
ja voor de bbq zijn ze ook

Kwekers waar ik weleens door de ene of andere bij langskom hebben dit vaak aanwezig in de kooi voor hun vogels vooral bij papegaaien en kakatoes kom ik dit best vaak tegen.
Het mooie is ik vraag nogal veel schijnt

en veel kunnen dan ook vertellen waarom ze dit of dat erbij hebben staan maar over houtskool zijn veel verschillende verhalen die toch wel op hetzelfde neerkomen.
Soms kan de voeding die we verstreken net door warmte of zo een beetje bederven of iets wat we gaven was niet zo goed meer als we dachten, met houtskool ontgif de vogel zichzelf en zorg er zelf voor dat zijn flora weer in evenwicht komt, vooral merken ze als ze in het bessen seizoen zitten de vogels dit meer pakken dan de rest van het jaar, de kweker denk dat ze dan eigenlijk teveel van iets eten wat ze lekker vinden en de houtskool gebruiken om dit weer te evenaren.
Als een hond vergif heeft geeten dient de DA het beesje ook houtskool toe om het gif onschadelijk te maken en om de hond goed zichzelf leeg te laten braken, overige houtskool poepen ze uit.
