Parkieten Land.NL
Parkieten Forum => Kweken! => Topic gestart door: Aniki op februari 27, 2008, 21:14:54 pm
-
beste mensen,
op oudjaarsnacht overleed onze lieve Pik.
we beseffen ons dat parkieten ons niet overleven (hoewel 14 best oud was), en beseffen ook dat we de levendigheid van een vogeltje missen.
we hebben besloten daarom een nieuwe vogel aan te schaffen. zijn onderkomen is nu zo goed als af en natuurlijk hebben we ook al wat op internet gezocht, maar het valt nog niet mee.
er zijn veel mensen die op hobbybasis met veel liefde parkietjes kweken, maar ik kan heel weinig vinden van die kwekers (hier op het forum actief wellicht?) in de omgeving waar wij wonen, namelijk: Leiden.
Dus hier ons verzoek:
we zijn op zoek naar een een kweker, het liefst een hobbykweker, die grasparkieten kweekt en waarbij we eens langs kunnen komen om een nest te zien en op die manier een vogel uit te zoeken. het zou fijn zijn als de vogel al wat zou wennen aan menselijk contact, maar met een goede opvoeding zal de parkiet ook goed tam moeten kunnen worden.
het belangijkste voor ons is dat de vogels met veel liefde worden grootgebracht en dat we de vogel vanaf 0 kunnen volgen.
wie kan ons helpen? ???
bedankt :thumsup:
-
heel veel succes met jullie zoektocht :thumsup:
-
sorry ik kan je niet echt helpen
toch veel succes gewenst met je zoektocht
:thumsup:
-
ik kan helaas ook niet meer doen dan jullie succes wensen.
ik zou niet weten waar je een hobbykweker vinden kunt...
-
Hoi! Moet het dan persé weer een grasparkietje worden? Vind je bijvoorbeeld pyrrhura's ook niet vreslijk leuk? Dat is natuurlijk ook een parkietensoort, maar anders dan grasparkietjes.
Kijk maar eens hoe leuk mijn Koosje is.. https://www.parkieten-land.nl/smf/index.php?topic=28553.0
-
In de gemeente gids staat meestal wel het adres van een vogelvereniging.
Als je daar dan contact opneem kunnen ze je best wel vertellen wie er parkieten kweekt in Leiden.
-
Kijk maar eens hoe leuk mijn Koosje is..
Of Quiney!https://www.parkieten-land.nl/smf/index.php?topic=28579.0 (https://www.parkieten-land.nl/smf/index.php?topic=28579.0)
en de andere kleintjes!
Deze worden erg tam en kunnen zelfs praten! kijk maar naar koosje :hart:
-
Hoi! Moet het dan persé weer een grasparkietje worden? Vind je bijvoorbeeld pyrrhura's ook niet vreslijk leuk? Dat is natuurlijk ook een parkietensoort, maar anders dan grasparkietjes.
Kijk maar eens hoe leuk mijn Koosje is.. https://www.parkieten-land.nl/smf/index.php?topic=28553.0
-
bedankt voor alle reacties!
We gaan toch voor een grasparkiet.
we zijn allebei erg bekend met deze soort en vinden ze allebei gewoon geweldige vogeltjes. het formaat, het gezellige brabbelen en intelligentie maakt ze voor ons op dit moment ideaal.
en ook op marktplaats worden veel vogels aangeboden, maar daar heb ik soms sterke twijfels bij. als ik zie met hoeveel liefde en kennis op verschillende fora gepraat wordt over iemands parkieten en het kweken ermee, dan zou ik graag bij zo iemand een parkiet aanschaffen. het is allemaal wat minder anoniem.
we zijn op verschillende vogelbeurzen in de omgeving geweest, maar dat was toen de kooi nog niet af was en dan zie je vogels die al zijn uitgevlogen. we zouden graag het hele proces van begin tot uitvliegen willen 'meemaken'.
-
hoeveel lawaai maken die pyrrhura's?
-
haha gaat er toch iemand om nu :P
-
Haha. Het maakt echt n iet uit of je bekend bent met een grasparkiet. Ik persoonlijk vind pyrrhuraatjes véél leuker.
Heel af en toe schreeuwt Koosje wel eens, bijvoorbeeld als ik de hondenbrokken in de roestvrijstalen bakken gooi (dat klettert lekker). Het is altijd meteen weer over dan. Verder zit hij ook heerlijk in zichzelf te kletsen en als ik stofzuig een soort brabbelen/zingen.. :hart:
En de kweker van deze vogels zit hier op het forum hier, dus bekend! :)
-
hoeveel lawaai maken die pyrrhura's?
