Auteur Topic: Titel veranderd in: Klein dagboekje over de ontwikkeling van mijn 2 aga's  (gelezen 10100 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Martijn

  • Gast
Hallo allemaal...

Sinds gisteren hebben we nu 2 mooie agapornissen (hmmm meervoud van agapornis  ::) )... Helemaal super...
Jip en Sip... Sip is de jongste en volgt Jip in alles hahahah.

Nu zie ik dat Sip een zwart stukje onder haar nagel heeft precies waar het teentje ophoud en de nagel begint... Hierdoor staat haar nageltje niet mooi krom naar beneden. Ik heb geprobeerd om het eraf te halen maar dit lukt niet... heb geen idee wat het nou is... Het is volgens mij geen viezigheid?? Zijn er mensen die me kunnen voorlichten?

Het zal sneu zijn als haar pootje gaat misgroeien!

Slaapt een jonge agapornis veel... Ze zitten saampjes veel boven in  de kooi (riante villa) beetje bollig met het kopje in de veren... daarnaast poetsen ze ook erg veel (bij konijnen betekent dat ze gezond zijn, bij vogels ook??)... Ze moeten natuurlijk ook wel wennen aan hun nieuwe baasjes/omgeving en kooi
« Laatst bewerkt op: mei 10, 2007, 17:20:28 pm door Martijn »

Dorian

  • Gast
Re: Zwart stukje aan teen bij begin nagel...(agapornis)
« Reactie #1 Gepost op: mei 01, 2007, 09:35:32 am »
Misschien kun je een foto maken van het pootje en die hier plaatsen?

Ik weet verder helemaal niets van aga's dus kan je niet verder helpen.
Anderen kunnen dat zeker wel.

Welkom trouwens  :welcomewave:

Martijn

  • Gast
Re: Zwart stukje aan teen bij begin nagel...(agapornis)
« Reactie #2 Gepost op: mei 01, 2007, 10:16:38 am »
Bedankt voor je reactie!!  :)

Nou er is momenteel iets veranderd aan de situatie... (gelukkig dat ik een dag vrij heb om ze in de gaten te houden!)
Sip was er zelf waaarschijnlijk een beetje zat van het stukje "iets" aan zijn pootje... hij heeft het eraf gehaald... het heeft ietsie gebloed maar dat lijkt gestopt te zijn... Nu is het zwarte grote deels weg (je kunt het nog iets zien) maar het lijkt erop dat hij zijn nageltje nu beter kan gebruiken  :thumsup:


Kijk ons eens zitten... WAT ZIJN WE BANGGGG!!!!   :)  (zijn ze niet lief!?)


Het zwarte circeltje geeft aan  waar het zwarte stukje zat...

Dorian

  • Gast
Re: Zwart stukje aan teen bij begin nagel...(agapornis)
« Reactie #3 Gepost op: mei 01, 2007, 11:26:53 am »
Zou het kunnen dat hij zich al eerder verwond had en dat het gedroogd bloed was?

Verder kan ik er niet veel over zeggen.

Het zijn trouwens wel twee onwijze snoeties zeg  :hart:

Martijn

  • Gast
Re: Zwart stukje aan teen bij begin nagel...(agapornis)
« Reactie #4 Gepost op: mei 01, 2007, 12:53:51 pm »
Het zou kunnen.... het ziet er nu iedergeval een stuk beter uit.. het lijkt erop dat hij dat teentje nu ook weer gebruikt met klemmen!
Zou het nog kunnen gaan onsteken?? Of hebben aga's daar niet zoveel last van?

