Parkieten Land.NL
Papegaaien Forum => Huisvesting en Voeding => Topic gestart door: Reina op juli 11, 2005, 20:13:37 pm
-
Ik ben net gestopt met pellets geven.
vandaag ben ik ermee begonnen, maar ik doe mijn lieveling dat niet meer aan.
de hele middag durfde ze de kooi niet meer in en zat ze zielig te fluiten, en ze sprong iedere keer van haar kooi (terwijl ze dat nooit deed) en ze trilde als een gek. toen heb ik haar in de kooi gezet, ze bleef de hele tijd met 1 poot op de stok en 1 poot in de tralies zitten, ze durfde zelfs niet meer naar beneden.
ik heb dus haar oude voer gegeven, en ik moet nu het bakje voor haar houden wil ze wat eten, ze is gewoon helemaal bang. dus ik kap ermee, dit ga ik haar niet aandoen.
Ook vind ik de pellets niet zo lekker uitzien, het lijkt wel konijnen voer en het stinkt behoorlijk. nee, ik geef haar gewoon haar oude voer weer.
-
hoi reina,
ja kan ik me goed voorstellen,ons grijsje wilt ook absoluut geen pellets.
heb al vanalles geprobeerd zonder resultaat.
onze jacko krijgt gekleurde pellets met zaadvoer.
hij vind de gekleurde wel lekker en alle andere soorten niet.
maar kun je niet gewoon zaadvoer met pellets erin geven en zo opbouwen?
-
Het went wel hoor Reina. Jij gaat alles weghalen waar ze bang voor is.. Dat moet je dus juist niét doen... Zo blijft ze een heel onzekere vogel helaas.. Gewoon doorzetten, dan is het haar probleem en ze zal dat écht oplossen! Sjakko ging vanavond mee met mij naar vrienden een aantal huizen verderop. Zij trilde ook win het begin, vond het allemaal maar eng. Ik deed gewoon of er niets aan te hand was (dat is dus wat je moet doen..) en ze wende vanzelf hoor! Op een gegeven moment zat ze volkomen ontspannen lekker te luisteren naar ons geklets. Je moet het gewoon negeren dat gedrag. Als ze altijd ontzien wordt als ze trilt en bang is, hou je dat gedrag er helaas in... ;)
-
zelfs dat heb ik geprobeerd, ik heb gewoon een slimme grijsje, ze is niet gek ;D
dan gaat ze ook niks eten, ook haar oude voer niet. ik heb zelfs een pellet in mijn mond gedaan en dat moet ze dus ook niet. heb dus alles geprobeerd
dus gewoon weer haar oude voer gegeven en met veel geprobeerd te hebben eet ze gelukkig weer haar oude voer op dit moment.
dus ik doe dit nooit meer
-
Hoe zien die pellets er dan in hemelsnaam uit? ???
Mijn kleine aga - dondertjes gaan echt niet achteruit voor een klein brokje pelletvoer...en een grote grijze wel?
Ik denk dat je het voer in de kooi moet doen en even je vogel laten doen en zelf laten uitzoeken met het voer.
Klinkt heel hard, maar zodra ze voelen dat het vrouwtje het eigelijk al niks vind...en ik denk dat je vogel dat merkt bij je.
Niet zo snel alles wegdoen waar ze bang voor is, blijven proberen!
Gooi die pellets in haar bakje en doe verder normaal, wat je altijd doet. Negeer het je vogel, niet steeds gaan kijken enzo ;)
Zet um op! :thumbsup:
-
ik heb gewoon een slimme grijsje, ze is niet gek ;D
Ja, precies daarom ;)
-
Loes,
Ik laat mijn vogel niet de hele dag in angst zitten, ze durfde totaal niet meer in haar kooi. en dat moet ik dan gewoon maar laten gebeuren?? nee, dat doe ik niet.
ik heb haar de hele middag in angst gezien en niet durfen eten en drinken enz..
dit lijkt mij ook niet echt goed voor je vogel.
ik doe het nu op mijn eigen manier, en geef haar gewoon haar oude voer.
en zeg nou zelf wie gaat die pellets nou eten, het ziet er niet smakelijk uit. dus groot gelijk heeft ze. ik zou zo'n eten ook niet moeten,
ik snap dat jullie je grijsje pellets voer geven, maar mijn grijsje wil dat niet en ik ga dat haar ook niet opdringen.
-
Ja, precies daarom
en dan zeggen ze ook nog dat je dat dan moet mengen met zaad, maar dat werkt dus ook niet, want zodra ze de pellets ziet of ruikt of merkt dan laat ze de hele voerbakje links liggen.
ik vind het ook niet echt gezond om je vogel tot iets te dwingen. dat kun je niet maken. wij willen ook niet iets opgedrongen krijgen.
ze eet nou lekker gewoon haar oude voer. en daar voel ik mij prettiger bij en zij ook en daar gaat het om.
-
Hoe zien die pellets er dan in hemelsnaam uit?
