maar uhm... heb je al eens nagedacht over de aanpak van Jarie?
is het niet misschien toch ergens zo dat jullie per ongeluk zijn angstige gedrag bevestigen?
zo weet ik bijvoorbeeld van mezelf inmiddels, dat omdat Pinkey zo lang ziek is geweest, ik steeds als ze even stiller werd daarop reageerde.
ik was zelf heel bang dat ze ziek werd of was.
dat heeft ze aangevoeld.
nu ik dat heb kunnen en durven loslaten, is ze de kaketoe die ADHD heeft uitgevonden. (in Belgie bij de meeting heb ik gezien dat het ook anders kon namelijk)
en daarmee zijn alle drie de gaaien veel zelfverzekerder geworden en is de onderlinge sociale interactie en communicatie heel veel verbeterd.
ze is nu niet meer bang voor de twee mannetjes (Puck de rose en Mick het grijsje), maar laat een waardige tegenstander zien.
en ik was me er eigenlijk niet zo bewust van dat ik zo reageerde en daarmee een gedragsprobleem creeerde.
tot ik van de vogelarts met mijn neus op de feiten werd gedrukt en in de Ardennen (de meeting waar wij een aantal dagen langer zijn geweest, die kort na mijn laatste VA bezoek was) de omslag heb gemaakt.