Parkieten Land.NL
Papegaaien Forum => Gedrag en Verzorging => Topic gestart door: vivke op januari 15, 2011, 11:28:57 am
-
sinds een paar dagen is onze toni geweldig nerveus
hij kan met zijn eigen geen weg en vliegt onrustig door het huis ,steeds bijtend aan zijn staart en rug, je hoort het ook knetsen als hij bijt
resultaat, vele kleine stukjes geknipte haartjes rood en grijs, van zijn veren (voorgeschiedenis van plukkertje)
we dachten dat het van de rui was waar hij moeilijk doorkomt
zijn mooie rode staart vrij gehavend
gisterenavond afspraak gemaakt met va en direkt mogen komen , hij had zich tot bloedens toe verwond in de buurt van zijn stuitkliertje (heeft 2 jaar geleden daar een ontsteking aan gehad)
na onderzoek van de va , stuitklier is ok , hij heeft een paar irriterende veertjes verwijderd en een paar veren onder de microscoop gelegd , er is een minimale schimmelinfectie
toni heeft een inspuiting gehad met metacam om wat rustiger te zijn , hij at slecht en is gisteren na thuiskomt direkt beginnen te eten ,waarschijnlijk omdat hij wat rustiger was door de medicatie
we hadden hem in het oog gehouden en door de irritante jeuk kon hij zelfs niet eten
we gaven hem afgelopen dagen regelmatig maar zeer tegen zijn zin een extra douche ,dagelijks soms zelfs 2x en na iedere douche was hij rustiger , maar eens droog begon het weer
we hebben hem snachts in een andere kooi dan de zijne laten slapen want daar was hij ook een stuk rustiger in
van de va hebben we een produkt meegekregen dat we in 250cc water moeten doen en er hem om de 4 dagen moeten mee besproeien , vanmorgen heeft hij dus zijn eerste beurt gehad , het produkt word heel goed opgenomen op de veren ,toni lijkt wel zwart nu , hij zit momenteel heel rustig, heeft al wat gegeten
we hopen het beste
-
is hij ook gecontroleerd op beestjes?
mijten ofzo?
dat kan ook enorm jeuken...
-
Gelukkig dat je nu weet wat het is Vivke!! Dan kan je er tenminste iets aan doen!! :thumsup: Hopen dat de schimmelinfectie snel helemaal weg is. Goed dat je er snel bij was, anders had het van een minimale infectie wel een maximale kunnen worden he?
-
Hopen dat ie snel genezen is en zich weer lekker in zijn velletje voelt console
-
is hij ook gecontroleerd op beestjes?
mijten ofzo?
dat kan ook enorm jeuken...
beestjes heeft hij gelukkig niet :hot:
-
hij zit nog steeds heel rustig en gaat af en toe een hapje doen
ik ga hem toch 2daags wegen , om alert te blijven
-
beestjes heeft hij gelukkig niet :hot:
Gelukkig niet maar hij zou daar wel sneller vanaf zijn dan van een schimmel ;)
-
Sterkte met hem, niks zo vervelend dan jeuk arme Toni.
-
Blij dat de medicijnen werken en dat hij rustig is geworden .
Hoop dat Toni weer snel de oude is ;)
-
het grootste effect zal al wel door zijn, want af en toe hoor je het weer knetsen
we leiden hem af op een andere manier ,geen aandacht schenkend aan zijn getrek, mijn arme gordijnrolletjes :)
-
duimen maar dat hij snel van de juik af is :thumsup:
zooo zielig geef hem maar een extra knuffel van mij :cheekkiss:
groetjes elma
-
Dat komt wel goed! :-*
-
Arme Toni :( Gelukkig dat de medicijnen al wel helpen, hoop dat het heel snel over is!
-
misschien een gekke gedachte, maar door douchen haal je vet van je huid, hierdoor kan het uitdrogen en schilferen je huid,
dat vet kliertje zorgt er, in combi met poetsen, voor dat veren en huid in goede conditie zijn..
heeft hij niet een droog schilferig velletje wat zo jeukt ?
-
nee niet echt, het vermoeden is een slechte rui (to heeft het daar dikwijls moeilijk mee)
en waarschijnlijk door zijn gepruts en gebijt
-
Eivoer helpt je vogel beter door de rui heen te komen.
Fruit en groente.
-
fruit en groente krijgt hij dagelijks
af en toe een gekookt eitje in stukken
-
Dan zou ik proberen wat vaker eivoer te geven.
1 hardgekookt ei
70 gram paneermeel
1 schil van het ei min 1 minuut in de magnetron.
Eventueel wat kiemzaad erbij en/of druivensuiker.
Kruimels pellets.
-
misschien domme vraag wesly
maar ik dacht dat men eivoer alleen gaf aan broedende vogels of aan jongen ???
kan je mij wat meer uitleg geven over het doel dan ,thx
-
succes en sterkte knffel voor toni :-*
-
misschien domme vraag wesly
maar ik dacht dat men eivoer alleen gaf aan broedende vogels of aan jongen ???
kan je mij wat meer uitleg geven over het doel dan ,thx
Eivoer bevat vitamine A. Dit verbruiken ze veel tijdens de rui en kost energie. Dus door wat extra vitamine A te geven komen ze over het algemeen makkelijker door de rui heen.
