Auteur Topic: Welke merken voer geven jullie je vogel?  (gelezen 3377 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

chantalboom

  • Gast
Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Gepost op: november 30, 2005, 22:23:39 pm »
Het valt me op dat er vooral gesproken wordt over Harrisons en Eco bird.
Welke merken vinden jullie nog meer goed of juist een afrader?
Ik heb eens rondgekeken, er bestaan zoveel merken en ook huismerken zoals die van Discus.
Welke zijn goed en welke niet of minder?

Offline wesly

  • Aan de leg
  • **********
  • Berichten: 2165
  • Geslacht: Man
  • Super!
    • Onze gaaien!
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #1 Gepost op: december 01, 2005, 08:26:08 am »
het huismerkzaad van discus is zo ie zo een afrader.
Ik heb hier nog 90 % van een zak staan dat zijn alleen zonnepitten.
het voer van de discus bestaat dus uit 90% zonnepitten.

Maja kan ik de gaaitjes in het nop wat lekkers geven

kellyjeroen

  • Gast
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #2 Gepost op: december 01, 2005, 08:28:53 am »
ik gebruik altijd vitakraft en dankrijgen ze zonog extrta   de papegaai notenen fruit  en de rest trosgier en fruitstokjes 

Offline Loes

  • Global Moderator
  • Senior Parrot
  • *****
  • Berichten: 18979
  • Geslacht: Vrouw
  • Sjakko
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #3 Gepost op: december 01, 2005, 08:39:55 am »
Ecobird en Harrisons, goede premium zaadmengeling (bijv. van Witte Molen) als extra groenten en fruit, parrot dinner, bessenmix van
Vogeljungle!

Michiel

  • Gast
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #4 Gepost op: december 01, 2005, 08:42:29 am »
Van verschillende kanten hoor ik dat Harrisons het beste is wat er nu te krijgen is. Het is zeker voor verbetering vatbaar, maar op dit moment schijnt dat het wel te zijn.
Zelf geef ik Wagner/happybird omdat mijn vogel het daar gewoon heel goed op doet. Ze zit heel goed in de veren en is gewoon gezond.
Maar wat ik van bv. papegaaienhulp hoorde, is dat lang niet alle vogels het goed doen op Wagner.. de vertering is dan niet optimaal enzo.

En Wagner is een stuk goedkoper: ik betaal zo'n 6 euro per kilo (inclusief verzendkosten).

Overigens was de Ecobird van vroeger; die met die letters en die felle kleuren, niet zo'n best voer. Het is mierzoet en stinkt (ik heb het

Offline Loes

  • Global Moderator
  • Senior Parrot
  • *****
  • Berichten: 18979
  • Geslacht: Vrouw
  • Sjakko
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #5 Gepost op: december 01, 2005, 09:02:00 am »
Ja, dat klopt, dat verhaal staat in het topic Ecobird. Die gekleurde brokjes waren Pretty Birdpellets en zijn inderdaad niet goed (ze kwamen slecht uit de bus in een aantal onderzoeken)!

Michiel

  • Gast
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #6 Gepost op: december 01, 2005, 10:28:12 am »
Oja, dat was het: Prettybird. En de brokjes waren in de letters P, R, E, T, Y, B, I, en D.
Maargoed, de eerste pellet was gewoon vermalen zaadmengsel tot pellet geperst.

Pascalle

  • Gast
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #7 Gepost op: december 01, 2005, 15:17:53 pm »
Ik geef african special van Happy Bird.

Offline Janina

  • NOP Sponsor
  • Senior Parrot
  • *************
  • Berichten: 5923
  • Geslacht: Vrouw
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #8 Gepost op: december 01, 2005, 18:07:05 pm »
Overigens was de Ecobird van vroeger; die met die letters en die felle kleuren, niet zo'n best voer. Het is mierzoet en stinkt (ik heb het

Wickingh

  • Gast
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #9 Gepost op: december 01, 2005, 21:20:59 pm »
Van verschillende kanten hoor ik dat Harrisons het beste is wat er nu te krijgen is.

