Hoi,
Tjee, lastig hoor. Het is een beetje afhankelijk van wat je leuk vindt.
Zelf heb ik sinds een paar maanden een hele tamme pyrrhura ( prijzen van ca 50 tot ruim over de honderd euro).
Kan heel tam worden, maakt niet veel herrie en knaagt niet aan meubels. Maakt wel wat rotzooi en richt soms zo dat zijn hoop buiten zijn hok ligt

Heb vroeger ook een valkparkiet gehad. Kan ook heel tam worden maar persoonlijk vond ik hem wel veel herrie maken en knaagde hij aan mijn meubels. Een agapornis is ook een leuke vogel maar kan ook flink schreeuwen (en bijten) maar dat is per vogel ook verschillend. Ik heb ook een tamme kakariki gehad maar die ging flink bijten omdat hij zijn territorium verdedigde.
Een gewone grasparkiet kan ook heel tam worden en met een beetje geluk ook nog wat praten. Vind ik persoonlijk ook een leuke vogel.
Ik raad je aan wat informatie op internet te zoeken en eens te kijken of je bij iemand kan kijken die de vogel van je keuze heeft.
Succes!