Parkieten Land.NL
Parkieten Forum => Huisvesting en Voeding => Topic gestart door: ka1987 op april 01, 2009, 14:33:24 pm
-
Hallo iedereen ;)
ik heb een vraag voor de toekomst..
in ons nieuwe huis met grote tuin gaan we tegen de garage 3 voliere's bouwen
1 voor de amazone papegaai. 3 meter lang 1 breed.
1 voor mn koppel valken 1.5 a 2 meter lang 1m breed.
en 1a1.5 meter lang en 1 breed voot de catharina's
nu heb ik dus 1 "koppel"catharina's en lijkt me leuk om er een koppel grasjes met de tijd bij te zetten..
is dat een verstandige keus? en is mn voliere dan groot genoeg?
en wat vinden jullie van de andere maten??
alvast bedankt voor jullie antwoord.
groetjes Karlijn :-*
-
Ja,hoor die 2 kunnen prima samen!
Alle maten lijken me ook voldoende.
-
thanks :thumsup:
-
Ik weet niet of je er ook mee wilt broeden, maar wij hebben slechte ervaringen met broedende grasjes. Waren erg happig op andere jongen... zebra's waren de klos en ook een valkenjong werd aangevallen. :o
-
ja was wel de bedoeling om te gaan kweken..
hmm denk er nog even over na want wil niet dat mn Catharinatjes dalijk iets mankeren :cry:
dank je wel Rudmer..
nog andere optie's die bij Catharina's kunnen?
geen tropen ofzo alleen parkieten
groetjes Karlijn
-
Er zijn ook vast wel goede ervaringen met grasjes, maar ik zou het er niet op wagen.
Neophema's zijn verder erg rustige vogels.
Bourkes, turquoisines....
-
oke ja tis nog niet zover hoor maar ik doe graag mn huiswerk :-[
wel balen is vind grasparkieten zoooo liefff
maja ik kijk nog wel in de rondte :thanks:
-
Valkparkieten kan ook goed hoor, en ja grasjes zijn niet de makkelijkste beestjes maar het kan wel hoor. Zeker als het maar 1 koppel grasjes is en je ze al jong neemt en bij de catha's zet. Kunnen ze vast wennen aan elkaar voor de grasjes broeds worden.
Maar je kan dan beter de catha's bij de valken doen en de kleinste volière 2 koppel grasjes ofzo.
-
hmm Nicky das ook een idee maar weet niet of mn valken dat goed vinden :)
thanks..
-
Valken zijn heel verdraagzaam, meer dan grasjes en die 2 soorten worden vaker samen gehouden, die volière is ook nog eens groter dus no problem.
-
Met onze valken hebben we ook weinig probleemn gehad, dus wat Nicky zegt is ook een optie.. ;)
-
Met Catharina's heb ik totaal geen ervaring en dus al helemaal niet met broedende Catharina's, maar ik kweek wel al enige jaren in koloniale broed met zowel grasjes als valkparkieten.
Niet maar 1 koppel grasjes, maar met 10 koppels vorig jaar en maar 1 valkenkoppel en geen van beiden soorten zijn ooit een bedrijging voor elkaar geweest.
-
Euh ik zal manlief toch even tegenspreken. Neophemasoorten kunnen ook niet koloniegewijs broeden, staan ook bekend als agressieve broeders.
Valkparkieten zijn inderdaad enorm verdraagzaam en daar zie ik geen problemen mee, ken ook veel mensen met valkparkieten maar nog nooit akelige knokpartijen of zo. Ken ook veel mensen met grasparkieten en heb nog nooit iemand gehoord die bij hun grasparkieten nog nooit bloedvergiet hebben gehad helaas. :(
-
Wat de neophema's betreft, de Bourke en elegant en splendids zijn geen probleem alleen de turqouisine is tijdens de broed agressief.
Althans dat zijn mijn bevindingen en wat ik gelezen heb maar wil je er meer over weten dan is George ( Neophema Plaza ) hier de expert! ;)
-
Catharina's laten niet over zich heen lopen hoor :) Bij mn buitenvolière gaan de grasjes op de vlucht als ze het niet vertrouwen, terwijl die er eerder zaten en de catha's er later pas bij kwamen. Ik weet alleen niet hoe het met de kweek is en of de verhoudingen dan enorm veranderen.