Parkieten Land.NL

Papegaaien Forum => Kweken! => Topic gestart door: 0wim0 op maart 30, 2005, 18:36:17 pm

Titel: koppels kiezen
Bericht door: 0wim0 op maart 30, 2005, 18:36:17 pm
ik ben van plan één of twee koppels grijze roodstaarten te kopen; zijn er dingen waar ik goed moet opletten bij de aankoop.
kan ik volgens jullie beter een papegaai kopen die nog niet rijp is om te paren en wat geduld te hebben of beter al papegaaien van vier-vijf jaar oud?

grtz
Titel: Re: koppels kiezen
Bericht door: The Birdman op maart 30, 2005, 19:34:29 pm
Ik zelf zou gaan voor jonge exemplaren en deze aan elkaar koppellen,dit schijnt niet mee te vallen omdat ze elkaar af en toe gewoon niet accepteren,beter is om meerdere exemplaren samen te zetten zodat ze zich zelf kunnen koppellen (ligt er natuurlijk aan hoeveel je te spenderen hebt),vraag om sex-en gezondheids papieren zodat je ook daadwerkelijk gezonde vogels hebt en dat het ook daadwerkelijk een man,pop of een koppel is.Let er ook op dat ze (goed) geringd zijn,import vogels zijn vaak voorzien van een sexring,maar deze vogels zijn over het algemeen stukken schuwer dan eigen gekweekte (de hier uit Nederland) afkomstige vogels.