Er zijn ook wel druppeltjes en voedings sublementen te koop, maar wij doen het liever op nartuurlijke wijze met eivoer en voldoende vers fruit en groente.
-
Te weinig vitamine A is zeer slecht, een vogel die alleen zaad te eten krijgt heeft zonder bijvoeding van ei(voer) zeker een te kort aan vitamine A. (Waardoor o.a slechte rui)
Maar let op te veel vitamine A is ook niet goed. Zeker als de vogel al pellets krijgt, krijgt hij normaal gesproken de juiste dosis binnen. Tijdelijk ietsje meer geven vanwege de rui zal niet erg zijn mits de vogel gezond is. Een heel verhaal die ik nog goed in mijn oren geknoopt heb van toen Kaya zo ernstig ziek was. Infomeer over bijvoeden anders eerst bij een vogelarts. Eens een keer ei geven zal geen kwaad kunnen, maar nogmaals niet overdadig! Vitamine A in druppelvorm geven heeft weinig zin omdat de vitamine binnen enkele minuten "weg" is.
-
Het is een tekst uit papegaaientijdschrigt Coco, ik had het al eens eerder op het forum gezet maar haal het er weer even bij.
http://users.telenet.be/UitgeverijBlanche/1549581.htm
VITAMINE A TEKORT
Vitamine A heeft veel functies in het lichaam van een vogel. Het zorgt onder andere voor het normaal functioneren van de luchtwegen, het maagdarmkanaal, de huid en het verenkleed. Een van de taken van vitamine A is het op gang brengen en snel laten verlopen van de rui. Een papegaai die voldoende vitamine A heeft gekregen, ruit daarom regelmatig en heeft een glanzend, soepel verenkleed en een zachte huid. Papegaaien die jarenlang te weinig vitamine A krijgen ruien vaak niet of veel te weinig. Ook zie je nog wel eens dat een veer in de rui blijft hangen en zich niet normaal ontplooid. Deze dieren zien er daardoor vaak dof, stoffig en zelfs een beetje mottig uit. Als je de dieren vastpakt of aait, voel je dat de veren droog zijn en stug. Ook de huid is vaag droog en een beetje schilferig. Het is goed voor te stellen dat deze vogels makkelijk jeuk krijgen en daardoor gaan verenpikken.
Gebrek aan vitamine A is de meest voorkomende oorzaak van verenpikken bij papegaaien. Dat komt omdat de meerderheid van de papegaaien een dieet krijgt dat voornamelijk uit zaden bestaat. Wat veel mensen zich niet realiseren is dat dit zaad oud en gedroogd. In vers zaad is er wel wat vitamine A aanwezig, maar tijdens het drogingproces en de tijd van opslag wordt vitamine A langzaam afgebroken. De tijd die zit tussen het oogsten van het verse zaad en het zakje voer in de winkel is gemiddeld twee jaar. In deze tijd is alle vitamine A al lang verdwenen. In papegaaienvoer dat bestaat uit een zadenmengsel zit dus niets aan vitamine A.
Om een papegaai toch van voldoende vitamine A te voorzien zijn veel trucjes bedacht. Zo geven veel mensen hun papegaai vitaminedruppels in het drinkwater. Helaas heeft onderzoek uitgewezen dat vitamine A in dit water maar een half uur actief is. Daarna is alle vitamine A afgebroken. Papegaaien drinken meestal niet ieder half uur en dus is de kans groot dat uw dier op deze manier geen vitamine A binnenkrijgt.
Ook hoor ik vaak het verhaal dat mensen paprika, rode bietjes, maïs en andere groenten geven die een hoog gehalte aan vitamine A hebben. Ik heb eens berekend hoeveel paprika een grijze roodstaart per dag zou moeten eten om voldoende vitamine A binnen te krijgen. Ik kwam uit op ongeveer 500 gram per dag (dat zijn 5 grote paprika's!). Dat is natuurlijk veel meer dan een papegaaienmaagje kan verwerken.
Een methode die wat beter werkt, is om een lepel zaadmengsel te mengen met een lepel eivoer of krachtvoer. Als de papegaai dit allemaal opeet, dan krijgt hij qua vitaminen en mineralen alles binnen wat hij nodig heeft. Groot probleem bij deze methode is dat de meeste papegaaien eivoer niet lekker vinden. Zij pikken de lekkere zaadjes uit het voerbakje en het eivoer laten ze liggen. Door bij het zaden-eivoer mengsel wat brinta en water te mengen wordt het geheel plakkerig. Als de vogel dan een zaadje pakt, plakt er wel wat eivoer aan. Tijdens het schillen van het zaadje krijgt hij dan meestal wel wat eivoer binnen. Tenzij hij zo slim is om het zaadje eerst af te vegen aan zijn zitstok. Een groot nadeel van deze methode is dat nooit precies te achterhalen is wat de vogel aan eivoer (en dus aan vitamine A) binnenkrijgt.
