Parkieten Land.NL
Papegaaien Forum => Gedrag en Verzorging => Topic gestart door: Colinda1986 op april 19, 2005, 19:24:48 pm
-
:CENS
Heej. Ik heb dus een grijze roodstaart (achteraf gebleken) een wildvang. Dus nog niet onder de mensen geweest en leeftijd is onbekend. (verkoper zei 7maand, maar waarschijnlijk is hij al veel ouder)
Ben blij te horen dat er kans bestaat dat hij nog kà n praten later. MAAAAAAR: Weet iemand of een wildvang grijze roodstaart ooit nog tam te maken is? Hij is nu 1,5 week bij ons, maar kan me niet voorstellen dat hij over een aantal maanden aan ons gewend is. Langs de kooi lopen en voer geven is een drama, schreeuwen en krijsen etc... (bijten nog net niet) Ik weet dat hij er net is, maar daarom wil ik wel vast graag reacties/belevenissen van anderen...
Groetuh :thumbsup:
-
Jeetje! Ik denk dat het wel kan maar je moet wel vreselijk veel geduld hebben. Ben ik bang voor! Helemaal omdat je denkt dat tie ook al ouder is dan 7 maanden!
Gr Corina
-
Hai,
dat een papegaai na een jaar of 7 niet meer zou leren is nonsence, wel is het zo dat een tamme papegaai van 7 jaar die nog niets gezegd heeft waarschijnlijk geen aanleg heeft en dus ook niet meer zal leren praten/imiteren.
Hoe tam Colinda haar gaai nog zal krijgen ligt aan haar en de wisselwerking met haar vogel en uiteraard de aanleg/nieuwsgierigheid van de vogel.
Colinda je zal 1st een basis van vertrouwen moeten opbouwen met hem. Concreet bij het voeren op een rustige toon tegen hem blijven praten . In het dagelijkse leven steeds dichter bij hem gaan zitten en lekkers toestoppen en blijven kletsen. Zo zal je langzamerhand het vertrouwen moeten kweken. Steeds dichter in de comfort zone van je vogel proberen te komen, maar verwacht niet dat dit in een paar dagen in orde is. zodra je het basis vertrouwen hebt kan je gaan leren opstappen dmv het voorhouden van een opstap stok, tegen die tijd praten we wel verder, dat is niet van de een op de andere dag te realiseren.
mvg Frank
-
Nee precies, als je dat wel verwacht dan forceer je de boel. Dit zal best heel moeilijk gaan worden!
Misschien is het een idee om een gedragsconsult te volgen? En om zo hulp te krijgen?
Gr Corina
-
Hai Corina,
is een gedragsconsult niet meer om een papegaai op te voeden? In dit geval moet er 1st een vertrouwensband worden opgebouwd voordat je aan opvoeden kan beginnen,
mvg Frank
-
Daar heb je ook wel weer iets gelijk in!
Maar zou zo'n iemand als Hooimeijer of anderen geen tips en hulp kunnen geven om die band op te bouwen?
Mmmmm. :CENS Nou het kan in ieder geval geen kwaad om een van hen eens te bellen en te vragen OF ze kunnen helpen!
Gr Corina
-
Daar heb je ook wel weer iets gelijk in!
Maar zou zo'n iemand als Hooimeijer of anderen geen tips en hulp kunnen geven om die band op te bouwen?
Mmmmm. :CENS Nou het kan in ieder geval geen kwaad om een van hen eens te bellen en te vragen OF ze kunnen helpen!
Gr Corina
Hai Corina,
daar ben ik het helemaal mee eens, het is nooit verkeerd om tips aan de experts te vragen,
mvg Frank
-
Goh! Ja, jij zla veel geduld nodig hebben! Mag ik vragen of je wist dat het een wildvang was, toen je hem kocht en waar je hem gekocht hebt? ???
-
Dat staat bij het voorstellen!
Gr Corina
-
Goh! Ja, jij zla veel geduld nodig hebben! Mag ik vragen of je wist dat het een wildvang was, toen je hem kocht en waar je hem gekocht hebt? ???
