Neem een koppel, daar heb je de beste kans van slagen mee, 2 mannetjes of 2 popjes levert meestal veel problemen op.
Je hebt ook 2 kooien nodig, want je kunt ze niet direct bij elkaar zetten.
Een felle aga zal de nieuwkomer in alle hoeken van de kooi jagen, want die zal in hem een indringer zien.
De nieuwe aga zet je in de kooi waar je ze uiteindelijk allebei in wilt hebben.
Laat ze los aan elkaar wennen. Reageer niet op kibbelpartijen en kleine ruzies, grijp alleen als het vechten echt serieus word en er bloed gaat vloeien.
Wanneer je op gewone ruzies gaat reageren, ga je je bemoeien met de rolverdeling die beide vogels zelf moeten uitvechten en daar doe je dan geen goed aan, weet ik uit ervaring.
Wanneer je merkt dat ze los het met elkaar kunnen vinden, kun je je 'oude' aga samen met de nieuwe aga in de kooi zetten.
Besteed aandacht aan beide vogel tegelijk in het begin en laat ze zoveel mogelijk bij elkaar.
Als het goed gaat kun je gewoon weer ieder vogeltje apart aandacht geven, maar als je dat meteen doet, kan er jaloezie bijkomen.
Sommige aga's kunnen erg jaloers zijn en daardoor heel fel worden, zeker een aga die altijd alleen was en alle aandacht van haar baasje kreeg.
Hopelijk is het een beetje duidelijk.
