Hai Tes,
als het goed is staat er onder het medische board, uitgebreid beschreven wat PBFD is
In het kort PBFD is/zijn een zeer besmettelijke virussen, die het imuunsysteem van de kromsnavel aantasten[een beetje te vergelijken met AIDS].
Veer en snavelrot is een ander woord voor PBFD, vooral jonge vogels zijn hier erg bevattelijk voor.
In principe is er geen genezing mogelijk,wel zijn er gevallen bekend waar de ziekte er is uitgegroeid,
maar dit zijn de uitzonderingen die de regel bevestigen.
Besmetting vindt plaats door veerstof,ontlasting en bloedcontact, omdat deze ziekte vele jaren kan sluimeren zonder dat men er erg in heeft, is het een zeer gevaarlijke ziekte voor al onze kromsnavels.
Een vogel die besmet is,zal na iedere rui er steeds kaler uitgaan zien en ook steeds zwakker worden,inwendig wordt vooral de lever aangetast.
Zodra er een vermoeden is van PBFD moet de vogel geisoleerd worden van alle andere evt.aanwezige vogels.Dan zal je met tussenpose van een klein half jaar al je ander vogels moeten testen.
Oudere vogels boven de 15-17 jaar lopen echter bijna geen besmettingsrisico.
Vooral veel agapornisen en halsband parkieten zijn besmet, dat zijn vogels die ik iig uit de weg ga,
mvg Frank