Hai Loes,
:CENS , waar lijkt het op he? Als het ruikt als poep , aanvoelt als poep , eruit ziet als poep , dan is de kans tamelijk groot dat het poep is ;) ,
mvg Frank
-
;D Inderdaad ja... ;)
-
Nou mense, in ieder geval bedankt voor jullie inlevingsvermogen, onlangs mijn fout... Ik twijfel erg of ik wel kies voor een gaai die ZEER moeilijk tam te maken is (tastbaar). Dan betaal ik toch liever meer, met een duidelijke en betrouwbaardere garantie, maar deze vogel moet dan terug naar D. en geld krijg je niet terug. Ik WIL me gaai daar niet eens heen brengen! Maargoed. Ik ga het proberen en als er ideeën of ervaringen zijn:
ZEG HET! (positief graag, weet al het negatieve zo onderhand wel ;) )
-
Hay ;D
Hier een heel positief verhaal over een wilde vogel!
Tommy was heeeel wild en maakte alleen maar oerwoud geluiden :o En je zag alle schade nog van zn vangst en reis :-[
Dat wisten we van te voren en hebben hem ,vorig jaar begin mei, heel bewust overgenomen van mensen die hem ook weer hadden opgevangen.
Hij was toen ook al 1 jaar, misschien wel ouder hoor, dat weet je nooit zeker.
Ik heb Tommy in een kleine kooi gedaan (niet heel klein, maar wel draagbaar) en sleepte hem steeds mee.
Dus sAvonds stond hij naast t bed op de grond en kreeg hij even een verhaaltje voor het slapen ;D sOchtends ging hij weer mee naar beneden. Ik heb HEEL erg veel tegen hem gepraat en hem dingen laten zien. Maar vooral zag Tommy MIJ dingen doen zonder dat ik naar hem keek. Ieder geschreeuw negeerde ik totaal.
Iedere avond nam ik Tommy mee in de badkamer en zette hem daar op de grond met een lage zitstok. Hij klom daar natuurlijk op. Dan had ik een krant in mn mouw (ja bang voor de snavel ::) ) en zei in t half duister...Stap op! Even duwen en hmmm het lukt een beetje :CENS Maar doordat ik dit iedere avond zon 10 min deed en hem steeds mee sleepte was het toch echt snel voormekaar hoor. We zijn nu een jaar verder, maar hij gaat al sinds vorige zomer mee naar buiten . Hij fluit me na en praat sinds kort(was voor mij bijzaak, maar is wel heel leuk) ik kan hem op zn snavel kussen en kroelen .Hij stapt op bij de kinderen bij mij en mn man en bij iedereen eigenlijk wel. Hij kan kleuren herkennen en vormen is niet erg bang voor nieuwe dingen en leeft nu los op zijn eigen klimboom met Guano (aratinga)
Hij is zo vreselijk leuk en ik heb totaal geen spijt van deze actie. Ik ben nooit bij Hooimeijer geweest, maar ben er wel van overtuigd dat als hij je helpt, je met de vogel op je arm buiten komt en je heel veel leert over hun gedrag. Maar je kunt het misschien ook zelf? Lees veel, vraag veel en denk vooral goed na over hoe de dingen overkomen voor een wilde vogel.En vergeet niet dat leven zonder angst echt fijner voor ze is! Ik heb regelmatig gehuild als ik dacht over Tommy zn verleden, maar als ik zie hoe vrolijk hij nu is en brutaal over de tafel rent om iets te pakken...dan ben ik heeeeeel erg blij! Misschien wel blijer dan wanneer het begin anders was geweest.
Oh ja, Tommy kon niet vliegen door de beschadigingen, maar anders kun je hem beter kortwieken...dat doen wij nu ook.
Kan hij lekker mee wandelen ;D
Groetjes daphne en heel veel succes! Geef de moed niet te snel op hoor ;)
-
Wil nog even toevoegen dat ik dus HEEL ERG TEGEN WILDVANG BEN >:(
Maar als je er 1 hebt, help hem dan asjeblieft over zn traumas heen. ;)
-
Hai,
ik vind het een heel mooi verhaal,ik ben ook blij dat je het niet zomaar hebt opgegeven :thumbsup: , ff een ander vraagje ben je misschien familie van Jefta?
mvg Frank
-
Hahaaaaaaaaaaaa ;D Nee ;)
Ik ben ook heel blij dat ik niet heb opgegeven! Tommy is :hart:
-
Jefta ken ik trouwens wel een beetje, maar hij is wel bij Hooimeijer geweest ;)
Ik baseer alles op wat ik lees en op de ervaring met mn honden training, het opvoeden van mn kinderen en mn trauma paardje ,plus mn eigen traumas ;D
-
:thumbsup:
-
Goed gedaan Helga, ik vind het hartstikke goed! Er zijn meer voorbeelden van een wildvang die tam geworden is, Roodrunner heeft er ook één...
