Parkieten Land.NL
Papegaaien Forum => Gedrag en Verzorging => Topic gestart door: Billybird op april 01, 2012, 16:11:24 pm
-
Op zondagmorgen ontbijten wij altijd uitgebreid, met versgebakken broodjes, croissantjes, gekookt eitje, verse jus. Jacco zit er dan altijd bij aan tafel, en krijgt zo af en toe ook een hapje van het een of ander.
Stukje croissant met ei, stukje brood met pindakaas, stukje croissant met jam. En dan tussendoor een slokje jus om het makkelijker weg te spoelen. Zo doen we dat al jaren.
Maarf vanmorgen gebeurde er iets raars. Kennelijk had Jacco honger en schrokte achter elkaar een stukje croissant met ei naar binnen. Kennelijk bleef dat steken, dus Paul gaf hem wat slokjes sinaasappelsap om weg te spoelen. Maar hij bleef slikken en slikken. Water er bij gepakt, maar toen lukte het nog niet om dat wat er kennelijk dwars zat weg te slikken. Uiteindelijk kwam er vanalles door zijn neusgaten weer naar buiten zetten, en we zaten alledrfie er een beetje machteloos bij. Wat doe je dan in zo'n geval? Geen idee eigenlijk.
Uiteindelijk had hij wat er doorgeslikt moest worden weggewerkt, zijn hele snavel vol met bagger van wat er door zijn neusgaten was gekomen, en toen riep hij vrolijk "Lekker he?"
Kijk dat is nou Jacco, bijna stikken in je eten en dan om meer vragen! :)
-
oeff , wat hebben jullie mazel gehad dat het goed is afgelopen . :nailbiting:
Dus naderhand met een servetje de snavel schoongeveegd ?
-
Jee ik zou ook niet goed weten wat te doen.. :(
-
:nailbiting: jee wat moet dat eng geweest zijn! Gelukkig is het goed afgelopen :-*
-
Eigenlijk bleven we er alledrie redelijk rustig onder. Meagan zei nog "ja, dat krijg je ervan als je je zo vol zit te stouwen, vreetzak", Pal zat klaar met servet en water om te helpen, en ik had zoiets van "als hij zelf niet in paniek is, waarom zou ik het dan zijn". Maar we waren wel heel geconcentreerd, klaar om in te grijpen. Maar ja, wat doe je in zo'n situatie. Echt geen idee. ???
-
Week het croisantje van hem voortaan een beetje zodat het zachter is dan zijn de scherpe kantjes zacht en ja wat doe je eraan weet ik niet maar verkomen is in dit geval beter dan genezen ;)
-
dat is wel schrikken hoor,
rustig blijven inderdaad maar niet gemakkelijk denk ik.
bij een gaai kan je moeilijk zo'n greep doen die we bij mensen doen hé,
mms over de keelholte masseren ?
-
Tjee wat schrikken, ik vind het verhaal alleen al spannend!
maar ehhh Lekker he.....is dan wel erg lief!
Ik ben een keer bij een lezing van Hedwig geweest.
daar werd ook de vraag wat te doen bij verslikken behandeld.
1) was rustig blijven. dus goed gehandeld he ;)
2) als de vogel niet weg krijgt wat weg moet en hij heeft echt hulp nodig. hou hem op de kop en maak een masserende beweging van krop naar snavel.
fijn dat het goed is gekomen!
-
jee zeg wat een schrik heb je dan :nailbiting:
ik dacht direkt ook ziets van hou hem ondersteboven ,maja doe het dan ook nog maar eens ,het is zo'n onnatuurlijke houding dat zij dat niet gaan willen ;)
-
:seestars: pfff, wat heftig zeg!
Gelukkig alles goed gekomen.... wel gezellig zo met zijn allen aan de tafel, vind Kwiebje hier ook altijd erg leuk :hart:
-
Bij mij komt het besef van wat er had kunnen fout gaan meestal pas achteraf. Nu liep het goed af, maar ik ben wel blij met de tips, want ik had dus echt niet geweten wat te doen als hij dat stukje eten echt niet had kunnen wegkrijgen. :CENS
Heb ooit wel eens gelezen dat als bij papegaaien het voer te lang in de krop blijft zitten, het uitdroogt en dan zo'n klont gaat vormen dat hij het niet weg krijgt. Misschien is dat hier ook wel het geval geweest.
Op zijn kop houden maakt hem op zo'n moment denk ik nog angstiger dan hij al is, maar zijn keel masseren lijkt mij wel een goeie.
-
Wat schrikken zeg. Gelukkig is het goed afgelopen.