Offline Dianne

  • Super Parrot
  • ***********
  • Berichten: 2822
  • Geslacht: Vrouw
Re: Zwart stukje aan teen bij begin nagel...(agapornis)
« Reactie #5 Gepost op: mei 01, 2007, 13:21:50 pm »
Als het gaat ontsteken was het waarschijnlijk al dik geweest. Hou het even in de gaten, als het dikker wordt en als hij er veel aan gaat pulken en het pootje vreemd gaat gebruiken dan meteen een afspraak maken bij de vogelarts. Het zijn wel 2 schatjes!  :hart:

Offline Janina

  • NOP Sponsor
  • Senior Parrot
  • *************
  • Berichten: 5923
  • Geslacht: Vrouw
Re: Zwart stukje aan teen bij begin nagel...(agapornis)
« Reactie #6 Gepost op: mei 01, 2007, 19:43:22 pm »
Hoi, welkom!  :-*

Wat een schatjes  :hart:

Ja hoor, ook agapornissen kunnen ontstekingen oplopen, als de wond nog niet dicht is zou je deze even kunnen reinigen met gekookt, afgekoeld water op een stukje (schoon ) keukenpapier ofzo.
En verder heel goed in de gaten houden, direct naar een vogelarts als het gaat ontsteken.

Poetsen doen aga's veel en meestal als ze lekker op hun gemak zijn. Tuurlijk moeten ze nog even wennen aan hun nieuwe omgeving, maar dat komt wel goed.  :thumsup:

Verder zijn aga's speelse vogels, die dus speelgoed nodig hebben, vooral dingen die te slopen zijn, daar zijn ze goed in  :)
Een schommel, pluktouw, en leuke speeltjes van hout zijn een aanrader.
Hier doen houten knijpers en lege wcrolletjes het ook prima.
Verder is een goede slijtstok voor de nagels onmisbaar.

Veel plezier met je 2 mooie kippies!

inekesp

  • Gast
Re: Zwart stukje aan teen bij begin nagel...(agapornis)
« Reactie #7 Gepost op: mei 02, 2007, 14:30:45 pm »
Hallo Martijn wat een prachtige roseicolli's  heb je daar. Aan het '' wondje''van zijn of haar pootje hoef je verder niets te doen dat zit wel goed. Het komt nogal eens voor dat ze hun teentjes verwonden of hun vleugeltjes alleen als het erg bloedt moet je het ontsmetten met wat water en dettol of gewoon gekookt en afgekoeld water. Hoe oud zijn ze eigenlijk?  Groetjes Ineke   
 O ja het meervoud van agapornis is agapornide. ;)

Martijn

  • Gast
Re: Zwart stukje aan teen bij begin nagel...(agapornis)
« Reactie #8 Gepost op: mei 02, 2007, 14:40:27 pm »
De gele (Sip) is +/- 7/8 weken, de groene (Jip) is 11 weken...

Sip doe ik nog 2 keer per dag bijvoeren met een lepeltje... maar dit wil die eigenlijk helemaal niet meer! Ze eten regelmatig nu uit hun voerbak... wanneer zou ik er mee moeten stoppen?? Jip daarin tegen snoept stiekum heerlijk mee! Water drinken zie ik ze niet doen... (misschien stiekum? dit gaat redelijk snel denk ik). Gisteren was ik de hele dag thuis... ik kon ze redelijk goed in de gaten houden, nu weer gewoon overdag werken!

Verder zitten ze elkaar zo nu en dan eens flink te pesten... pootje bijten etc etc.... ze kunnen niet met en niet zonder elkaar...
Zou dit overgaan? Is dit de machtstrijd waar iedereen het over heeft? Ze kunnen ook heel lief voor elkaar zijn!

Offline Janina

  • NOP Sponsor
  • Senior Parrot
  • *************
  • Berichten: 5923
  • Geslacht: Vrouw
Re: Zwart stukje aan teen bij begin nagel...(agapornis)
« Reactie #9 Gepost op: mei 02, 2007, 14:53:17 pm »
Nee hoor dat is geen machtstrijd, zo zijn aga's gewoon  :) inderdaad, ze kunnen niet met en niet zonder elkaar, gaat ook nooit meer over  ;) Zolang ze ook kroelen is er niks aan de hand.

Handig is het om een weegschaal in huis te hebben zodat je ze kunt wegen, zo kun je zien of ze zelf voldoende eten van hun zaad.
Met 8 en 11 weken kun je er eigelijk wel vanuit gaan dat ze zelf kunnen eten en als ze geen pap meer van je aannemen, zou ik dit ook niet meer aanbieden.