Gelukkig is er sinds een aantal jaren een goed alternatief op de markt voor al dit geklieder: pellets. De basis van alle pellets is zaden. Daarbij zijn eivoer of diermeel, vitaminen en mineralen toegevoegd in precies de verhouding die een papegaai nodig heeft. Het mengsel van zaden en toevoegingen wordt gemalen en tot brokjes geperst. De papegaai kan nu niet meer de lekkere zaadjes uitzoeken: bij ieder brokje dat hij eet krijgt hij alles precies in de juiste verhoudingen binnen. Recentelijk is een aantal onderzoeken verricht naar de kwaliteit van de diverse merken pellets. Daaruit blijkt dat de meeste pellets van de grote bekende merken, een goede kwaliteit hebben. Koop wel altijd een gesloten verpakking (en dus niet losse pellets uit een voerton bij een dierenwinkel). De meeste pellets hebben namelijk een verloopdatum. En als u het voorgaande gelezen heeft dan begrijpt u dat vitamine A een van de stoffen is die na die verloopdatum snel verdwijnt. Pellets hebben ook nadelen. Een van de grootste nadelen is dat een papegaai moet leren om pellets te eten. De meeste papegaaien eten pellets namelijk niet spontaan. Gelukkig is het zo dat de smaak van de pellets van tegenwoordig veel beter is dan die van een paar jaar geleden. De meeste papegaaien laten zich dan ook makkelijk overhalen om pellets te gaan eten. Voor vogels die niet zo makkelijk over te halen zijn, bestaan er wel enkele trucjes om hen toch aan het eten te krijgen. In een van de volgende afleveringen van "Coco" zal hier uitgebreid op ingegaan worden. .
Mensen vragen wel eens aan mij of het niet voldoende is om een papegaai ieder half jaar een vitamine-injectie te laten geven. Ik denk dat dit geen goede methode is. Ten eerste zal de injectie zeer hoge gehaltes aan vitaminen moeten bevatten om voldoende te zijn voor een half jaar. Dit hoge gehalte aan vitaminen geeft een grote belasting voor met name de lever en nieren. Ten tweede is het ook zo dat de vitaminen alleen goed door het lichaam verwerkt worden als zij in de juiste verhoudingen met de overige voedselbestanddelen (vet, eiwit, water, koolhydraten, mineralen) in het lichaam terechtkomen. Met andere woorden: vitamine kan alleen goed door het lichaam verwerkt worden als zij opgenomen wordt via een uitgebalanceerd dieet.
-
dankje dianne
ga het afdrukken om te lezen , dat gaat beter :-*
-
Ik heb ook even gegoogled op schimmelinfectie omdat ik me afvroeg hoe ze er in godsnaam aan komen..
http://www.koppiekrauw.com/Papa-kennis/pape-zieke_gaai/papez-aspergillose.htm
Hier staat dus ook in dat een gebrek aan vit. A de oorzaak kan zijn dat ze echt een infectie krijgen en dat alle vogels blijkbaar geconfronteerd worden met schimmels die in de lucht kunnen zweven. Maar Vivke, jij geeft toch volgens mij al pellets?
Ik vond het echt zielig vanavond om te zien hoe opgefokt hij werd toen hij opgedroogd was!! Hoop dat het snel beter zal gaan. ;)
-
ze eten niet allemaal pellets loes , alleen flip en lowieke
toni at eerder die ecobird maar nu niet meer ,hij vind het vies :)
zij eten wel veel fruit en groenten ,allemaal
-
thx, loes ,dat stuk ga ik ook afdrukken
-
Die vorm van schimmel gaat meer over aantasting van de luchtwegen. Maar wel interessant om te lezen.
-
http://www.petsplace.nl/index.php/vogel/gezondheid/262125-papegaai-en-veren-plukken (http://www.petsplace.nl/index.php/vogel/gezondheid/262125-papegaai-en-veren-plukken)
-
Die vorm van schimmel gaat meer over aantasting van de luchtwegen. Maar wel interessant om te lezen.
Inderdaad ja... :CENS Ik wil zo graag weten hoe ze aan zo'n schimmelinfectie op de veren komen..
-
uit het artikel van dianne
Problemen kunnen zijn;
Allergieën (voedsel)
Omgevingsfactoren (luchtvochtigheid, UV licht)
Huidinfecties (schimmel, virus en/of bacterieel)
Malnutritie (verkeerd/onvolledig dieet)
Parasieten (zowel in- als uitwendig)
Organen (leverziekte, luchtzakschimmel)
Vergif (sigarettenrook, zware metalen, gassen)
het vetgedrukte is wat toni plaagt
daarom had hij ook zo gebeten in de buurt van zijn stuitkliertje tot bloedens toe
gisteren hadden we hem gedoucht omdat hij weer zo'n jeuk kreeg , omdat ik niet zo gerust was toch mar kontakt opgenomen met de va en filip liet me weten dat we hem niet tussentijds mogen douchen, gaat het effect van de imaverol grotendeels verloren
vandaag was hij vrij rustig en heeft ook goed gegeten , hij bijt nog af en toe aan zijn staart maar niet meer zo fanatiek
-
Arm beessie, echt zielig dat ie zo'n jeuk heeft :cry: Gelukkig dat het al wel wat minder word, heb echt met hem te doen :(
-
uit het artikel van dianne
Problemen kunnen zijn;
Allergieën (voedsel)
Omgevingsfactoren (luchtvochtigheid, UV licht)
Huidinfecties (schimmel, virus en/of bacterieel)
Malnutritie (verkeerd/onvolledig dieet)
Parasieten (zowel in- als uitwendig)
Organen (leverziekte, luchtzakschimmel)
Vergif (sigarettenrook, zware metalen, gassen)
het vetgedrukte is wat toni plaagt
daarom had hij ook zo gebeten in de buurt van zijn stuitkliertje tot bloedens toe
Ja dat is inderdaad wat hem plaagt, maar hoe heeft hij het opgelopen (dat zou ik graag weten omdat je altijd gaat denken: die van mij zouden het misschien ook op kunnen lopen).;)
Was er al bang voor dat hij niet mocht douchen. In dat geval had je vandaag dan misschien al opnieuw dat spul mogen gebruiken (omdat het er af gedoucht is) of niet??