Dus Colinda, denk er nog eens over na... ;)
-
Wat een mooi verhaal! :hart:
Zo zie je maar! Niet opgeven hoor! Als het lukt krijg je er zoveel meer voor terug!
Gr Corina
-
Hai Colinda je hebt je wat op je hals gehaald, door onbewust een wildvang te kopen.Je zult deze grijze nooit supertam krijgen hij zal wel wat rustiger worden. Ik kan je een tip meegeven zoek voor deze grijze roodstaart een partner die wel in Nederland is gekweekt en tam is , dan wordt hij of zij ook wat makelijker zien is doen.Ik vindt het jammer dat ze je een wildvang hebben verkocht. Wij als liefhebbers voor deze unieke papegaai willen toch graag zien dat het veboden wordt om nog papegaaien te importeren.
Neem contact op met papegaaien trainster Bonnie talsma van stichting papegaaien hulp
Ik wens je veel succes
-
Ik had een heel verhaal geschreven maar ben duidelijk weer eens blond geweest ;D denk dat ik hem niet verstuurd heb maar gewoon weer "vorige"gedrukt. Gebeurt me nog wel eens.
Ik ken ook diverse verhalen van mensen met wildvang waar het uiteindelijk goed mee gegaan is. Het is alleen "wat zoek je in een papegaai" als jij denkt een super tamme te krijgen op den duur. Breng hem dan terug want dat zal je niet lukken. Wil jij een papegaai waar je wel contact mee hebt, en lief is, maar niet wil dat je hem aanhaalt, dan kun je het gerust proberen. Het is een langdurig proces maar het lukt je wel. In hoeverre is afhankelijk van jou én de vogel.
Wat inderdaad helpt bij "wilde" vogels is een kleine kooi, die je neer zet op een plaats waar je veel bent. In de eerste instantie zal hij steeds in paniek raken. Maar uiteindelijk wennen aan het "monster" wat steeds voorbij komt. ook met handelingen in en bij de kooi. Gewoon wat vaker doen dan echt nodig is. Wij hebben onze wilde Bont Boertjes op deze manier gedaan en deze zijn een heel stuk meer tam als dat ze waren toen wij ze kregen.
Veel wilde vogels zijn uitermate geschikt om mee te kweken als ze een partner krijgen die NIET bang is voor mensen. Hij/zij hoeft niet handtam te zijn maar wel gewend aan mensen. Dan zie je lanzamerhand de vogel toch rustiger worden. Maar dan moet je wel willen kweken.
In het maandblad van Pakara van vorig jaar stond ook een heel verhaal van iemand die een wildvang grijsje had, en daarmee aan de slag is gegaan. Ik denk dat het ook wel op hun site staat. Misschien kun je daar eens kijken.
gr corina
-
hoi colinda de pest is dat je bij een kweker zoals dennis juist meer betaald dan bij een hobby kweker ik heb ook een vogel van d gekocht die is onlangs overleden bleek ook wildvang tezijn was ook niet geringd ze lijkenheel erg tam maar dat komt omdat dennis de arme beestjes drugs om ze kalm tehouden ik zou mijn vogel wel terug brengen naar dennis maar dat is mijn mening vertel hem op een rustige manier waar je niet tevreden mee bent bleren haalt bij dennis niks uit laat ie je weg halen door de politie heb me ook vaak afgevraagt of ik die andre poot ook mank zou shopen bij hem >:( ;D ik weet niet wat voor vogel je zou willen hebben maar ik ken wel een kweker in alsmeer die heeft absoluut goeie grijsroodstaartjes ik heb er ook eentje van hem vandaan en deze is super tam deze man doet het voor zijn plezier hij vraagt in verhouding met dennis een stuk minder hij vraagt 400 euro voor een jonkie veel s6
-
Ik blijf erbij dat het WEL mogelijk is om hem erg tam te krijgen ;D
Bij een jonge vogel kun je in de loop van zn leven ook problemen krijgen.
