Mn agapornis Nomi is de laatste paar weken weer bezig met zn oude gewoonte... zaadjes opbraken.
Ze heeft dit een tijdje gedaan toen ze er net was, dus ik naar de vogelarts gegaan. Die dacht aan een schimmelinfectietje, dus een medicijntje en het was goed. Niet dus... het was achteraf geen schimmel, maar een vervelende gewoonte.
Het hield na tijdje vanzelf op. En dat klopte ook. Tot nu... alweer een week of 2 zit ze zodra ik in de buurt ben te braken.
Ze gaat eerst heel onrustig op en neer lopen, begint dan te kokhalzen en haalt haar hele maaltijd naar boven. Het liefst spuugt ze het op mn handen uit en gaat het daarna weer zitten oppeuzelen

Nu heb ik wel eens gelezen dat ze dit kunnen doen om aandacht te vragen... of om hun liefde te verklaren aan het baasje... maar ik heb zelf geen idee waarom ze dit doet.
Ze is zo gezond als een visje, eet goed, is aanhankelijk en zit graag bij me, alleen wordt ik nu stapeldol van haar gebraak. Ze kan minutenlang bezig zijn met ranzige geluidjes maken, spugen en weer opeten.
Heb al verschillende dingen geprobeerd... negeren helpt niet, op toespreken reageerd ze vrijwel niet. Ook afleiding hielp maar even.
Is dit gezond?? En hoe kan ik hier het best mee omgaan? Ze is hier overigens wel weer mee begonnen rond hetzelfde moment dat ze op haar knuffelbeer begon te rijden. Dit doet ze dus ook nog steeds vrij veel. Daarnaast het braken en spugen... ze heeft het er maar druk mee

Herkent iemand dit?
Groetjes Vlinderr
