Auteur Topic: cinnamon groen geschikt voor kweek?  (gelezen 1768 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

sophieenlasse

  • Gast
cinnamon groen geschikt voor kweek?
« Gepost op: januari 12, 2008, 11:50:36 am »
Hoi,

Ik heb zo'n anderhalf jaar terug een mooi groen Aagje op een vogeltentoonstelling in Gieten gekocht. Toen was ik nog niet zo "into" Aagjes, dus ik ben vergeten te vragen of hij nog ergens split voor is.
Een dikke maand terug heb ik een popje voor hem gekocht. Ik was helemaal met mezelf ingenomen, omdat ik dacht dat Aagje1 nu wel supergelukkig zou zijn (en mij voor eeuwig dankbaar), maar niets is minder waar. Ze hebben de hele dag mot. Ik dacht dat Aagjes maar twee emoties kende: één van achterdocht en één van verontwaardiging. Nou, ze kunnen dus ook nog een derde emotie vertonen en dat is balen. Die groene baalt enorm van dat popje. Het popje is een cinnamon aqua en nu zo'n vier maanden oud, denk ik.
Ik blijf hoop houden, dat mijn Aagjes op den duur de strijdbijl begraven en samen kleine Aagjes gaan produceren.
Nu zit ik uitgebreid te bladeren in dat Handboek der Agaporniden (ontzettend gaaf boek trouwens) en als ik het allemaal een beetje begrijp krijg ik uit mijn combinatie hoogop cinnamon groen. En ik hoop dat ik niemand voor het hoofd stoot, maar ik vind dat eigenlijk helemaal niet zo'n mooie kleur. (Ik had liever blauwe Aagjes gehad, maar ja daar is het nu een beetje te laat voor).
Om een kort verhaal lang te maken, ik heb twee vragen:
Raak ik jonge Aagjes met de kleur cinnamon groen wel kwijt (of zit niemand daar op te wachten en eindig ik met een grote hoeveelheid Aagjes in die kleur).
Kan ik twee stelletjes in één grote kooi houden? (Dan kan ik evt nog een andere kleur bij mijn popje zetten en iets groens of blauws voor Aagje1)

grtz,

Annette

Edit Pascallo.NL: Titel duidelijker gemaakt
« Laatst bewerkt op: januari 12, 2008, 12:06:01 pm door Pascallo.NL »

Offline Lejah

  • Super Parrot
  • ***********
  • Berichten: 3024
Re: cinnamon groen geschikt voor kweek?
« Reactie #1 Gepost op: januari 12, 2008, 13:18:18 pm »
Over je vraag over het cinnamon groen kan ik geen antwoord geven. Ik weet niet welke kleur dat is. :-[ Heb je er een foto van?
Of je jonkies kwijt raakt, ligt volgens mij niet alleen aan de kleur, maar ook of je de kleintjes tam maakt of niet.
En heb je overigens al uitgezocht wat een groen cinnamon x blauw voor jonkies zal geven?

Nu over je balende aagjes. Hoe heb je de 2 aga's bij elkaar gezet? En weet je zeker dat je nu 2 verschillende geslachten hebt? Zoja, hoe weet je dat? Want bij een aga van 4 maanden is het bijna onmogelijk te bepalen, tenzij er een dna-test is geweest. En hoe weet je het van aagje 1? En 2 popjes is vragen om moeilijkheden, die gaan elkaar de tent uit knokken.
Als je 2 aga's bij elkaar zet, si het handig ze eerst op neutraal terrein aan elkaar te laten wennen, het liefst dus buiten hun kooi.
Daarna is het het best om ze samen in een nieuwe kooi te doen. Als je de nieuwe aga plompverloren in de kooi van de eerste aga zet, vraag je ook om moeilijkheden. De eerste aga zal dan nl zijn territorium gaan verdedigen. Als je ze plompverloren bij elkaar zet, dan kan het dat ze elkaar niet accepteren, terwijl ze dat met een langzame opbouw wel gedaan zouden hebben.
Sowieso hebben aga's even de tijd nodig om aan elkaar te wennen.
Ik zou geen meerdere aga's bij elkaar zetten, maar per koppeltje in een kooi.