-
Wat ik begrepen heb hangen schimmels overal in de lucht, alleen met een verlaagde weerstand kun je er ziek van worden, dus hetzelfde verhaal als bij de schimmelinfectie bij de luchtwegen.
-
Dat zou kunnen inderdaad. ;)
-
Hoe is het nu met Toni ?
(ik moest erg zoeken naar dit topic, staat in het dwergpapegaaienforum :) )
-
zal het gauw verplaatsen.. ;)
-
het gaat van kwaad naar erger, hij is minder nerveus dat wel maar hij trekt alles uit, heeft geen veertjes meer op zijn poten en rug
normaal moesten we hem morgen pas besproeien ,maar hebben het vandaag gedaan ,konden niet meer aanzien dat hij zoveel jeuk had
ik heb zijn ruggetje en stuit apart ingewreven met het produkt en warm water en hem gesproeid met de rest
hij is nu wat rustiger
maar wat wij nu nog het ergste vinden, toni praat al dagen niet meer, zit daar soms maar apatisch te zitten en wanneer het hem te erg word vliegt hij een paar rondjes ,men arme schat ,we kunnen niet meer doen voor hem :S
ik ga volgende week laten bloedafnemen om te onderzoeken om nog een paar dingen uit te sluiten
-
:( Zo zielig... :cry:
-
En allergie ?
Ik hoor steeds vaker van gaaien dat ze opeens een allergie ontwikkelen.
Weet niet of ze bij jou ook Harries eten of een ander produkt/ pellet waar pinda's in worden verwerkt ?
-
toni eet geen pellets meer , alleen een zaadmengeling
pinda's vind hij helemaal vies
een allergie sluiten we niet uit (omdat het plots gebeurde) daarom laten we volgende week bloed trekken
marc heeft zitten googelen en het bestaat zelfs dat er een plotse allergie kan optreden op het zaad dat ze gewoon zijn
zomoeilijk soms hé , maar we proberen alles
en vanaf volgende week gaat toni op de werkdagen (als we allebei werken zijn) in de oude kooi van tuur en krijgt hij harries voorgeschoteld ,toch het proberen waard
-
Maar in Harries zitten zowiezo pinda's verwerkt, dus dat zou ik even niet doen.
Geef dan beter Scenic ofzo.
Het lastige van een allergie is, dat het niet te testen is via bloed, alleen door het geven en weglaten van bepaalde voeding.
Geef 'm nog maar een extra knuffel van mij ;)
-
Dus pinda´s kunnen ook bij vogels alergische reacties veroorzaken ? :CENS
Wel gehoord bij mensen ( dat zelfs dodelijk kan zijn ) , maar van gaaien nog nooit .
Ze eten in de vrije natuur toch ook pinda´s :CENS
-
het zou toch niet in voer zitten als ze het niet mogen? :CENS
ik weet alleen geen chocolade
geen mango
geen avocado
en geen zoute dingen
dat werd mij verteld verder mogen ze alles toch????????
hoop dat jullie snel een oplossing vinden voor allemaal sterkte en een knuffel
-
geen harries dan, alhoewel ik natuurlijk niet weet of het op pinda's is hé
ik kan afwisselen met de optibird proefzakjes die pascal me heeft meegebracht
nu eten doet hij wel hoor, zelfs meer dan eerder, misschien verbruikt hij meer energie ook , z'n huidje is op plaatsen onbedekt dus warmteverlies ???
en tuur ,zijn maatje gaat hem zo dikwijls verleiden om te spelen en te kroelen ,die krijgt een knauw van "laat me met rust jij " :cry:
-
het zou toch niet in voer zitten als ze het niet mogen? :CENS
ik weet alleen geen chocolade
geen mango
geen avocado
en geen zoute dingen
dat werd mij verteld verder mogen ze alles toch????????
hoop dat jullie snel een oplossing vinden voor allemaal sterkte en een knuffel
Ze mogen het wel alleen niet elke gaai kan er tegen.. (dan bedoel ik pinda's, wat jij noemt mogen ze natuurlijk niet, dat is giftig voor elke vogel) Sommige mensen zijn ook allergisch voor pinda's, terwijl dat wel 'mag' zegmaar, het is niet giftig ;) (al ben je niet allergisch)
-
écht zo zielig voor Toni :cry: :cry: :cry: Rotjeuk :cry: :cry: :cry: Gelukkig dat ie wel heerlijk eet, ook al is het natuurlijk niet te hopen dat ie ergens allergisch voor is :nailbiting:, zo wel dan hoop ik dat je er heel snel achterkomt waarop... hele dikke knuffel voor Toni!
