Parkieten Land.NL
Dwergpapegaaien Forum => Al het overige! => Topic gestart door: Lejah op september 26, 2005, 13:16:12 pm
-
Wij hebben Joda, een personata, nu een paar weken. Ondanks dat niet alles van een leien dakje gaat, ga ik het steeds leuker vinden. Dus droomde ik al van eentje erbij. Niet direct hoor, eerst Joda maar eens opvoeden! ::)
Nu zag ik bij soortbeschrijvingen een lilianae. En die vind ik mooi!!! maar niemand hier schijnt er 1 te hebben. Hoe kan dat nou? Is het een moeilijker of zeldzamer variant aga? Wie kan mij er iets over vertellen?
-
Ja klopt, de Lilianea is niet echt een 'gangbare' agapornis. In dierenwinkels zie je ze volgens mij nooit. Als je er 1 wilt, moet je echt op zoek naar een kweker.
In dit topic staat nog iets over dit soort Lilianae (https://www.parkieten-land.nl/smf/index.php/topic,8726.0.html)
-
De agapornis lilianae is inderdaad niet zo'n gangbare agapornis als huiskamervogel. Ze worden meer gebruikt voor de kweek. Als je de agapornis lilianae erg mooi vindt, kun je ook een agapornis fischeri aanschaffen. Deze lijken ontzettend veel op de lilianae's, alleen de kleuren van de kop zijn iets anders. Kijk maar eens naar foto's op internet. Op mijn avatar zie je ook fischeri's.
-
ze zijn kleiner dan de fischeri, ze vallen moeilijker te kweken de jongen zijn zeer stressgevoelig en blijven soms in hun eerste rui
-
Hm ik lees juist overal de de lilianae een betrouwbare kweekvogel is ???
-
het kweken blijkt niet zo een probleem maar de jongen op stok krijgen is niet zo gemakkelijk (heb ik mij toch zo laten informeren ???)
-
Wat betekent dat "jongen op stok krijgen"? Dat ze zelfstandig worden of zo?
-
Ja, dat ze uitgevlogen zijn zonder problemen, dus dat de ouders ze goed gevoerd hebben etc. ;)