Parkieten Land.NL

Ontmoeting- en Gezondheidsplein => Praathuis! => Dieren in het Nieuws => Topic gestart door: cosch op oktober 05, 2008, 19:51:46 pm

Titel: Dierenbescherming viert geen dierendag meer
Bericht door: cosch op oktober 05, 2008, 19:51:46 pm
Wat vinden jullie hiervan?

klik hier (http://www.volkskrant.nl/binnenland/article1074400.ece/Dierenbescherming_viert_4_oktober_geen_dierendag_meer)
Citaat
De dierenbescherming viert 4 oktober geen dierendag meer
gepubliceerd op 05 oktober 2008 13:21, bijgewerkt op 5 oktober 2008 14:03

HILVERSUM - De Dierenbescherming stopt met het vieren van de wel erg commercieel geworden dierendag op 4 oktober.
In plaats daarvan keert de organisatie terug naar de oorspronkelijke gedachte achter Werelddierendag om weer echt stil te staan bij de rechten van dieren. Op 5 oktober.
Dat heeft Frank Dales, directeur van de Dierenbescherming zondag bekendgemaakt.
Hij denkt bij vergeten dieren aan miljoenen dieren die worden verwaarloosd of bejaagd, of de dieren die worden gehouden voor hun vlees of vacht.
Dales legde in Hilversum een verklaring af tijdens een van de activiteiten op de eerste Vergeten Dierendag.
Het alternatief dus voor de Werelddierendag waarmee bijna tachtig jaar geleden werd begonnen.
Dat gebeurde op 4 oktober, omdat dat de sterfdag was van de heilige Franciscus van Assisi die veel om dieren gaf en volgens de overleveringen zelfs met ze communiceerde.

‘Inmiddels is Werelddierendag voor onze huisdieren wat Moederdag is voor moeders, Vaderdag voor vaders en Valentijnsdag voor geliefden: een dag waarop je extra wordt verwend. Inderdaad, extra, want het is vooral de commercie die garen spint bij dierendag en niet de groep dieren waar deze dag eigenlijk voor is bedoeld: De vergeten dieren.’


Edit 180sonic: Voor behoud van het topic even de tekst erbij gedaan!


Titel: Re: Dierenbescherming viert geen dierendag meer
Bericht door: Antonia op oktober 05, 2008, 19:54:23 pm
Daar zit best wel wat in.
Ik wist eigenlijk dat dat de oorsprong was van dierendag  :-[
Titel: Re: Dierenbescherming viert geen dierendag meer
Bericht door: 180sonic op oktober 05, 2008, 20:37:22 pm
Ik vind het eigenlijk ook wel goed :CENS
de diertjes die buiten zitten, of in de opvang :CENS
Titel: Re: Dierenbescherming viert geen dierendag meer
Bericht door: cosch op oktober 05, 2008, 20:39:04 pm
Edit 180sonic: Voor behoud van het topic even de tekst erbij gedaan!


 :-[ :-[
Sorry!  :-[
Titel: Re: Dierenbescherming viert geen dierendag meer
Bericht door: 180sonic op oktober 05, 2008, 21:04:21 pm
 :) enthousiastme!  :)
Titel: Re: Dierenbescherming viert geen dierendag meer
Bericht door: Nicky op oktober 05, 2008, 21:10:32 pm
Vindt het prima, ben toch al niet van de dieren, liefjes, vader of moederdag. Liever altijd goed zijn voor de persoon of dier in kwestie!  ;)
Titel: Re: Dierenbescherming viert geen dierendag meer
Bericht door: Janina op oktober 06, 2008, 21:30:44 pm
Ik kan me daar wel in vinden.
Ik heb afgelopen dierendag wat dingetjes van de Dierenbescherming gekocht, ipv voor mijn verwende mormels, vond dat op die dag beter besteedt.
Titel: Re: Dierenbescherming viert geen dierendag meer
Bericht door: vivke op oktober 06, 2008, 23:28:07 pm
het is zoals met alles , als ze het kunnen commercialiseren zullen ze het uitbuiten , terwijl de oorspronkelijke reden vergetend

ook wat nicky daar zegt
Citaat
Liever altijd goed zijn voor de persoon of dier in kwestie