Het is gewoon zo dat de Pyrrhura's nog vrij onbekend zijn, voor het grote publiek. Ik moet zeggen dat hier het laatste jaar een beetje verandering in is gekomen. Er zijn met name nu ook verschillende winkels handelaren die ze hebben en met pap voeding groot brengen.
Quiney maakt hier eigenlijk alleen geluid als we aan het stofzuigen zijn, maar das geen herrie. En krijsen is meestal een vorm van aandacht trekken, dus daar ben je zelf debet aan als ze het gaan doen. Maar dat geldt voor elke papegaai / parkiet.
Ga anders eens naar meerdere soorten vogels kijken, bijvoorbeeld bij mensen van het forum. Ik weet zeker dat als je hier komt kijken dat je totaal verkocht bent. En dan ben je echt niet de enige.
-
ik heb een aantal boeken waar kooi en volierevogels in beschreven staan, maar kan niets over deze vogels vinden.
ik ben, zoals altijd, wel benieuwd. waar kan ik meer info vinden?
-
Op internet is eigenlijk alleen kweek info te vinden. Over karakter enzo zul je niets vinden. En dan nog de ene vogel is de andere niet. Ik kan je vertellen, het zijn kleine vogels met een hele grote persoonlijkheid. En ze hebben bijna alle dingen in zich die een grote gaai ook zou doen/kunnen.
Maar kijk ook eens naar andere vogels, ik kan natuurlijk niet in je portomonee kijken, en de ruimte die je beschikbaar heb, en de tijd die je hem/haar kan geven.
Maar hier op het forum zijn er een aantal die Pyrrhura's hebben, ook bij jou in de buurt. En toets eens Pyrrhura in bij de zoek functie van dit forum. Dan vind je een zee van info over deze vogeltjes
-
Op internet is eigenlijk alleen kweek info te vinden. Over karakter enzo zul je niets vinden. En dan nog de ene vogel is de andere niet. Ik kan je vertellen, het zijn kleine vogels met een hele grote persoonlijkheid. En ze hebben bijna alle dingen in zich die een grote gaai ook zou doen/kunnen.
Maar kijk ook eens naar andere vogels, ik kan natuurlijk niet in je portomonee kijken, en de ruimte die je beschikbaar heb, en de tijd die je hem/haar kan geven.
Maar hier op het forum zijn er een aantal die Pyrrhura's hebben, ook bij jou in de buurt. En toets eens Pyrrhura in bij de zoek functie van dit forum. Dan vind je een zee van info over deze vogeltjes
belangrijkste criteria voor ons is het formaat, het geluid en karakter.
agapornissen vallen daardoor bijvoorbeeld al zeker af. ik hou niet van dat schelle. valkparkieten hebben dat ook een beetje en die vind ik dan ook net weer een tikkeltje te groot op dit moment.
grasparkieten hebben precies het juiste formaat, ietsje groter zou kunnen, en ze hebben gewoon een ontzettend aangenaam stemgeluid. en qua karakter (normaal gesproken) zit het helemaal goed.
ik ben niet zo gauw om, maar sta wel open voor nieuwe ideen natuurlijk :thumsup:
maar dan echt wat basic vraagjes: wat is het formaat van die phyrurra's? en aanschafkosten? als ik zo lees wat koosje aan tests nodig had... dat loopt al pittig in de papieren. en wij zijn natuurlijk bereid genoeg uit te geven voor een goede levensomgeving voor de vogel, maar we blijven wel studenten ;D
-
Tests hoeven niet, Loes (koosje) heeft zelf gaaien die ziekte vrij zijn, dus dat moest koosje ook zijn. Momenteel heb ik een ziekte vrij bestand aan vogels. En alles wat er nieuw bij komt aan vogels is getest. Dus die kosten bespaar je.
Pyrrhura's zijn iets kleiner dan valkparkieten. van kop tot puntje staart zijn ze 27 cm.
De prijzen liggen uiteen van 75 tot 125 euro bij mij dan, hiervoor heb je een gezonde vogel waar je ook het geslacht van weet. Momenteel heb ik een nestje maar dat zul je al wel weten.
-
Ik heb er zelf ook 2 en jah het zijn super birdies hoor :thumsup:
-
Ze zijn net iets groter dan een grasparkiet met een langere staart! ;) Jij zou niet hoeven testen inderdaad, omdat het je enige vogel is. Bovendien, als je er 1 van Arno neemt, ben je vrijwel zeker dat ze geen ziektes hebben. Die vogels zijn ook allemaal getest. ;)
-
Wanneer je toch een grasje wilt hebben, vraag er dan eens om bij een vogelvereniging.
