vaker je ze mee neemt hoe beter het gaat.
Ik neem ze niet mee naar de winkel. Over die drempel ben ik nog niet.
Wel neem ik ze vaak mee naar mijn ouders. Naar andere die papegaaien hebben. Naar het bos of naar zo'n wandel dag!
Gaat heel goed!
-
wij nemen japie ook veel mee naar buiten.
hij schrikt wel eens van iets maar ik heb geleerd dat je hem met je duim op zijn pootjes beter op je hand kan houden.
hij wil het liefst op mijn schouder maar dan heb je minder controle.
hoe meer je onderneemt hoe rustiger hij wordt .
en hij kan ook meer mensen en dieren ontmoeten dan binnen.
zoals al gezegd is begin met kleine stukjes te lopen en dan steeds een stukje verder.
-
langzaam opbouwen ,jurgen elke keer een beetje meer
en euh..... doe het rustig,rome is ook niet op één dag gebouwd
succes ermee
-
Langzaam opbouwen dus. En ik begrijp dat je overal voor moet oppassen, op straat, druk verkeer, bruggen, sloten, roofvogels etc.
Maar wat ik me nu al een tijd afvraag, hoe zit dat als je een hond tegenkomt?
Springen die honden dan niet tegen je op als je een gaaitje vasthoudt? Schrikt gaaitje zich niet een ongeluk van langskomende, blaffende honden? Als je gaai dan op de grond komt...honden zijn toch ook jachtdieren.......brrrr.
Dus modernemensenmetpapegaaien hoe zit dat met honden? ???
-
Ontloop ik zo veel mogelijk. Ik vind honden eng als ik met de vogels loop. Ben zelf niet bang voor honden!
Daarom ga ik bijv naar een bos waar geen honden mogen komen. En op zo'n papegaaiendag houd ik ze angstvallig in de gaten.
En Zoals ik al zei loop ik nog niet met ze op straat, zomaar. Dus dan kom je ze ook niet zomaar tegen!
-
bij de buren is een hond en als ik langs ga,houd ik flip goed vast ,de hond springt wel op en flip beziet hem vanuit de hoogte met een air van "je kan er toch niet aan"
maar los laten of ergens opzetten doe ik bij de buren niet,lekker veilig bij het vrouwke
en op de camping valt het mee
-
Ik neem ze vrij veel mee en ook naar veel verschillende plaatsen. Ook tommy die wildvang is is nu niet meer bang. Hoe meer je ze dingen laat meemaken hoe minder bang ze zijn. Als hij meegaat naar de winkel zit hij op t wagentje en rijdt bij de kassa zelfs mooi op de lopende band mee tussen de boodschappen ;D
Honden pas ik wel mee op, maar hoewel Tommy meestal mee gaat de honden uitlaten heb ik nog nooit een probleem gehad met springende doggys.
Met de vopgels die minder gewend zijn (Pepper en Gino) zoek ik wel rustiger plaatsen op, maar door thuis te blijven gaat de angst zeker niet weg ;)
-
Dus modernemensenmetpapegaaien hoe zit dat met honden? ???
Ik heb zelf twee bordeauxdoggen dus daar zijn de papegaaien al aan gewend. De meeste honden valt het pas op als ze fladderen en dat komt weinig voor. Je moet er dus net zo op letten als met kinderen - altijd in de buurt blijven en zelf geen angst voor honden hebben zodat je als het mis gaat en de hond tegen je opspringt je direct in durft te grijpen.
Moet wel zeggen dat ik nog nooit één aggressieve reactie van honden heb gehad - hooguit een overdreven geinteresseerde.
-
Hoi,
Wij hebben het ook steeds meer uitgebouwd. Nu gaat de gaai zelfs mee als we de paarden uit het land halen. Hij vindt ze niet eng, eerder andersom als hij weleens met de vleugels wappert :) We wachten nu af of ie gaat hinnikken. cheesy2 We houden idd een pootje met de duim vast. Vond ie in het begin niet leuk, nu weet hij niet beter. In de auto vindt hij ook erg leuk.
groetjes
-
mijn coco gaat zoveel mogelijk mee. Elke dag naar het park samen met de hond. Daar treffen we meestal andere honden 4 à 5) en hun baasjes. Die honden zijn met elkaar bezig en bezien coco niet. Ik woon in het centrum van de stad dus veel auto's, wandelen langs een rivier, park, maar ook winkelstraten, terrassen en drukke straten oversteken. Coco blijft rustig. Heb zelfs deze week pamfletten uitgedeeld in cafes en restaurants (verkiezingen in België) en coco ook meegenomen, overal binnen en buiten. Was gewoon een groot succes. Sommige mensen fluit hij ook liefelijk aan. Hij geniet ervan. Vorige week met hem naar zee geweest en op terras pannekoeken gegeten. Heel leuk, ambiance. Zeker doen. Ze genieten ervan, en hij wordt ook wat vriendelijker voor andere mensen. Geniet soms al eens van aandacht die hij krijgt.
