We hebben sinds een aantal weken de voliere weer gesplitst, een kweekgedeelte in de ene helft en in de andere helft de vogels die niet aan de beurt zijn

We hadden Ventje (die we vorig jaar gekregen hebben van mensen omdat ie zo'n herrie maakte) en Valkie (een jong van Clipje en Mutsie van 2 jaar geleden, tam, die terugkwam van de overburen ivm alergie van de kleine meid) samen gezet.
Er werden 4 eieren gelegd en op maandag 26 april kwamen de eerste 2 uit, een wit en een geel pluisje. 2 Dagen later nog een geel pluisje en helaas lag het witte kuiken dood in het blok. Het 4e ei was wel bevrucht maar is niet uitgekomen.
De 2 overgebleven gele kuikens werden erg goed gevoerd en groeiden goed, het was voor de man en de pop beiden het eerste nestje.
Dinsdag 4 mei lag 1 van de ukkies dood in het blok Het viel ons al op dat pa en moe toch regelmatig samen uit het blok waren en waarschijnlijk is daardoor die kleine onderkoeld geraakt.
Later ging Michel kijken hoe het met de laatst overgeblevene was en dat zag er niet goed uit. Michel zei al "nou de laatste heeft het ook niet gered" en hij pakte hem uit het blok, ijskoud en bewegingloos. Toen hij hem nog eens bekeek zag hij het tongetje bewegen.
Hij heeft hem tussen zijn handen gehouden en is toen warme lucht erbij gaan blazen. Wonder boven wonder begon hij te bewegen en zachtjes te piepen!
Om een lang verhaal kort te maken, ik ben nu 7 dagen aan het "pappen"en hij leeft nog en doet het wonderbaarlijk goed!
Paps en mams zitten weer bij de groep en zij krijgen geen blok meer, Clipje en Mutsie zitten nu in het broed-gedeelte, zij hebben zichzelf al meerdere keren bewezen!
De kleine hebben we Pirouette genoemd omdat ie altijd eerst rondjes draait voor ie lekker gaat liggen

foto van 4 mei, gewicht van de uk was 20 gram

foto van 6 mei, gewicht 29 gram

foto van 9 mei, gewicht 42 gram