-
Wat ik bij Japie ook wel deed ..... hij had naast een kale ook een erg droge huid,
deed ik 'm af en toe in water met een heel klein beetje Zwitsal baby badolie, dat
hielp erg goed tegen de droge huid ;)
Ik probeer ook maar wat mee te verzinnen om hem te helpen, tis zo zielig om dat te zien :( :(
-
Wat ik begrepen heb hangen schimmels overal in de lucht, alleen met een verlaagde weerstand kun je er ziek van worden, dus hetzelfde verhaal als bij de schimmelinfectie bij de luchtwegen.
Dat is niet helemaal waar, ze zullen er eerder ziek van gaan worden, wanneer ze een verlaagde weerstand hebben maar schimmels zijn ten alle tijden gevaarlijk!
Schimmels zitten altijd in de lucht, alleen in een vochtige, donkere en warme omgeving gedijen ze het allerbeste.
Hygiene is erg belangrijk maar ondanks, kun je ten alle tijde schimmelinfecties krijgen, zo ben ik 3 valkjes in 2 weken tijd kwijtgeraakt, het natte weer en de kou deed ze alleen eerder de das om (longontsteking e.d.)
Heb ze 3 weken aan de antischimmel etc. gehad en dat heeft ze gered (plus dat ik ze allemaal uit de voliere heb gevangen en verwarmd binnen heb gezet)
-
thx antonia voor de tip
ik ga het overleggen met de va of het kan
zondag of niet ,ik bel sebiet toch
-
ik heb gisteren gebeld met de va , hij raadde me aan om tijdens de behandeling niets anders tussen te doen
hij is sinds gisteren stukken rustiger en "hapt" minder
en vandaag kan ik melden
toni speelt !!!!! :dance: :dance:
-
:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :thumsup: :thumsup: :thumsup: :thumsup: :thumsup: :thumsup: :thumsup: :thumsup:
-
:a036: :a036: :a036: :a036: :a036: :dance: :dance: :dance: :thumsup: :thumsup:
helemaal toppie
:-*
-
Yesss :a036: gelukkig :dance: :dance:
-
Super!!!!!! :dance: :dance: :dance: :dance::dance: :dance: :dance: :dance::dance: :dance: :dance: :dance:
-
marc is net terug met toni
va schrok bij het zicht van toni nu, hij had geen gedacht dat het zo erg was
hij heeft bloed getrokken en gelukkig (voor ons en toni) kan hij zelf de analyse doen, toni zijn bloed is goed ,alleen zit zijn kalkwaarde net onder het gemiddelde
hij heeft toni ingewreven met frontline om eventuele parasieten uit te schakelen
er zijn ook een paar rode staartveren verwijderd , er waren er een paar met rare kromming aan de schacht ,het zou kunnen dat deze de aan de oorzaak van zijn getrek liggen omdat die niet goed konden doorkomen en hem stoorden
de kleine schimmelinfectie is verdwenen :dance:
-
Dan hoop ik dat hij nu snel letterlijk en figuurlijk weer lekker in zijn veren komt te zitten, dikke knuffel en kus voor Toni.
-
Arme Toni. Jeuk is verschrikkelijk. Kun je nog beter pijn hebben. Dat zal voor een papegaai niet anders zijn dan voor de mens.
Ik hoop dat ie weer snel opknapt.
-
de kleine schimmelinfectie is verdwenen :dance:
Gelukkig! :thumsup: En nu hopen dat de jeuk echt snel gaat verdwijnen, en dat ie weer lekker én mooi in z'n veren gaat zitten!
-
Jee, gelukkig dat zijn bloed goed is. Maar als de schimmelinfectie verdwenen is, hij nu dan toch geen jeuk meer zou moeten hebben. Anders zou het inderdaad van die staartveren moeten komen!
-
heel af en toe zien we hem nu nog eens happen en idd steeds naar die staart , mijn bescheiden mening ,de oorzaak van alle kwaad
nu langzaam weer in de veertjes komen ;)
-
leuk om te horen dat het met toni weer de goede kant op gaat.
want een gaai die niet lekker in zijn vel zit dat geeft zorgen.
jos
-
toni is echt aan de beterende hand
hij heeft vandaag al 2 woordjes gezegd en 1x het alarmpje :dance: :dance:
doe zo voort men toke boke :thumsup:
-
toni heeft net zijn laatste behandeling met imaverol gekregen, we hebben ook foto's genomen om door te sturen naar de va
foto's zijn echt afschuwelijk om te zien, :cry: :cry: gelukkig is hij aan de betere hand en gaat dit zicht snel verdwenen zijn :(
voor de behandeling
(https://www.parkieten-land.nl/smf/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi895.photobucket.com%2Falbums%2Fac153%2Fbrunocaike%2FIMG_3693.jpg&hash=187e246c24e264c6b173f1b2f1b432f6ff5ccd89)
(https://www.parkieten-land.nl/smf/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi895.photobucket.com%2Falbums%2Fac153%2Fbrunocaike%2FIMG_3692.jpg&hash=74da848a7831f4445d9e8998abb1f11963264b57)
(https://www.parkieten-land.nl/smf/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi895.photobucket.com%2Falbums%2Fac153%2Fbrunocaike%2FIMG_3691.jpg&hash=6bbed25ba10dab0bb7447a918274c5617b74f5c5)
(https://www.parkieten-land.nl/smf/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi895.photobucket.com%2Falbums%2Fac153%2Fbrunocaike%2FIMG_3690.jpg&hash=c3e82c39d82f396ba4a08353abca4c331c690f7f)
na de behandeling
(https://www.parkieten-land.nl/smf/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi895.photobucket.com%2Falbums%2Fac153%2Fbrunocaike%2FIMG_3694.jpg&hash=ecf0f60ec01e6a30e6b5db2fb5266d9c578a462b)
(https://www.parkieten-land.nl/smf/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi895.photobucket.com%2Falbums%2Fac153%2Fbrunocaike%2FIMG_3695.jpg&hash=fdb660ee054bdbc352a29e4cae819a03d234f6ff)
zoals je kan zien heeft hij geen enkel donsje meer , tzal een tijdje duren eer hij weer vol zal staan
-
achossie het manneke helemaal in elkaar gedoken console
geeft dat spul af? omdat ik een blauwe gloed zie op zn veren en vlekjes op de douchestok..