-
We hebben op de papagaaien stuif in een opstap touw gekocht.En nu wennen we hem eraan dat hij daarop moet zitten als we de straat opgaan.Het gaat redelijk goed hoor ;).Hij wil nog wel eens naar mn schouder maar dan laat ik m opstappen en zet m weer op zn touw ;D.
-
Leuk om te lezen hoe jullie het allemaal aanpakken! Ik neem mijn Kyko de laatste tijd ook zo vaak mogelijk mee. Maar zoals je zegt, het vergt nog heel veel oefening om hem steeds even kalm te houden. Hij is nog te vaak afgeleid, de speelvogel. ;)
-
Sja 2 gaaitjes ging nog wel, maar nu moet ik er 3 in de gaten houden... Dan is het dus verplicht de rollator meenemen...
Wat haal ik me allemaal weer op de hals :o Ik moet wel heel veel van die beessies houden of niet dan :hart:
-
en dus niet meer in je eentje langs de gracht dan he?
je hebt maar 2 handen om over die pootjes te leggen ;)
-
je kan ze natuurlijk nog altijd aan een kettingske aan elkaar vastmaken,zo blijven ze steeds bij elkaar en vliegen ze samen op,moet je maar één keer de gracht in ,jarno :o
-
cheesy2
-
ooohhh ,stout vivke toch :)
-
Waarom pest iedereen Giggles nou toch...
(nou ja ik geef wel toe, als er eentje in de gracht dondert heb ik in ieder geval nog 2 reserve... FOEI Giggie >:D )
-
Waarom pest iedereen Giggles nou toch...
FOEI Giggie >:D )
ja zekerss Foei !!!! en dan vraagt ie zich af,wrm pesten ze giggie toch :CENS
zeg nou zelf ::)
-
:oops: :offtopic: En toch vind ik mezelf nog best lief hoor ;D
-
:oops: :offtopic: En toch vind ik mezelf nog best lief hoor ;D
enzooooooooo vertederend wanneer ie een natte broek heeft hé
-
enzooooooooo vertederend wanneer ie een natte broek heeft hé
Had ik die foto zonder pamper maar nooit gepost :cry:
-
tjah,to late = te laat hé of trop tard ??!!!
-
Wat ik hier even mis, maar wat jullie ws wel van elkaar weten, zijn jullie vogels allemaal gewiekt of gebruiken jullie tuigjes?
Toen ik Chico nog had lieten we haar in het voorjaar knippen en als ze in het najaar d'r veren terug had lieten we haar 's winters gewoon binnen rond vliegen.
Als ze geknipt was ging ze mee naar buiten op haar klimpaal. Maar wat ze dit jaar veel deed was d'r eigen laten vallen waardoor er telkens een wondje op haar borstbeen kwam. Daarom hadden we eigenlijk net besloten om haar niet meer te laten knippen.
Daarnaast is ze ook wel eens weggevlogen met geknipte vleugels dus ik ben eerlijk gezegd heel huiverig om de nieuwe straks te laten knippen laat staan overal mee naar toe te nemen. En al helemaal niet waar andere vogels zijn waarvan je niet weet of die iets hebben.
Waarom doen jullie dit wel? ???
-
kan je het niet voorstellen valkje dat het ook leuk is voor de dieren om mee te gaan ?
als ik zeg hier,flipke mee ? staat die al met zen vleugeltjes wijd om mogen op te stappen,die weet al dat er telkens iets leuks op volgt!!
in augustus van dit jaar hebben we een meeting gehad MET onze vogels dat was heel leuk voor mens EN dier
de meeste hun vogels waren al gewiekt en er zijn die op die dag werden gewiekt door corina en pascal,het is een dag geworden die zeer verruimend was voor iedereen
wat we wel wisten van mekaar is of de vogels getest waren ja of nee ,plus was het in open lucht dus ook al minder risico,
wat je daar vertelt dat ze eens is weggevlogen ondanks ze gewiekt was geloof ik,flip kon eerst maar een meter of drie overbruggen en we waren gerust,tot opeens hij meer dan 50 meter overbrugde,maar dat was steeds in dalende lijn,opvliegen kunnen ze echt niet met gewiekte vleugels,ik heb flip toen wat korter laten wieken(veels te kort) toen hij dan viel viel hij echt loodzwaar naar beneden,met als gevolg een gebroken snavelpunt
arthur daarentegen was slecht geknipt toen hij hier kwam(zie foto's dagboek) en die heb ik laten bijknippen,het moest redelijk kort om het gat te verhelpen en de kanten gaaf te krijgen,maar die valt nu minder lomp als eerder met een lange vleugel met gat in,en een korte gekartelde vleugel
wat ik je ook nog wou meegeven is het volgende,als je buiten wil met je nieuw grijsje,vrij en niet in de kooi laat hem aub wieken ,nu heb je verdriet gehad door het overlijden van je chico,stel je voor de pijn als je vogel wegvliegt,omdat hij niet is gewiekt en je altijd zal wachten op zijn terugkeer en je nooit zal weten hoe het hem/haar vergaan is,(lees topic,er was eens...in praathuis)
dat ,valkje ,is een pijn dat ik niemand toewens,die onwetendheid
grtzz vivke
-
Emma is gewiekt en heeft altijd een tuigje om als ze mee naar buiten gaat. Dit omdat hier veel honden los lopen en ik helemaal geen risico wil lopen. Ongeveer 2 weken nadat ze hier kwam heb ik haar een tuigje om gedaan en dat ging meteen goed. Zo heb ik meer overzicht en zij lijkt het helemaal niet erg te vinden. Bob wil geen tuigje om (ik probeer het natuurlijk nog steeds) en hij mag alleen in de achtertuin met ons in de buurt. Hij kan hoogte maken (ook al is hij gewiekt) en de wind hoeft er maar een keer goed onder te komen en foetsie.