En volgens mij hebben aga's geen 2 of 3 emoties hoor! Maar een heel scala! :)

sophieenlasse

  • Gast
Re: cinnamon groen geschikt voor kweek?
« Reactie #2 Gepost op: januari 12, 2008, 13:52:55 pm »
Hoi Lejah,

Bedankt voor je reactie.
Het popje is 100% zeker een pop. Dit heeft te maken met de sekse-specifieke kleurvererving.
Dat Aagje1 hoogstwaarschijnlijk een ventje is, baseer ik op het volgende:
De stuitbeentjes zijn goed te voelen (Aagje1 is ongeveer 2 jaar oud)
Hij is buitengewoon zachtaardig en gedwee. Het popje is veel feller en al helemaal de baas in de kooi. Ze eet als eerste, ze pikt zijn schommeltje in en jaagt hem geregeld van zijn plek. En wat ik hoogstkomisch vind (want dat heb ik Aagje nog nooit zien doen), is dat ze haar kraagje opzet als ik haar wil leren opstappen. En dan kijkt ze mij aan alsof ze me wil opvreten. De pit bull.
In goede buien voert hij de pop; zolang ze maar niet op zijn schommeltje gaat zitten is hij haar af en toe goed gezind.
Het is overigens niet zo, dat ze elkaar compleet afmaken. Ze zitten meer te kibbelen en af en toe hangt er één aan zijn voetje op de kop (meestal Aagje1 :) ). Gelukkig hebben ze ook hun "kleffe" momenten. Dan zitten ze heel innig, vlerkje tegen vlerkje, te knuffelen.
Overigens was ik wel van plan om eventuele kleine Aagjes tam te maken. Niet door handopfok of zo, maar gewoon door ze hier in de huiskamer aan mensen te laten wennen. Aagje1 is ook al redelijk bijgetrokken. Niet dat hij uit zichzelf naar mij toekomt, maar hij stapt wel gewoon op en zo. Hij denkt in ieder geval niet meer, dat ik kippensoep van hem ga maken  ;) .


Offline Neophema Plaza

  • Administrator
  • Senior Parrot
  • *******
  • Berichten: 5225
  • Geslacht: Man
    • George Steinz
Re: cinnamon groen geschikt voor kweek?
« Reactie #3 Gepost op: januari 12, 2008, 18:10:26 pm »
Als de man niet split is voor cinnamon zal je alleen groene aga's kweken. De jonge mannen zijn dan dubbel split (auqa + cinnamon) en de popjes zullen split zijn voor aqua

sophieenlasse

  • Gast
Re: cinnamon groen geschikt voor kweek?
« Reactie #4 Gepost op: januari 12, 2008, 18:39:45 pm »
Oké, dat vind ik fijn om te horen. Het lijkt mij stug, dat Aagje1 (de man) split is voor cinnamon. Alle inzendingen van de toemalige verkoper waren wildkleurtjes. Volgens mij kweekte hij vooral op hele mooie dieprode kopjes en formaat (Aagje1 is nogal uit de kluiten gewassen en echt een beeldschone papegaai). Maar helemaal zeker weten doe ik het niet; dat zal pas aan de hand van de jongen vastgesteld kunnen worden.
Ach ja, zelfs als ik wel een bleekmasker violette pop had kunnen bemachtigen, dan waren door de recessieve vererving, de jongen hoogstwaarschijnlijk ook groen geweest. En met een split kan ik niet zoveel, omdat ik niet de ruimte heb om een uitgebreide kweeklijn op te zetten. Dus ik hou het wel bij mijn twee hobby-Aagjes.

grtz,

Annette