Zoals je ziet in de topictitel hebben we eindelijk een keuze gemaakt! het was niet makkelijk...
en toen we hoorden dat het een popje is, werd het er ook niet echt makkelijker op. Ik wilde graag een Japanse naam (vanwege mn studie misschien) en mn vriendin vond andere namen ook leuk, van een heleboel vonden we deze allebei precies de goede (denken we

het blijft moeilijk

)
[img width= height=]http://lh6.google.com/vincent56/R9Q7smYjZsI/AAAAAAAAB8g/7wSzzZ-llIE/s288/voog1.jpg[/img]Ik wil in dit topic graag de voorbereidingen plaatsen en verwacht dan ook veel op- en aanmerkingen

omdat ik geen standaard kooi heb, maar een zelfbouw geval had ik mn bedenkingen bij een Pyrrhura, maar toen we Quiney zagen bleek dat toch erg mee te vallen. met genoeg afleiding zal de kooi hopelijk gespaard blijven.
maar omdat het dus een zelfbouw kooi is, kom je meteen al nadelen tegen:
de deur was altijd al moeilijk, ik heb het zo gedaan omdat het makkelijk was. nu met stokken plaatsen is het lastiger, je kan aan de deur gaan stok vastmaken, omdat die zwenkt.
verder is de kooi niet zo diep en dat zorgt ook voor de nodige beperkingen.
maar goed, we hebben een begin gemaakt met een basisopstelling voor de kooi.
vian de webwinkel geonshopping heb ik de bakjes met kliksysteem besteld, 300ml. 4 stuks. ook zitstokhouders, maar weet niet of ik er nou zo blij mee ben. het is niet zo dat de takken ontzettend klemmen.
maar goed, de foto's:
beetje slechte kwaliteit en liet niet op de vieze gang, we wonen in een studentenhuis

. er komen zelfs 2x per week schoonmakers, maar die doen slecht hun werk. vandaar

je kan klikken voor een grotere foto.
[img width= height=]http://lh4.google.com/vincent56/R9wntGYjZ6I/AAAAAAAAB_c/sg31gt56KNY/s400/Picture%201207.jpg[/img]we zoeken nog een ander kastje voor de kooi, zodat deze in zn geheel lager komt. links staat een aquarium(pje) dat gaat weg. dus qua plaatsing moet er nog wat veranderen.
[img width= height=]http://lh3.google.com/vincent56/R9wnt2YjZ8I/AAAAAAAAB_s/497CjAI2k0s/s400/Picture%201216.jpg[/img]ik denk dat ik een lang stuk klimtouw aan het luikje maak met allemaal prul dr aan. in principe wil ik nog wel een zitplek bovenop maken, maar heb ondertussen ook wat anders, dat komt zo.
luik open:
[img width= height=]http://lh6.google.com/vincent56/R9wntmYjZ7I/AAAAAAAACAk/fBNr8qMLe3w/s400/Picture%201218.jpg[/img][img width= height=]http://lh5.google.com/vincent56/R9wnuWYjZ9I/AAAAAAAAB_0/5lTePRXQXjg/s400/Picture%201213.jpg[/img][img width= height=]http://lh3.google.com/vincent56/R9wnu2YjZ-I/AAAAAAAAB_8/dXwh6sN2eKI/s400/Picture%201210.jpg[/img][img width= height=]http://lh4.google.com/vincent56/R9wnvGYjZ_I/AAAAAAAACAE/NiYBtEHmWnw/s400/Picture%201209.jpg[/img]alles zit vast met super montagestrips. dan hoef ik nog nergens in te boren.
ik heb de voerbakjes zo neergehangen om de volgende redenen:
de bovenste is voor water, daar kan ik het makkelijkst bij en dat knoeit het minst. die daar rechtsonder is voor fruit en groente. daar onder, meer bij de bodem komt zaad (tezijnertijd wellicht pellets) dat knoeit het meest en geeft zo de minste rommel. hij hangt loodrecht onder dat andere bakje zodat de vogel er niet in kan poepen.
toch ben ik nog niet helemaal tevreden, heb het idee dat ik niet efficient genoeg met de ruimte om ga. suggesties welkom!
er moet nog speelgoed in, maar dat komt nog.
dan de volgende bouwval:
van de week in het donker op pad geweest met mn handzaag op de fiets... naar een dichtbij gelegen park om een tak van een berk af te zagen. waarom een berk? tja, ik heb het idee dat die takken het langst mee gaan zonder helemaal uit te drogen en af te breken. ik heb 1 berkentak nu al 6 jaar en die is echt nog prima (die kleine die naar de rechterbovenhoek loopt)
dus met al die takken naar huis gereden, onder de douche gestaan om al het vuil eraf te borstelen en daarna heb ik er dus deze zitplek / speelplaats van in elkaar getimmerd:
[img width= height=]http://lh3.google.com/vincent56/R9wns2YjZ5I/AAAAAAAAB_U/GykGj5Nn0F8/s400/Picture%201205.jpg[/img][img width= height=]http://lh5.google.com/vincent56/R9wnsWYjZ4I/AAAAAAAAB_M/-Pe8jgAE2dU/s400/Picture%201204.jpg[/img][img width= height=]http://lh3.google.com/vincent56/R9wnr2YjZ3I/AAAAAAAAB_E/7bgWVmWaTUU/s400/Picture%201202.jpg[/img][img width= height=]http://lh5.google.com/vincent56/R9wnrWYjZ2I/AAAAAAAAB-8/BuixfeMDZLY/s400/Picture%201200.jpg[/img]let vooral op de kleine kleurrijke details

dus nu is het nog de vraag wat voor soort speelgoed erin en op aangehangen moet worden (wat nara dus leuk vindt)
kooi moet nog beter en verder worden ingericht en op een betere plek geplaatst worden.
ik barstte van de vragen, maar ben nu weer alles vergeten.

komt wel!