Ik zou Emma en Bob niet meenemen naar plaatsen met ongeteste gaaien omdat ik gewoon niet het risico wil lopen dat ik straks met 2 zieke gaaitjes zit, maar iedereen moet het natuurlijk voor zichzelf beslissen.
-
kan je het niet voorstellen valkje dat het ook leuk is voor de dieren om mee te gaan ?
Dat kan ik me wel voorstellen hoor maar ik denk dat het voor de vogel zelf niet uit maakt waar die is zolang die maar bij zijn baasje is. Hoe meer tijd samen hoe beter.
Chico hadden we dit jaar eigenlijk niet willen laten knippen maar omdat ze telkens naar de vensterbank vloog en de hordeur om bij ons te willen zijn hebben we ze toch weer wel laten knippen.
Maar verder zou ik een vogel niet gauw ergens mee naar toe nemen, ik zou niet eens weten waar naar toe? Ik neem mijn hond ook niet overal mee naar toe. En bij mensen en vrienden thuis zou ik ook niet doen, die zullen daar ook niet zo van gediend zijn, lekker die poep op de grond/bank. En met boodschappen doen ook niet, lijkt me ook niet zo goed die wisselende temperaturen van buiten naar binnen.
Ik heb wel eens mensen gehad die om een valkje kwamen en hun vogels mee hadden genomen, nou dat was een ramp. Die vogels kenden de kamer hier natuurlijk niet dus die vlogen overal tegenaan, een hoop stress voor hun maar ook voor mijn vogels, nooit meer dus.
wat ik je ook nog wou meegeven is het volgende,als je buiten wil met je nieuw grijsje,vrij en niet in de kooi laat hem aub wieken ,nu heb je verdriet gehad door het overlijden van je chico,stel je voor de pijn als je vogel wegvliegt,omdat hij niet is gewiekt en je altijd zal wachten op zijn terugkeer en je nooit zal weten hoe het hem/haar vergaan is,(lees topic,er was eens...in praathuis)
dat ,valkje ,is een pijn dat ik niemand toewens,die onwetendheid
Helaas weet ik al wat dat is, ik ben 3 keer een valkje kwijt geraakt wat weg was gevlogen en een jong grasje, alle keren door onoplettendheid, maar wel verschillende situaties. En toen Chico weg was gevlogen hadden we het geluk dat we ze een straat verder op een garage hoorde omdat daar honden aan het blaffen waren anders waren we ze toen al kwijt geweest...
Dus ongeknipt zou ik ze zowieso nooit mee naar buiten nemen hoor. Maar wieken alleen is dus geen garantie. En omdat Chico 's winters natuurlijk wel mocht vliegen had ze natuurlijk ook een goede conditie en spierkracht in haar vleugels. Maar dat vind ik zelf alleen maar goed eigenlijk. Een vogel heeft toch niet voor niets vleugels dus ik vind het eigenlijk wel gezond als ze kunnen vliegen.
Maar goed, met een jong gaaitje zou het met wieken en een tuigje misschien wel kunnen/aan te leren zijn. Ik weet het nog niet.
-
Vergeet niet dat vogels zonlicht nodig hebben voor de aanmaak van vitamine D, vogels die weinig tot niet buiten komen hebben meestal een dof/matte verendek.
-
Waarom doen jullie dit wel? ???
Sjakko heeft genoten deze zomer, gewwon omdat ze mee kon de honden uitlaten, mee kon op de fiets, mee kon naar het weiland! :thumsup:Daarom doe ik het wel!
-
Wij hebben een bos naast de deur en Emma vindt het heerlijk om lekker mee het bos in te gaan, en inderdaad gaaitjes hebben zonlicht nodig.