-
de blauwe gloed zijn gezonde veertjes ;)
-
arme toni . :(
hoop dat het weer gauw goed komt met hem . ;)
het is naar om te zien , maar de behandeling slaat wel aan ?
-
arme toni . :(
hoop dat het weer gauw goed komt met hem . ;)
het is naar om te zien , maar de behandeling slaat wel aan ?
de jeuk is toch stukken minder,dus we veronderstellen van wel
-
Ach gossie, arme vent :cry: Ziet er echt heel zielig uit :cry:
Hoop dat snel zijn dons weer een beetje gaat groeien :(
-
Ahh, hij heeft ziich flink toegetakeld :cry:
Gelukkig gaat het alweer wat beter :thumsup:
-
Wat zielig zeg :cry: :cry:
Ben blij dat het iets beter gaat.
-
Jeetje arme Toni, fijn dat het weer beter gaat! :-*
-
de blauwe gloed zijn gezonde veertjes ;)
aha heel mooi dan ! ! !
-
Ach gossie, gelukkig hebben ze er medicijnen voor en is hij aan de betere hand :-*
-
hij is echt aan de beterende hand, hij babbelt al heel wat meer, speelt nu ook meer en is vooral stukken rustiger
ik zie hem raar nog happen naar zijn vleugels of staart
het zal nog wel een hele tijd duren eer hij weer mooi in de veren zit ,maar zoals toni zelf zegt , het blijft een "knappe toni" :)
-
:) echt wel :thumsup:
-
hij is echt aan de beterende hand, hij babbelt al heel wat meer, speelt nu ook meer en is vooral stukken rustiger
ik zie hem raar nog happen naar zijn vleugels of staart
het zal nog wel een hele tijd duren eer hij weer mooi in de veren zit ,maar zoals toni zelf zegt , het blijft een "knappe toni" :)
Haha, geweldig :) En gelukkig dat het al wel beter met hem gaat :thumsup:
-
:cry:
toni zijn jeuk weer herbegonnen is , ik weet niet of het vandaag was omdat ze voor het eerst weer in lange tijd in de kooi hebben gezeten en hij daarom wat nerveuzer was dan afgelopen dagen
hij op plaatsen zichzelf kleine wondjes toebrengt :cry:
-
O wat afschuwelijk Vivke, zo zielig voor Toni :cry:
Zelf heb ik een valkparkiet die als opvanger binnen kwam. Ze plukte zich enorm, gillen bij het uittrekken van de veren. De vorige eigenares was van dokter naar dokter gelopen, maar ze kreeg voor haar een kraag en een middel om suf te worden, zodat ze niet zou gaan plukken.
Enkele weken geleden was Pino (de valk) weer zo aan het plukken, gillen van de pijn, onrustig etc. Uiteraard in een weekend. Toen heb ik op 2 plukplekken een creme van mezelf gesmeerd (foei Nel :-[). Ik heb deze creme tegen allergisch eczeem. Wat gebeurde :o ze bleef direct van deze plekken af :o. Tien dagen later weer dat gepluk en gegil. Toen heb ik al haar plukplekken ingesmeerd met die creme en ze stopte direct met plukken, werd rustiger en ging spelen. Ik vermoed dus dat Pino allergisch is voor iets. Bij haar vorige vrouwtje kreeg ze alleen zaad, dat krijgt ze hier 3x in de week, voor de rest pellets van Harrison's en Zupreem.
Ik ben direct met alle voeding gestopt en geef alleen nog maar Harrison's HP aan haar. Het gaat uitstekend nu. Misschien heb je iets aan dit verhaal. Ik weet dat het een bewezen schimmel is, maar het kan natuurlijk ook èn het 1 èn het ander zijn.
Hoe dan ook, veel sterkte ermee. Arme Toni.
-
Maar de schimmelinfectie was weg volgens de va. Ik zou Toni inderdaad helemaal op pellets zetten om te beginnen, want het is natuurlijk supermoeilijk om er achter te komen waar hij eventueel allergisch voor zou zijn.. ;)
-
Ach jeetje wat vervelend zeg :cry:
Sterkte Vivke.
-
Ahh :cry:
Ik zou ook de behandeling even wat langer aanhouden en wat Loes zegt,
even op 1 soort voeding en dan later, als het goed gaat een tijdje op gaan
bouwen met ander voer erbij.
Lastig, vooral omdat je er meer hebt :(
-
Van Pino is het natuurlijk geen bewezen allergie, maar omdat de creme zo goed hielp en het nu met alleen Harrison's ook goed gaat, moet het wel iets zijn wat in het gemengde zaad zit waar ze allergisch voor is.