Klopt,

als je dat vraagt aan stichting de moderne papegaai en aan Hooimeier.
Tegenwoordig is eco-bird minstens net zo goed en qua houdbaarheid zelfs stukken beter,

mvg Frank

Michiel

  • Gast
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #10 Gepost op: december 01, 2005, 23:10:25 pm »
Klopt,

als je dat vraagt aan stichting de moderne papegaai en aan Hooimeier.
Tegenwoordig is eco-bird minstens net zo goed en qua houdbaarheid zelfs stukken beter,

mvg Frank
Nee, want die spreek ik niet. Ik heb het dan over papegaaienhulp die zelf verschillende pellets uitproberen op hun vogels. Michel van papegaaienhulp was vroeger tegenstander van pellets, maar na het zien van resultaten bij zijn eigen vogels is hij overgestapt; hij heeft ook verschillende pellets geprobeerd, maar met Harrison de beste resultaten. En als er een betere en goedkopere pellet er aan zou komen, zullen ze wel overstappen. Nu hebben ze het geld niet om al hun vogels op pellets te zetten.

En een betere houdbaarheid zegt niet veel over de kwaliteit van een pellet. Ingeblikt is ook altijd langer houdbaar dan vers. Je kan die Harrison ook gewoon in de vriezer stoppen; gaat het best lang mee.

Maar uit welk onderzoek blijkt dat eco-bird minstens net zo goed is?

Wickingh

  • Gast
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #11 Gepost op: december 01, 2005, 23:26:46 pm »
Hai Michiel,

ik zeg ook niet dat jij dat zegt.
Ook heb ik in meerdere topic's aangegeven dat ik ,in overleg met 2 gespecialiseerde vogelartsen, ben overgegaan tot het verstrekken van ecobird ,ook ik heb harrissons gegeven en mijn ervaring met eco is dat de vogels van mij het net zo goed doen op eco als op Harrissons.Dit wordt door beide va's bevestigd.
Ik zeg ook niet dat de kwaliteit afhankelijk is van de houdbaarheid, want dan zou bijv.scheepsbeschuit het meest gezonde voedsel zijn.Dat was meer een toevoeging dan een conclusie en voor mij praktischer, want met de hoeveelheid pellets die ik aan mijn verschillende vogels geef geen doen om dat allemaal te moeten invriezen.
Zouden Bonnie en Michel op eco overgaan houden ze misschien wel geld over.Ik heb ze trouwens nog op de pakara-dag gesproken en Michel is wel terzake kundig. Ik denk dat ook voor hun het gezien het prijsverschil ,niet onverstandig zou zijn om pellets van eco te gaan gebruiken.

Dat testen waar jij het over hebt,waren ze bij eco wel over bezig, maar wanneer dat door zou gaan moet je ze zelf eens vragen.
Maar prettybird is een geheel andere pellet dan Ecobird,

mvg Frank

Michiel

  • Gast
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #12 Gepost op: december 02, 2005, 08:32:28 am »
Mja, als ik bij mijn vogel test, komt Wagner als beste uit de test. Sterker nog, de rest eet'ie waarschijnlijk niet (misschien als ik het voor doe..  :CENS ).
Maar ik durf niet te beweren dat Wagner het beste is; zeker niet als bij Michel blijkt dat het bij hun niet geweldig werkt.
Aan de andere kant hebben ze bij Happybird weer heel goede resultaten; ze kweken er zelfs op en sommige jongen worden door ouders die Wagner krijgen grootgebracht.

Ik denk dat iedere pellet nog wel voor verbetering vatbaar is. Zowel de Wagner, als de Eco en de Harrison. En ik denk dat je met die drie de betere merken wel hebt.
Is het overigens niet zo dat Eco en Happybird behoorlijk op elkaar lijkende pellets heeft? Ze zijn volgens mij ook samen begonnen met iets; dat maakt het logo o.a. wel duidelijk.

Wat wel grappig is, is dat ze op de site van ecobird, nogal roepen hoeveel vitamine C er in de voeding zit. Blijkt dat nou net de vitamine te zijn die een vogel niet nodig heeft; dat kunnen ze zelf aanmaken. (Het is ook niet slecht om wel te geven, maar een vitamine C tekort is bij een papegaai hoogst onwaarschijnlijk.)
« Laatst bewerkt op: december 02, 2005, 08:35:26 am door Michiel »

andreswart

  • Gast
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #13 Gepost op: december 08, 2005, 17:54:37 pm »
Nutribirds en extravital zaadmengsel.
De nutibirds maak ik wel met een klein beetje kokend water zacht, anders lusten de heren het niet.
En verder ieder dag vers fruit en verse groente, speciaal voor ze gemaakt zonder zout etc.
Vinden ze erg lekker.
Andre

bruurs

  • Gast
Re: Welke merken voer geven jullie je vogel?
« Reactie #14 Gepost op: december 10, 2005, 22:05:54 pm »
Onze blauw gele are krijgt ook nutribird en we hoefden ze niet zacht te maken, hij pakt het ook gewoon meteen toen het in zen hok lag dus het overstappen ging ook niet moeilijk