Mijn kleine aga - dondertjes gaan echt niet achteruit voor een klein brokje pelletvoer...en een grote grijze wel?
Ik denk dat je het voer in de kooi moet doen en even je vogel laten doen en zelf laten uitzoeken met het voer.
Klinkt heel hard, maar zodra ze voelen dat het vrouwtje het eigelijk al niks vind...en ik denk dat je vogel dat merkt bij je.
Niet zo snel alles wegdoen waar ze bang voor is, blijven proberen!
Gooi die pellets in haar bakje en doe verder normaal, wat je altijd doet. Negeer het je vogel, niet steeds gaan kijken enzo
Zet um op!
Zeg hallo he, heb je mijn berichten niet goed gelezen?
Ik had de pellets de hele middag in het voerbakje in de kooi hangen. en ik heb haar laten doen, maar ze blijft op 1 plek zitten en trillen,
en ga mij niet de schuld geven dat ik onzeker was, want dat was ik niet. ik stond zelfs te popelen om daar aan te beginnen. dus ga niet gelijk oordelen.
ik laat het niet toe om mijn vogel bang en ongelukkig te zijn.
en ik ga mijn grijsje niet iets dwingen te eten wat ze niet moet.
dus wat er ook gezegt wordt, ik blijf bij mijn keuze en bij die keuze voel ik mij prettig en mijn grijsje ook.
en nog één ding, mijn grijsje is niet onzeker!!!!!!! ik ken haar tenslotte het beste
-
Hallo zeg, mijn bericht is geen aanval hoor, ik probeer mee te denken.
En ja ik heb je berichten wel goed gelezen.
Sorry hoor, ik laat me er verder wel buiten.
-
Hoi Reina.
Niet zo defensief doen hoor ;) is nergens voor nodig.
Als jij je vogel geen pallets wil geven moet je dat zeker niet doen.
Toch vindt ik het wel jammer, want in pricipe is elke vogel op de pallets te krijgen. En dat hij er zo bang voor is wel zeker een teken van onzekerheid. Je hebt gelijk dat wij er verder niet over kunnen oordelen. jij kent je vogel tenslotte het beste, naar met wat jij schrijft is dit ook hetgene wat ik eruit op kan maken.
Maar als jij het bj zaadjes houdt is dat toch geen enkel probleem ;)
-
goed zo, want ik heb niks aan kritiek dat ik gestopt ben of wat dan ook.
want dat werkt toch niet.
mijn keuze staat vast en ik weet wat het beste is voor mijn grijsje dan wie dan ook.
ik heb gegeprobeerd, maar ze moet het niet, dus dat accepteer ik.
-
nanda,
dat is zeker geen probleem, maar somige lijken dat niet te accepteren en gaan dan zeggen dat ik bv onzeker ben dat ze dat dan ook is en dat ik het toch maar moet doorzetten enz..
daar zit ik niet echt op te wachten. ik heb het geprobeerd en het is niet gelukt, dus ik kan het accepteren, maar waarom de anderen niet??
daar word ik zo beu van en vandaar dat ik dan bot reageer.
-
Ik wil hier toch nog even op reageren.
Mijn bericht was zeker geen kritiek, ik probeerde mee te denken.
Wat jij wel en niet doet met je vogel, is voor mij verder prima.
Maar misschien dat je in berichten dingen tegen komt, die je evt. nog zou kunnen proberen, en wil je dat niet, ook goed.
Er zijn meer mensen die dit forum lezen, dus misschien kunnen die dan wel info eruit halen, daar is een forum voor.
Dat is zeker geen kritiek, ik vind het jammer dat dat zo op je over komt.
-
Ik weet zeker dat de anderen het allemaal goed bedoelen hoor. ;)
Aan de pallets zitten gewoon veel voordelen.
maar als dit jou keuze is is het toch prima.
Maar bedenk wel dat er meer wegen zijn die naar Rome leiden (zo luidt het gezegde toch ???)
Kinderen lusten ook niet meteen spruiten maar als je het maar vaak genoeg aanbied en er een spelletje van maakt gaan de meeste kinderen het toch uiteindelijk eten en zelfs lekker vinden.
We proberen je alleen maar te helpen en ik vinst het jammer dat jij dat als kritiek opvat, juist omdat we allemaal het beste met je voor hebben ;)
-
Hoi ik lees de topics net.
Is er geen manier dat je bijvoorbeeld iedere dag 1 of 2 of 3 pellets bij haar zaadjes doet? Het is echt heel erg goed voor ze. Ik dring je niks op en de anderen doen dat ook niet, maar het is gewoon bewezen dat pellets in combinatie met zaad gewoon het beste is voor je gaaitje.
Als je besluit je grijsje niet over te zetten op pellets dan is dat jouw keuze en die hebben we dan te respecteren. Vraag ik nog wel 1 ding van je.
Haal goed zaad met zo min mogelijk zonnebloempitten maar wel met variatie.
