Parkieten Land.NL
Papegaaien Forum => Huisvesting en Voeding => Topic gestart door: fkbmac op oktober 10, 2006, 14:16:01 pm
-
Hallo,
Steeds denk ik maar dat het leeuwendeel van het eivoer bestaat uit broodkruimels.
Ik heb gewoon het idee dat ik flink belazerd wordt.
Volgens mij worden er hele hoeveelheden (oudbakken) bakkerijproducten in verwerkt.
Het zit volgens mij ook boordevol met suiker (ene merk meer als het andere) ruik er maar eens aan.
Wie kan mij van het tegendeel overtuigen??
Groet,
fkbmac
-
Bij mijn eivoer is dat niet hoor zit vis in, garnalen, slakjes, en verschillende andere dingen maar geen broodkruimels hoor.
-
op CEDE wordt bakkerijprodukten als eerste genoemd in t ingredienten lijstje...dus volgens mij heb je ergens wel gelijk hoor ;)
-
Ik heb het Orlux Gold Patee Eivoer De volgende tekst staat erbij
Door toevoeging van 100 % natuurlijke honing is dit voer bijzonder smakelijk en heeft het een hoge voedingswaarde. De extra toegevoegde lysine en methionine zorgen voor een optimale groei en vederopbouw. Gold patee grote parkiet + papegaai is verrijkt met: gedroogde insecten, gedroogde garnalen, rozenbottel, lijsterbessen en rozijnen. Dit voer heeft een grove structuur voor een betere opname.
-
ja, verrijkt met, maar wat is de basis? Er staat als t goed is ook gewoon een lijstje met ingredienten toch ???
-
als ik men eivoer zelf maak (voor de zebravinkjes) is dat gewoon een hard gekookt eitje met heel veel chapelure en niks extra daarbij,en dat word goed gegeten
-
basis is toch ei??? :-[
-
ik ben bang dat de basis géén ei is, er zit misschien wel een beetje ei in.
Door toevoeging van 100% natuurhoning enz... klopt ook als ik 1 druppel honing op 1 kilo broodkruimels toevoeg.
Ik heb diverse verpakkingen doorgelezen maar de verhoudingen staan er nooit op.
En een paar gedroogde visjes en garnalen op een doos broodkruimels vemengd met een beetje honing en waar twee eitjes doorheen geroerd zijn met ook nog een versnipperde rozenbottel daar wil je je dure geld toch niet aan uitgeven.
Ik heb nog steeds het idee dat ik besodemieterd wordt en inderdaad Orlux is nog het eerlijkst, die schrijft het tenminste nog op de verpakking.
zijn toch wel goed hè, die Belgen. ::)
-
Zo duur is eivoer ook weer niet...
Voor die 3,50 ga ik zelf geen brood lopen kruimelen hoor ;D
Maar ja, iedereen is anders natuurlijk. Als het maar goed is voor ze, dan vind ik het wel prima :thumsup:
-
zijn toch wel goed hè, die Belgen. :thumsup:
in naam van alle belgen aanwezig op dit forum word U nederig bedankt ;D
-
ja, verrijkt met, maar wat is de basis? Er staat als t goed is ook gewoon een lijstje met ingredienten toch ???
Ja ik heb de zak niet meer in huis dus ik kan het niet meer zien ???