Auteur Topic: Ik krijg een volière!!  (gelezen 4869 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

john

  • Gast
Re: Ik krijg een volière!!
« Reactie #15 Gepost op: september 26, 2006, 01:09:03 am »
Waarom neem je geen alluminium voliere? Misschien wel wat duurder dan een hout, maar gaat wel een heel leven lang mee! Bij hout heb je de kans dat je agapornissen zich een weg naar buiten knagen. O ja en over de jonkies, die kun je naar mijn mening uit het blok halen, ook als nog heel jong zijn. Bij mijn personata's doe ik dit ook en heb nog nooit verstoten gehad. Alle bekendere aga soorten, zijn over het algemeen gezien heel goede ouders.

groeten,

John Obrie

www.freewebs.com/personatus

Offline Janina

  • NOP Sponsor
  • Senior Parrot
  • *************
  • Berichten: 5923
  • Geslacht: Vrouw
Re: Ik krijg een volière!!
« Reactie #16 Gepost op: september 26, 2006, 08:43:57 am »
Zeker als je pittige collies hebt, die kunnen aardig wat slopen.
Die draaien hun snavel niet om voor bijv. een houten knijper, wilgen takjes...dat word allemaal verrot gemaakt.
Grote kans inderdaad dat ze ook aan de voliére beginnen.
Aluminium is inderdaad het beste materiaal.

Ik heb nog geen ervaring met het eruit halen van jonkies, ik verwacht, hopelijk, heel snel wat jonkies maar dan wil ik het ook gaan proberen, vanaf een week of 1,5 / 2 de jonkies er af en toe uit te halen.

john

  • Gast
Re: Ik krijg een volière!!
« Reactie #17 Gepost op: september 26, 2006, 13:19:11 pm »
Eerder kan ook hoor! Pak ze zelf al in de hand als ze net uit het ei zijn. Maar je kunt natuurlijk ook wachten tot hun oogjes open zijn, dus na ongeveer een week ofzo.

Offline Janina

  • NOP Sponsor
  • Senior Parrot
  • *************
  • Berichten: 5923
  • Geslacht: Vrouw
Re: Ik krijg een volière!!
« Reactie #18 Gepost op: september 26, 2006, 13:39:48 pm »
Er ligt er hier 1, net uit het ei, maar wat klein..ik ben veel te bang dat ik iets fout doe  :o

Ambertjuh

  • Gast
Re: Ik krijg een volière!!
« Reactie #19 Gepost op: september 26, 2006, 19:33:13 pm »
Inmiddels weet ik het antwoord op deze vraag al ;)
« Laatst bewerkt op: oktober 29, 2006, 12:18:01 pm door Ambertjuh »

Ambertjuh

  • Gast
Re: Ik krijg een volière!!
« Reactie #20 Gepost op: oktober 08, 2006, 09:21:45 am »
Ik heb inmiddels besloten toch een alluminium volière te kopen. Ik heb al een volière op het oog alleen moeten we die in Drenthe ophalen ... dat is net eventjes te ver ;) maar ik zal mijn vader even lief aankijken  ::) Maargoed ... ik wil dat de volière aan het eind van de herfstvakantie staat. Het weer is namelijk nu al niet goed maar na de herfstvakantie wordt het nog slechter. Ik ben laatst bij dierenwinkel Insulinde geweest en die wisten me het een en ander over het kweken van agaporniden te vertellen. Zo zeiden ze ook dat agaporniden de laatste tijd steeds vaker in kweek kooien gekweekt worden omdat je in kolonie broed (in een volière) de kans loopt dat er een dominante vogel tussen zit en dat er dan poten worden afgebeten, dat ze de jongen van elkaar dood maken, etc. etc. Kortom, niet veel van elkaar overlaten. Hij zei ook dat je het beste een oneven getal in je volière kan houden. Dus inplaats van 4 koppeltjes ga ik 5 koppeltjes in de volière houden. Ik heb besloten om het eerst in de volière te proberen (eerst schaf ik 3 koppeltjes aan en later doe ik er nog 2 bij) en dan kijken of het goed gaat. Als dat niet goed gaat kan ik ze alsnog in broedkooien gaan kweken. En die man stelde dan voor om valkparkieten of catherina parkietjes in de volière te gaan houden. Nouja dat zie ik nog wel. Ik ga er vanuit dat het goed gaat ;)
Groetjes,
Amber