Je komt volgens je profiel uit Leiden, daar is de volgende vogelvereniging actief:
Leiden Zaal: P.V. De Blauwkras Secretariaat: 071 541 16 45
v.v. Avibus Voorschoterweg
L07 Leiden tel 071 576 99 49
Ook in Leiden: http://home.wanadoo.nl/noverdevest/elvv/ (http://home.wanadoo.nl/noverdevest/elvv/)
Verder zitten er nog meer in de omgeving, kijk maar eens op http://www.nbvv.nl/organisatie/downloads/zuidholland/tt2007Z-H.xls (http://www.nbvv.nl/organisatie/downloads/zuidholland/tt2007Z-H.xls) in rayon 1
-
zoals sommigen al hebben gelezen misschien, zijn ik en mijn vriendin afgelopen vrijdag naar Arno en Marijke geweest om te kijken naar Quiney en het laatste nestje.
bij het zien van de jongste cinnamon waren we eigenlijk meteen verkocht. verschrikkelijk mooi vogeltje en eigenlijk komt alles ideaal uit. vliegt bijna uit, is het mooiste en jongste jong (vinden wij he ;)) en ook nog eens geboren op een voor ons hele speciale dag. plus het feit dat ze worden grootgebracht door mensen waar wij een goed gevoel bij hebben, mensen die puur uit liefde voor de vogels ermee bezig zijn.
we hebben eigenlijk nog geen nadelen kunnen vinden :CENS
op een na dan :) de naam :fool:
we hebben een paar ideeen, maar die komen niet altijd overeen natuurlijk ;D
nog ruim 3 weken wachten en dan mogen we hem/haar ophalen. ondertussen heb ik bij geonshopping een aantal rvs bakjes met kliksysteem besteld en wat zitstokhouders. dan nog stiekem hier vlakbij met mn handzaag het park in om een paar takken te halen... en nog een extra zit/speelplaats maken en dan zijn we er helemaal klaar voor.
dan nu het belangrijkste, met dank aan Arno:
[img width= height=]http://lh5.google.com/vincent56/R9Q7tWYjZtI/AAAAAAAAB8o/9nyPTPNusCs/s400/voog2.jpg[/img] (http://picasaweb.google.com/vincent56/Vincent/photo#5175827522044258002)
[img width= height=]http://lh6.google.com/vincent56/R9Q7smYjZsI/AAAAAAAAB8g/7wSzzZ-llIE/s400/voog1.jpg[/img] (http://picasaweb.google.com/vincent56/Vincent/photo#5175827509159356098)
-
Wat gaaf zeg! Heel veel plezier met de voorbereiding.
We hebben een hele grote namen lijst dus mocht je geen inspiratie meer hebben.. dan kun je daar nog kijken!
-
Geen dank :thumsup:
-
Wat gaaf zeg! Heel veel plezier met de voorbereiding.
We hebben een hele grote namen lijst dus mocht je geen inspiratie meer hebben.. dan kun je daar nog kijken!
ideeen genoeg, nu nog overeenstemming :thumsup:
-
gefeliciteerd met dit geweldige snoepie! :hart: het is werkelijk een scheetje om te zien inderdaad! en goed gekeurd door Quiney ook ;)
als je de sexe weet is het misschien makkelijker om een naam te verzinnen ;)
ook wij denken graag met je mee hoor!! :thumsup:
-
weer een diertje dat een goede thuis krijgt :thumsup:
-
mooie vlekjes :thumsup:
-
Gefeliciteerd :thumsup: wat een mooie vogel zeg. :hart:
Zie ik 5 kleuren? Sinco?(= 5 in het Spaans). :CENS toch? :)
-
Prachtig vogeltje en je hebt echt een hele leuke soort gekozen!! :)
-
Gefeliciteerd :thumsup: wat een mooie vogel zeg. :hart:
Zie ik 5 kleuren? Sinco?(= 5 in het Spaans). :CENS toch? :)
Si! ;)
-
ik vind het zulke mooie vogeltjes :hart:
heel veel plezier met je nieuwe poepie straks, en de naam, die komt plotseling in je op ;)
:-*
-
Gefeliciteerd met jullie nieuwe familielid :thumsup: :-* ik blijf ze ook zo leuk vinden, grote kraalogen, smelt je spontaan bij weg ;D