Ben erg benieuwd wat je gaat doen Colinda ;)
-
Superverhaal Tommy. :thumbsup: Wat je kan bereiken met geduld en inlevingsvermogen.
Groetjes Els
-
Heej,
Ik zal ff reageren. Onze (wilde) Coco is uiteraard nog behoorlijk bang voor ons (is hier nu 2weken) MAAR: Hij fluit en brabbelt etc.... Nog twijfel ik of hij een ziekte heeft, maar dat zie ik in de loop der tijd wel.
Het is dat ik gewoon erin ben getrapt dat hij goedkoop was. Aangezien ik niet graag boven de 500 voor een gaai wilde komen, was de verleiding erg groot, daarom en misschien wel gelukkig, ga ik niet gelijk een andere kopen, ik ben jong en kan nog ZOVEEL grijsjes kopen als ik wil. Ik ga eerst kijken wat ik met Coco kan bereiken, zolang hij leeft! En later misschien wel een grijsje erbij, maar dan moet ik even kijken hoe dat gaat met jaloezie etc.. Maaruh... Wordt vervolgd..
Groeten COlinda
-
Hij begint dus al gezellig te worden... Ik ben blij dat je hem niet overhaast hebt weggedaan! :thumbsup: Lees vooral veel hier en vraag maar raak zou ik zeggen!!!
-
Hij begint dus al gezellig te worden... Ik ben blij dat je hem niet overhaast hebt weggedaan! ;)Lees vooral veel hier en vraag maar raak zou ik zeggen!!!
Sluit ik me helemaal bij aan :thumbsup: Ik wens je heel veel geluk met je grijsje. En vergeet niet voor wie deze achtergrond het vervelendst is geweest..nml voor hem . Ik hoop echt dat je hem gaat helpen toch een fijn leven te krijgen.
PS wil je snel resultaat, dan zou ik echt naar Hooimeijer gaan. De dingen die ik daar over lees...fieuw! Al ben ik er zelf dus nooit geweest en zeg ook niet dat dat de enige manier is...het is mij door de verhalen inmiddels duidelijk dat het werkt.
-
PS wil je snel resultaat, dan zou ik echt naar Hooimeijer gaan.
Zou ik ook doen ja!
Gr Corina
-
Sluit ik me helemaal bij aan :thumbsup: Ik wens je heel veel geluk met je grijsje. En vergeet niet voor wie deze achtergrond het vervelendst is geweest..nml voor hem . Ik hoop echt dat je hem gaat helpen toch een fijn leven te krijgen.
PS wil je snel resultaat, dan zou ik echt naar Hooimeijer gaan. De dingen die ik daar over lees...fieuw! Al ben ik er zelf dus nooit geweest en zeg ook niet dat dat de enige manier is...het is mij door de verhalen inmiddels duidelijk dat het werkt.
Bij Doormalen heb je ook Jessie van parrotbunch die elke vrijdag een consult geeft. Ik dacht dat het iets van 50 euro per ander half uur was.
-
Ja dat is waar! Zij weet er veel van... Alleen ben ik door de verhalen geen fan van Doormalen. Maar als je alleen voor Jesse gaat, no porblem...
-
Hoi Mense!!!
Ik zal even wat laten horen over Coco, mijn grijze wilde. Vergeleken bij de eerste week toen hij bij ons was, dat als we aan de andere kant van de kamer opstonden en hij begon te krijsen is hij goed opgeknapt.
Ik werk overdag 3 hele dagen in de week en me ouders zijn overdag de hele dag thuis., Nu ben ik de enige die hem voert (op af en toe fruit na)
De vorderingen: (eerst konden we NIKS!)
Hij schreeuwt minder
Hij eet af en toe fruit en ei-krachtvoer
Hij fluit en brabbelt
Hij stapt even op een (lange) stok
En...........
