Parkieten Land.NL
Papegaaien Forum => Al het overige! => Topic gestart door: Jurn op juni 28, 2005, 22:02:45 pm
-
Ik heb twee vraagjes wie kan mij de verschillen tussen deze soorten uit leggen ?
Edelpapegaai
Nieuw guinea (pop strakke lijn blauw rood)
Halmahera (wazige over gang blauw rood)
solomon ( of zoiets was het weet het nie precies meer)
Geelschouder blauwvoorhoofdamazone
Ook wel bahia
maar wat is astevia deze staat te koop met een bahia (twee amazones als koppel???)
-
Hai Jurn,
de 3 die jij noemt zijn de meest voorkomende in nederland er zijn echter 10 verschillende ondersoorten bekend, alleen de echte kenner kan zeker bij de mannen het verschil zien. Mede hierdoor zijn vele edelpapegaaien al niet raszuiver meer,
mvg Frank
-
Hoi,
De Aestiva is gewoon de blauwvoorhoofd(latijnse naam). De Aestiva Xhantopteryx (ofzoiets) is de geelvleugelblauwvoorhoofd.
De Bahia is als ik mij niet vergis een ondersoortsoort dat uit een andere gebied komt, ik dacht Argentinie/Venuzuela. Deze heeft vaak wat meer geel in zich en is daarom vaak ook duurder.
Daarnaast heb je zowiezo al veel verschillende soorten van de Aestiva. De ene heeft nouwelijks een blauwe voorhoofd, maar geel. De argentijnse soort dan bijvoorbeeld alleen blauw ipv geel.
Omdat elke Amazone uniek is en een andere kleurencombinatie heeft vind ik het zelf moeilijk om de ondersoorten te onderscheiden.
Het doorkweken van verschillende soorten amazones (met elkaar)word erg veel gedaan. Kijk maar hoeveel Blauwvoorhoofd Amazones zwart met gele snavel hebben terwijl dit gewoon helemaal zwart hoort te zijn.