Kijk eens bij de bakrpoducten afdeling van een supermarkt en ga op zoek naar de zonnebloempitten en kijk achterop de verpakking. Dan zul je zien dat er 55% vet in een zonnebloempit zit en dat is toch echt te veel.
Veel succes mocht je nog een poging doen en anders hoop ik dat je mijn advies in je achterhoofd houdt.
Ronald.
-
goed zo, want ik heb niks aan kritiek dat ik gestopt ben of wat dan ook.
want dat werkt toch niet.
mijn keuze staat vast en ik weet wat het beste is voor mijn grijsje dan wie dan ook.
ik heb gegeprobeerd, maar ze moet het niet, dus dat accepteer ik.
Als jij geen kritiek wilt, dan moet je niet posten. Men komt met hulp voor jouw probleem. Iedereen wil je helpen. Een middagje pellets en de kooi en dan er weer uithalen omdat ze er niet van eten en er een beetje bang van zijn. Kom op zeg.
Japie en Orrie wilden er eerst ook niet van eten. Ik heb het 2 dagen aangekeken. Als ze eenmaal honger hebben dan moeten ze wel en dan gaan ze echt wel op zoek naar iets eetbaars. Bij Japie heb ik 1 keer terug moeten vallen op zaad omdat hij nog slecht van de pellets at. Even aansterken met zaad en toen weer op pellets. Weer van vooraf aan.
Hij eet het nu alsof hij nooit anders heeft gekregen.
En om even terug te komen op de kritiek. Ik heb ook kritiek op jouw manier van overzetten op pellets. Als het maar even niet werk weer weghalen, vervolgens om hulp vragen. Krijg je hulp, zie je het als een aanval en doe je er niets mee. Op zo'n manier stimuleer je iedereen wel om een reactie te geven.
Succes verder met het overzetten op pellets.
-
Ronald,
zoals ik al eerde schreef, heb ik dat ook met voer vermengd, maar zodra ze een pellet ziet liggen moet ze niks van het voer meer weten en laat ze het links liggen.
maar mijn keuze staat vast, ik geef haar geen pellets meer.
naar mijn weten heb ik best wel goede zaad, ik gebruik sinds kort zaad van witte molen premium, daar zitten heel weinig zonnebloem pitten in. en daarin doe ik weer ei-krachtvoer en vitaminne druppels. ( ze zit in de rui ) en tussen door krijgt ze vaak fruit enz..
-
Als jij geen kritiek wilt, dan moet je niet posten. Men komt met hulp voor jouw probleem. Iedereen wil je helpen. Een middagje pellets en de kooi en dan er weer uithalen omdat ze er niet van eten en er een beetje bang van zijn. Kom op zeg.
Japie en Orrie wilden er eerst ook niet van eten. Ik heb het 2 dagen aangekeken. Als ze eenmaal honger hebben dan moeten ze wel en dan gaan ze echt wel op zoek naar iets eetbaars. Bij Japie heb ik 1 keer terug moeten vallen op zaad omdat hij nog slecht van de pellets at. Even aansterken met zaad en toen weer op pellets. Weer van vooraf aan.
Hij eet het nu alsof hij nooit anders heeft gekregen.
En om even terug te komen op de kritiek. Ik heb ook kritiek op jouw manier van overzetten op pellets. Als het maar even niet werk weer weghalen, vervolgens om hulp vragen. Krijg je hulp, zie je het als een aanval en doe je er niets mee. Op zo'n manier stimuleer je iedereen wel om een reactie te geven.
Succes verder met het overzetten op pellets.
Sorry, maar hier ga ik dus niet op in.
voor mij is deze topic gesloten.
ik zie jullie wel met andere topics, en hoop daar wel in goede harmonie met elkaar om te gaan, maar hierbij laat ik het topic.
-
Slot hierop gedaan
-
Loes of Eric, willen jullie dit topic archiveren?
Dank.
Pascal
-
Nee, laat nog maar lekker even staan! Dit kan voor anderen ook leerzaam zijn. En iedereen mag zijn mening geven toch?
Jammer Reina, dat je je grijsje de baas laat zijn... Ze weet op een gegeven moment heel goed dat ze alleen maar angstig gedrag hoeft te tonen om haar zin te krijgen!!! Ik heb bij jou wel helaas het idee dat je meningen van anderen niet in je opneemt: zoals jij het voelt, zo moet het. Is het ooit in je opgekomen dat jouw gevoel wel eens niet het beste voor je vogel kan zijn? Je krijgt zo echt een onzekere vogel, die nooit zijn angsten hoeft te overwinnen en dus nooit zelfvertrouwen zal krijgen.. Ik vind het echt jammer, misschien moet je eens naar Jan Hooimeijer gaan, die legt het je wel uit. Hoewel je hier ook veel zou kunnen leren...als je er voor open staat ;)
De discussie gaat hier (https://www.parkieten-land.nl/smf/index.php?topic=7679.40) verder! ;)