Parkieten Land.NL
Parkieten Forum => Al het overige! => Topic gestart door: Bert op november 24, 2010, 21:58:57 pm
-
Ik ben een tydje geleden met de ,,nieuwe ,, hond van ons naar de dieren arts van de buren gegaan . Gewoon eens kijken wat die er van vond en omdat ik nog steeds op zoek ben naar een dierenarts die ook wat van vogels afweet . ;)Degene die ik heb weet gerust wel wat , maar toch...?
Ik had hier direct een goed gevoel bij . De ,,APK ,, keuring van Holanda was goed en daarna een goed gesprek over vogels . Hij wist er een hele hoop van af .
Ook over de verschillende soorten .
Deze DA vertelde mij ook hoe je het verschil kan zien tussen man en pop en hij verzekerde mij dat deze methode BIJNA 100procent goed is .
De cloaca van een pop ziet eruit als een horizontaal streepje . Net als het knoopsgat van een hemd .
De cloaca van een man is ovaalvormig open .
Het verschil is duidelijk te zien .
Dus ik heb hier thuis 2 popjes zitten . Dat verklaarde dus ook de problemen die ik heb gehad met de andere vogels .
Maar ik heb nu geen mannetjes ( nog niet ). :)
Mijn vraag aan dit forum is of er leden zijn die dit bij hun vogels ook eens kunnen controleren en of dit inderdaad klopt. Zeer zeker als je dit controleerd met bewezen vogels .
ALS dit inderdaad waar is dan kan het een mooi aanknopingspunt zijn bij de aanschaf van nieuwe vogels ;)
vrgr Bert
-
moeten dit een bepaald soort vogel zijn,of is dat bij elke vogel hetzelfde? Ik wil dit misschien wel eens checken bij een aga en catharina
-
Het schijnt bij elke vogel hetzelfde te zijn .
Ik zou niet weten dat er zoveel verschil zou zijn tussen Zuid Amerikanen en de rest v.d. vogelwereld :)
vrgr Bert
-
Denk niet dat dat klopt hoor. Zou wel makkelijk zijn he en dan zouden we niet zo moeilijk hoeven doen met testen etc. Bij grijzen bijvoorbeeld is het nergens aan te zien en blijft het gissen voor de daadwerkelijke test geweest is. ;)
-
Bij Bink is het een ook zo'n knoopsgat.. hij zou dus een vrouwtje moeten zijn.. weet niet of dat klopt hoor, als dat wel zo is ben ik eh.. geschokt :) nee sorry ik denk dat ie een ventje is maar goed..
Ben benieuwd wat andere mensen zien ;)
-
:) nu iedereen foto's maken van de cloaca van hun vogels,denk dat die beestjes een serieus afront zouden meemaken ;D
zal straks eens proberen te kijken of dit klopt :-[
ff sloeber gepakt,de bekken zeggen pop en ze heeft ook een knoopsgat vorm,nu ff een man pakken in de voiliere ;D
-
;D ;D
Als dat klopt kunnen we promotie maken bij onze vogelartsen hier :)
Ik weet niet of de aratinga's bij mij het toelaten maar zal eens zien later vandaag ;)
-
Ik geloof er echt niks van :)
-
Ik heb hier een valkparkiet die de cloaca heeft van een man (zoals jij het beschrijft). :CENS
Deze vogel komt dan binnenkort op televisie als wereldwonder want er worden regelmatig eitjes gelegd door HEM. :)
-
:) Je zou toch bijna gaan denken dat het 1 april is.... ;D
-
haha ;D Leek mij ook al hoor want anders weten meer artsen het echt wel ;) En Bink een vrouwtje.. gaat erbij mij zowieso niet in :-[
-
als ik wil gaan kijken ,nijpen d egrijsjes hun kont dicht
niets te zien dan :)
-
als ik wil gaan kijken ,nijpen d egrijsjes hun kont dicht
niets te zien dan :)
;D kun je ze echt niet kwalijk nemen hoor ;D