Het drinken van water moeten ze wel doen, misschien doen ze dit wel wanneer het even niet ziet, ze drinken ook niet heel veel.

Martijn

  • Gast
Re: Zwart stukje aan teen bij begin nagel...(agapornis)
« Reactie #10 Gepost op: mei 02, 2007, 15:33:00 pm »
Janina, ik denk dat Sip veel weg heeft van jouw aga in jouw plaatje... (zelfde kleur stelling! supermooi)

Ze kroelen wel saampjes...   :hart: maar soms trekt de oudste flink aan de poot van de kleinste... kan dit kwaad, is het normaal...

Wat ze ook vaak doen is de snavels in elkaar... (het lijkt op voeden, wat soms ook gebeurt,) soms lijkt het net snavel worstelen...   console  niet heel fel ofzo.. ziet er wel lief uit... heeft dit ook nog een betekenis...

Bestaat er een site waar je de betekenis van het gedrag van ze kunt opzoeken...

De fokker zei te voelen dat het allebei mannetjes zijn... '(we hadden er drie de kamer mee ingenomen en konden duidelijk zien dat er 1 er duidelijk groter was, die hebben we dus niet genomen!)
De 2 die we nu hadden waren qua groote gelijk... Stel dat het toch een mannetje en een vrouwtje is.... wat dan...  smiley_wedding




« Laatst bewerkt op: mei 02, 2007, 20:47:00 pm door Martijn »

Offline Janina

  • NOP Sponsor
  • Senior Parrot
  • *************
  • Berichten: 5923
  • Geslacht: Vrouw
Re: Titel veranderd in: Advies gevraagd over gedrag... 2 aga's
« Reactie #11 Gepost op: mei 02, 2007, 20:38:48 pm »
Een site, niet dat ik echt weet nee.

Snavels in elkaar, ze kroelen wat af met elkaar, ze zijn graag met elkaar en elkaars veren bezig.

De oudste zou eens een popje kunnen zijn, die zijn vaak wat feller en bepalen de hele gang van zaken, die mogen eerst eten, als eerste ergens zitten, als eerste spelen enz.

En welke vogel bedoel je van mij? DIe je in mijn banner ziet zijn niet allemaal van mij, maar ook van mensen die op mijn forum zitten.
Zitten wel mooitjes tussen  :hart:

Martijn

  • Gast
Re: Titel veranderd in: Advies gevraagd over gedrag... 2 aga's
« Reactie #12 Gepost op: mei 02, 2007, 20:50:53 pm »
Ik heb mijn vorige post ff aangepast... incl leuke foto hahaha

Ik bedoelde met jouw aga die in jouw avatar staat....
<== avatar.. die gele met een papagaai

Offline Janina

  • NOP Sponsor
  • Senior Parrot
  • *************
  • Berichten: 5923
  • Geslacht: Vrouw
Re: Titel veranderd in: Advies gevraagd over gedrag... 2 aga's
« Reactie #13 Gepost op: mei 03, 2007, 20:11:10 pm »
Ja die is van mij, Blue, een Roseicollis Pallid/Cinnamon, de ene zegt Pallid, de ander Cinnamon  :)

Martijn

  • Gast
Re: Titel veranderd in: Advies gevraagd over gedrag... 2 aga's
« Reactie #14 Gepost op: mei 03, 2007, 22:41:09 pm »
Ja die is van mij, Blue, een Roseicollis Pallid/Cinnamon, de ene zegt Pallid, de ander Cinnamon  :)

Hij/zij ziet er super uit!!! :-*  Ook de papagaai, helemaal super... maar daar zijn wij maar niet aan begonnen!!

Jip en Sip beginnen een klein beetje te wennen.... ze worden al een beetje vrijer in de kooi...
Als ze los zijn.... dan willen ze graaaaaag weer terug naar de kooi... op zich wel handig maar het was juiste de bedoeling om ze te laten wennen aan ons en de kamer!

Maare hebben we een probleem als het blijkt dat het een mannetje en vrouwtje zijn ipv 2 mannetjes??