Ambertjuh

  • Gast
Re: Ik krijg een volière!!
« Reactie #21 Gepost op: oktober 29, 2006, 12:24:48 pm »
Hoi hoi,
Ik ben afgelopen woensdag bij een kweker wezen kijken. Hij kweekte al 21 jaar. Het was heel leuk. Hij heeft me veel dingen verteld en ik heb gezien hoe en wat. Hij kweekt in broedkooien (hij heeft 47 broedkooien) en heeft ook nog een voliere die hij gebruikt voor de jonkies die hij later voor de kweek in gaat zetten. Ik heb nu ook besloten wat broedkooien aan te schaffen. Tenminste ... ik wil ze zelf maken omdat ze best wel duur zijn. Na dit bezoekje aan de kweker heb ik er nog meer zin in  :yahoo: Hij had heel veel agaporniden. Hij kweekte vooral met Fischeri's. Maar hij had ook een aantal koppeltjes Personata's en één koppeltje Roseicollis. Zo veel kleuren en agaporniden .. ik keek mijn ogen uit. Hij had op dit moment geen jongen omdat hij met de kweek is gestopt maar wij mogen als hij jongen heeft weer komen kijken. Dan kan ik goed het verschil tussen jonkies van 4 weken, 2 weken en jonkies die net uit het ei zijn zien zei hij. En zien welke eitjes wel en niet bevrucht zijn. Het kan geen kwaad om wat ervaring op te doen ;)

dvln

  • Gast
Re: Ik krijg een volière!!
« Reactie #22 Gepost op: oktober 29, 2006, 14:37:21 pm »
Leuk amber! :thumsup:

Ambertjuh

  • Gast
Re: Ik krijg een volière!!
« Reactie #23 Gepost op: november 29, 2006, 12:38:24 pm »
Hehe .. eindelijk ;) Maar ik heb een Volière .. tenminste .. we gaan hem over twee weken ophalen
En deze keer echt ;) Ik had geen geld voor de volière maar ik heb er een voor mijn verjaardag gekregen!  :yahoo:
En kreeg daar ook een koppeltje agaporniden bij  woohoo Over twee weken dus niet dit weekend maar volgend
weekend gaan we de voliere ophalen en ondertussen zit ik alle internetsites af te speuren op zoek naar een mooi
koppeltje wat we dan ook op gaan halen .. Wauw, echt helemaal leuk !  :P :yahoo:

Offline Janina

  • NOP Sponsor
  • Senior Parrot
  • *************
  • Berichten: 5923
  • Geslacht: Vrouw
Re: Ik krijg een volière!!
« Reactie #24 Gepost op: november 29, 2006, 17:08:14 pm »
Wat leuk, gefeliciteerd!!!  :good:

Offline Loes

  • Global Moderator
  • Senior Parrot
  • *****
  • Berichten: 18979
  • Geslacht: Vrouw
  • Sjakko
Re: Ik krijg een volière!!
« Reactie #25 Gepost op: november 30, 2006, 14:53:46 pm »
Leuk joh Amber, wat een mooi verjaardagscadeau!! :thumsup:

john

  • Gast
Re: Ik krijg een volière!!
« Reactie #26 Gepost op: november 30, 2006, 18:32:24 pm »
Hoi Ambertjuh,

als je in broedkooien ga kweken, dan moet je ook goed opleten wat je doe! Als de vogels elkaar niet accepteren dan zullen ze vechten tot de een van de twee dood is! Heb het zelf ook al een aantal keer gehad, dit kan op een half uurtje al gebeurt zijn. De moeilijkheid is ook om koppeltjes te vormen, dit gaat in de voliere natuurlijk makkelijker, want dan zoeken ze elkaar op. Als je zelf koppels samenstel, dan kan het zo zijn dat je 2 poppen bij elkaar zet. Ik wil je maar een wijze raad geven, probeer het eerst eens een seizoen in de voliere te kweken. Dan kun je veel ervaring op doen en het volgende jaar misschien in broedkooien kweken. Aan het gedrag wat je in de voliere ziet van de vogels kun je meestal gaan afleiden wat de mannen en wat de poppen zijn. Schrijf dit op in schriftje en gebruik dit om het volgende jaar koppels te kunnen samen stellen! Veel succes met je voliere! ;)