Mijn andere valken eten nu ook alleen pellets van Harrison's. Het is het proberen waard Vivke, voor welke voeding je ook kiest. Ik weet hoe hartverscheurend het gedrag is van een vogel met jeuk. :cry:
Als het inderdaad werkt kan je 2 weken iets anders erbij geven. Hierop geen reactie weer na 2 weken er iets bij geven etc. Tot er weer een reactie komt, dan weet je ook gelijk of het inderdaad een allergische reactie is.
Succes met wat je ook doet, Nel
-
Ja het is echt verschrikkelijk om te zien als Toni jeuk heeft. Ik heb het gezien toen ik bij Vivke was en het is echt zó zielig.. :cry:
-
Wat erg zeg dat het weer is begonnen!!!! Misschien helpt het inderdaad om Toni helemaal op pellets over te zetten... hoop het!
-
toni is nog steeds rustig ,pikt ook niet meer aan zijn buik ,rug of poten ,daarstraks hebben we gezien dat er allemaal nieuwe pennetjes doorkomen :dance:
hij knipt wel aan zijn dekveren :S , we hebben zijn droge lijfje en poten ingewreven met zuivere amandelolie en hij liet het inwrijven zeer goed toe ,net of hij wist dat het deugd zou doen
-
:thumsup: :thumsup: :thumsup:
-
tof :thumsup: :thumsup:
-
Goed hoor :thumsup:
Ik hoop dat de olie ook zijn werk blijft doen :dance:
-
hoeveel keer mag je dit eigenlijk doen, we dachten eerst het dagelijks te doen, maar vandaag is hij zeer rustig ,dus de olie doet zijn werk nog ,denk ik
misschien om de 2 of 3 dagen tot de veertjes volledig zijn
-
Zolang zijn huidje nog vettig is kan je het laten ;)
Je kan het ook in het badwater doen, hoef je hem niet in te smeren
maar gewoon lekker in bad, als ie dat leuk vindt. Wel worden dan al
zijn veren vettig :)
-
we hebben een paar keren toni ingewreven met die olie , het hielp maar voor even, hij staat nu vol beginnende veertjes,allemaal kleine zwarte stokjes en één per één haalt hij ze eruit
ik vrees dat hij nu "plukker" mag worden genoemd en dat we hem zullen moeten aanvaarden als hij is
een zenuwachtig hoopje ellende :S
zo erg als je niets kan doen,we hebben al vanalles geprobeerd, eivoer wilt hij niet,pellets ook niet
kheb hem net gedoucht om hem wat af te leiden en hopelijk werkt het wat jeukminderend en nu zit hij onder de rode lamp te drogen,hij heeft zo snel koud nu :cry:
-
:cry:
-
Arme Toni :cry:
-
mag ik iets geks voorstellen?
Als het jeuk is, en zo jeukt als stoppeltjes, helpt vet inderdaad, maar als het een soort stress exceem is..
dan helpt vet niet, maar zout water..
misschien eens proberen de douche er mee.. wel goed na spoelen ivm het binnen krijgen van zout bij t plukken en poetsen
-
Er is therapeutisch zeezout voor in bad, dat is speciaal voor de gevoelige jeukende en of eczeem huid. Alleen weet ik niet of je dat bij papegaaien mag gebruiken. Ik kwam er toevallig van de week achter dat bv tea tree oil voor katten giftig is terwijl dat bij de mens ook helend kan werken, dus niet alles wat voor ons goed is is ook voor huisdieren goed. Sterkte Vivke lijkt me zo erg om zo machteloos te zijn.
-
mijn buurvrouw had een hond met exceem schimmel huid schilfers jeuk iets.. daarbij hielp het ook goed..
ik weet dat het misschien niet goed is, teveel zout is niet goed voor een gaai, maar als je zo machteloos bent.. console
-
heb je aloe vera al geprobeerd? Alleen al om de huid vet te houden. Zou dat ook tegen de jeuk helpen? ???
-
Wil hij ook geen pap ?
Anders kan je dat maken van pellets, eivoer en gemalen nootjes ;)
-
Wil hij ook geen pap ?
Anders kan je dat maken van pellets, eivoer en gemalen nootjes ;)
Grijsjes zijn lastig met eten :(
Ik hoop dat ie zoiets wilt eten. Bij mij zou ik het er niet in krijgen. Dan moet ik ze eerst uithongeren, voordat ze er aan zouden beginnen.
-
heb je aloe vera al geprobeerd? Alleen al om de huid vet te houden. Zou dat ook tegen de jeuk helpen? ???
ik had zuivere amandelolie ,gekocht bij apotheek, hetgene ze ook geven na huidtransplantaties om jeuk te vermideren en wat vettig te houden
nu zit hij vooral aan zijn uitkomende stokjes te trekken
ik ga nog eens een poging wagen om hem op harries te zetten
-
we hebben gisteren de stoute schoenen aangetrokken , we moesten iets doen om toni te helpen
hij zat daar zo ongelukkig te wezen , hij was ook vies van zichzelf
we hebben hem gewassen met medische zeep, een goed sopje van gemaakt en dan erna afgespoeld onder de douche
toni heeft onder de warmtelamp gezeten tot hij droog was
en .......