Hij eet uit me (vlakke) hand nu!!!!!!!!!!!!!! :thumbsup: (zonder mijn vingers op te eten)
Ik wil dus even zeggen dat ik dit in ieder geval al kan bereiken met deze wilde. En ben er erg trots op, zeker op Coco
Dit is allemaal bereikt binnen een maand, nu kijken hoe dichtbij ik bij hem kan komen en of ik hem uit eindelijk aan kan raken. Dit wel in het belang en de rust van Coco natuurlijk :hart:
-
Gewelidg zeg!! Werken je ouders ook goed mee? Ik bedoel met negeren (totaal geen aandacht aan schenken, niets zeggen, niet kijken..) van krijsgedrag enz.? Ik vind dat je heel veel bereikt hebt in zo'n korte tijd en ben blij dat je hem niet meteen weggedaan hebt. Toppie!! :thumbsup:
-
Wat fijn colinda! :thumbsup:
Gewoon zo doorgaan en je zult steeds verder komen.
-
:thumbsup:
Dat is een goede stap....................
gr corina
-
Fijn hoor dat het zo goed gaat :thumbsup:
Stapje voor stapje, dan komen jullie er wel!!!!!
-
Fantastisch zeg!
Kun je zien dat het vast wel gaat lukken! :thumbsup:
Succes!
Gr Corina
-
hoi hoi!! Tijdje geleden he. Ik heb Coco nu uhh... 4,5 maandjes alweer en er zijn veranderingen opgetreden. Ik hou het een beetje kort, maar wel positief :thumbsup:
Ik heb Toch maar ene afspraak bij Dokter Hooimeijer gemaakt. Ben er de eerste keer bijna 2uur geweest, hij is gewiekt en heeft medicatie voor zijn verenpak gekregen, want die zag er (door het vangen etc van eerder) niet zo geweldig uit. Verder verklaarde hij hem supergezond, heel sterk en een gaaitje om nog iets mee te bereiken. Wel had hooimeijer SNEL door dat dit geen gaaitje was van 10 min (zoals hij weleens zegt) en ook niet van 1 dag of 1 week. Hier was erg veel tijd voor nodig. Maar liever ga ik nu niet naar hooimeijer weer, want ik moet een maand werken voor in totaal 2 bezoekjes!!!!!! :o (maar vergeet niet, dat hij wel weet waarmee hij bezig is he!)
Coco gaat nu uit de kooi, ik heb hem nu wat vaker in een theedoek en loop dan wat met hem door het huis etc en hij krijgt dan wat lekkers. Aaien en kusjes geven is geen probleem, maaaar ik ben er nog lang niet.
1 ding is zeker: COCO GAAT NOOOOOOOOIT MEER BIJ ME WEG!
Greetzzz
-
Ik krijg er tranen van in mijn ogen! Wat heerlijk dat je zo gek bent met Coco! En je hebt al heel veel bereikt in die 4,5 maanden! Hooimeijer is duur ja, maar ik denk dat je geen spijt hebt toch? Ik vind dit echt super joh! :thumbsup:
-
Jeetje, dat is goed nieuws zeg!
Wat goed dat je die stap genomen hebt om toch naar Hooimeijer te gaan! Denk je dat dat het is waarom het nu beter gaat? Of omdat je hem langer hebt en dat tie steeds meer aan je gaat wennen?
Blij te horen dat Coco altijd bij je blijft! :thumbsup:
Moedig hoor!
-
Nou Hooimeijer heeft mij goede tips gegeven, hem medicatie gegeven en gewiekt. Maar ALLES wat je bereikt doe je toch zelf vind ik. En dat vertrouwen opbouwen speelt ook mee, want ik ben de enigste in huis die dit kan doen bij Coco. :hart: Al laat ik hem al wel wat meer wennen aan andere mensen (zij kunnen nu een pinda o.i.d. geven) Maar uiteindelijk heeft het wieken het meest geholpen, want eerder haalde ik hem uit de kooi (bleek dat ie kon vliegen) en vloog hij zichzelf zowat te pletter. Nu weet hij dat hij nix meer kan...
Maar ik zal jullie op de hoogte houden en wie weet zie je me ooit langslopen me een gaai op me schouder :) (HEE DIT IS NOU DIE VOGEL DIE EERST ALLEEN MAAR ZAT TE KRIJSEN!)
-
Jaaaaa!!!!! Toppie hoor meid!! :thumbsup: En inderdaad, je moet het allemaal zelf doen en de juiste houding vinden!
-
Wat is dit fijn om te lezen Colinda! :thumbsup: :hart: Echt super goed van je!
Jij komt er wel met Coco :-*