we hebben goed gedaan , toni is stukken rustiger ,hij poetst zich gewoon nu , hij laat zijn veren gerust ,alle hulsjes haalt hij er mooi af en staat nu vol kleine veertjes en witte donsjes
hadden we het maar eerder gedaan ,die olie ,ook al was het om zijn huidje zacht te maken,hij was er vies van en wou dat spul weg
nu is het spul weg, toni rustiger ,poetst zichzelf en poetst arthur
hij is met heel die affaire wel bijna 50gr vermagerd ,ook al eet hij heel veel, hij verbrand veel meer door die blote huid ,nu zal hij ook wel weer wat aankomen ,hopen we dan
-
zo te horen is het een goede gok geweest vivke.
en nu maar hopen dat toni gauw weer alle veertjes terug krijgt en hij van die infectie verlost is.
jos
-
Gelukkig, ik hoop dat ie stopt met z'n veren plukken en dat ie weer snel een mooi grijsje is zonder jeuk! :duimvoorje:
-
Klinkt weer hoopvol, hopen dat ie volstaat met af en toe zo'n badje.
:duimvoorje:
-
Gelukkig maar,hopen maar dat het snel overgaat.
Want dit is zo zielig.
-
Proberen kan nooit geen kwaad he? Fijn dat hij rustiger is!! :thumsup:
-
Wat een opluchting zal dat zijn voor hem en voor jullie :-*
-
fijn dat het wat beter gaat vivke hopen dat het aanhoud!! :-*
-
toni nu heel knuffelig word, hij zelf komt vragen om hem te kroelen
hij dan in slaap valt op je arm :hart:
hij wel nog niet speelt of babbelt :S
-
foto van vorige week ,na de oliebehandeling
(https://www.parkieten-land.nl/smf/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi895.photobucket.com%2Falbums%2Fac153%2Fbrunocaike%2F2011%2FIMG_3712.jpg&hash=2557f8cc5ff0fd3e3b12cfabfadd37ef27b73573)
vandaag de dag staat zijn buik en pootjes al vol met kleine veertjes en hij laat alles gerust :thumsup:
-
blij dat het goed gaat :thumsup:
Blijf je nog ffe doorgaan met die medische zeep ?
En wat voor soort of merk zeep is het ?
vr gr Bert
-
het is wat ze noemen, zeep zonder zeep dwz, zeep op natuurlijke basis zonder chemische toevoegingen, word alleen verkocht in apotheek en meestal word ze gegeven om intiem toilet ;)
-
Fijn zeg dat het helpt!!!! :thumsup:
-
Super dat het helpt! :thumsup:
-
daarstraks kwam toni steeds bij marc en ,marc had de indruk dat hij wat kwam vragen
telkens hij vroeg ,wel toke wat wil je , trok hij aan één van zijn veertjes (niet stuk gewoon aanduiden) en marc zei tegen me,
wil je geloven dat hij komt vragen om hem te helpen ???
we hebben hem dan samen ingewreven met die zeep ,afgespoeld en nu zit hij lekker rustig onder de warmte lamp
zou het nu toeval zijn of kwam hij echt hulp vragen ,we weten het niet ,maar het heeft toch geholpen
en marc had de pijn van rechtstaan ervoor over :thumsup:
-
Wat bijzonder zeg! :thumsup: Zou best kunnen dat ie het echt kwam vragen, lijkt me :hart:
-
Zou echt geweldig zijn en bijzonder natuurlijk :thumsup:
Maar eerlijk gezegd kijk in nergens meer van op met die intelligente diertjes :hart:
-
Zou me idd niks verbazen als hij zo aanduid dat hij er last van heeft.
-
kan me zo goed voorstellen als je niet precies weet wat je moet doen
we hebben dat ook bij pilo
weten nog steeds niet waar het van komt ,maar het gaat zeewering langzaam
steeds een klein beetje beter.
heel veel sterkte vivke :thumsup:
-
het gaat goed met toni, hij is stukken rustiger, speelt weer , praat weer volop
bonjour, ik hou van jou ,cava ?? ;D
hij laat al zijn nieuwe veertjes gerust :thumsup:
-
:thumsup: fijn dat het zo goed gaat weet je nu al of het een alergie is of toch slecht door de komen
-
een zware moeilijke rui en een lichte schimmelinfectie
het plukken achteraf kwam omdat hij vies was van zichzelf nadat wij hem hadden ingesmeerd met die olie ;)
-
Dat is goed zeg :thumsup: :thumsup: :thumsup:
-
fijn dat het weer goed gaat met onze toni :thumsup:
leuke woordjes dat hij kan zeggen !!!
-
van 15/1/2011
sinds een paar dagen is onze toni geweldig nerveus
hij kan met zijn eigen geen weg en vliegt onrustig door het huis ,steeds bijtend aan zijn staart en rug, je hoort het ook knetsen als hij bijt
helaas is het terug begonnen :cry:
-
:(
-
hangt het weer in de lucht ????
begrijp er ook niks meer van
lode is vandaag sinds gisteren ook weer begonnen :hot:
-
:(
-
men kan zich veel afvragen waarom hij het weer doet
een antwoord vinden we toch niet ,net zoals bij hilde niets veranderd, hetzelfde eten ,dus ja waarom ???
ik hoop juist dat hij niet zover gaat dan vorige keer en ga morgen terug die druppels voor de lever in hun water doen