Auteur Topic: mannetje of popje???  (gelezen 8345 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

deejee

  • Gast
Re: mannetje of popje???
« Reactie #15 Gepost op: juni 09, 2005, 11:57:10 am »
Hoi Loes,

Tuurlijk moet je met alle senarios rekening houden. En een parkiet is zeker geen grote vogel dat snappen wij ook wel. Maar je kunt wel een klein beetje zien of D.J. uberhaupt iets in zijn kooi accepteert. Maar geloof me, de beslissing voor een tweede vogel is ook niet over een nacht ijs gegaan. Wat de toekomst brengt, tja dat weet niemand dus voorzichtigheid is geboden.
Jammer genoeg, en dat weet iedere eigenaar van dit soort vogels is er geen enkele garantie of het goed gaat. We gaan het zien.

Voorlopig heb ik de uitslag nog niet eens binnen en weet ik nog niet eens of het een popje is. Zo niet, dan moet sowieso de zoektocht weer van voor af aan beginnen.
Groetjes.

Offline Loes

  • Global Moderator
  • Senior Parrot
  • *****
  • Berichten: 18979
  • Geslacht: Vrouw
  • Sjakko
Re: mannetje of popje???
« Reactie #16 Gepost op: juni 09, 2005, 12:12:49 pm »
Ben benieuwd! ;)

senna

  • Gast
Re: mannetje of popje???
« Reactie #17 Gepost op: juni 09, 2005, 13:04:50 pm »
Hey,

Zeker niet bedoeld als alleen kritiek..........maar ik geef gewoon mijn mening over wat ik denk. Ik heb zeer veel respect voor mensen die doen wat ze willen als ze maar alle voors en tegens tegen elkaar af wegen. Ik heb te veel vogels ziek en dood zien gaan en mensen achter af horen zeggen, ja maar dat wist ik niet.

Als ik alleen had gezegd tegen: Geweldig ! en voor de rest niet, had je ook niets aan me gehad toch? :)

Ik reageerde niet op de parkiet omdat ik dat zeker leuk vind, maar dat het twee verschillende soorten zijn en anders is als dat je twee dezelfde soorten papegaaien bij elkaar zet. Dat reageerd heel anders.

Ik voed alle baby's met de hand op en weet hoe kwetsbaar ze zijn. En als mensen in een mail zeggen dat ze een baby van 7 weken nemen dan wordt ik bang. En wil ik die mensen het liefst waarschuwen dat het erg jong is, en dat je bewust moet zijn voor het risico wat je loopt. Als mensen dan zeggen dat weten we, en doen het dan. Voel ik me een stuk geruster. Want dat geeft aan dat je echt wel weet waar je mee bezig bent, en zal je mij niets meer horen zeggen  :)

Je antwoorde dat hij zeven weken is en toch maar alleen zielig in een emmer zit. Ik ken de kweker niet, maar neem van mij aan dat geen één van mijn baby's ooit zielig in een emmer zitten. Ik ben daar de hele dag mee bezig. En niet iedereen hoeft het te doen zoals ik doe, maar ik zet dan vraagtekens bij de kweker, hoe lief de kweker zelf misschien ook is. :)

Sorry als ik negatief over kom maar dat is niet de bedoeling, en ik hoop voor jou dat het een popje is  ;)

gr corina




deejee

  • Gast
Re: mannetje of popje???
« Reactie #18 Gepost op: juni 09, 2005, 13:19:31 pm »
Hoi Corina,

Ik begrijp jouw bezorgdheid wel. Ik vind ook dat mensen zich beter moeten informeren voor zo aan een beest beginnen, zeker als het een papegaai betreft. De opvangtehuizen puilen uit van onderdachte aankopen en ellende. Dit wordt vaak onderschat. Ikzelf moet het gedrag van een kaketoe ook steeds uitleggen aan mensen, omdat deze mensen niet begrijpen hoe intelligent ze eigenlijk zijn. Als je dan je verhaal hebt gedaan, zeggen ze inderdaad "oh dat wist ik niet."

Maar wij schaffen dingen nooit zomaar aan thuis. Altijd overdacht, waar het ook over gaat.

Mijn man heeft bovendien vanaf zijn puberteit zelf vogels gekweekt en met de hand groot gebracht. (agapornissen e.d.)

Kijk  dit alles kan jij niet weten, want jij kent mij niet, net zo goed als ik jou niet ken, maar dan is het misschien leuker om de reacties iets positiever te benaderen. Het kwam nu gewoon er negatief over: zo van: jeetje daar heb je er weer een die nergens van weet.

Maar goed, we begrijpen mekaar nu. Toch :P

Ik hoop ook dat het een popje is en alles naar wens gaat.
Ken jij Thiely de Moor toevallig???

groetjes,
Christel :D

senna

  • Gast
Re: mannetje of popje???
« Reactie #19 Gepost op: juni 09, 2005, 14:11:10 pm »
Zeker ken ik Thiely........ :) behoorlijk goed zelfs.

Maar Thiely kennende zal het kleintje daar niet vandaan komen. Of ik moet me heel sterk vergissen.....

En het was zeker niet de bedoeling om te suggereren van: Daar heb je er weer eentje! Ik probeer puur alleen de mensen aan het denken te krijgen en meestal slaag ik daar wel in.... :) en ik zal proberen het iets positiever te benaderen,....... :) bedankt voor de tip.

gr corina


deejee

  • Gast
Re: mannetje of popje???
« Reactie #20 Gepost op: juni 09, 2005, 15:02:16 pm »
Hoi,
Volgens Thiely is dit nl. een betrouwbare kweker.

Maar dat terzijde, ik wordt net gebeld door mijn man. Er had een telefoontje gehad van de kweker en helaas is het geen popje, dus wordt de koop ongedaan gemaakt.
Wel heeft hij in september nog twee jongen in het vooruitzicht dus hopelijk zit daar dan een popje bij. Wij staan in ieder geval nu boven aan de lijst.

Bye the way. Onze koopovereenkomst was onder voorbehoud:Eerst de dna-test met uitslag: een popje en dan nadat Hedwig v.d. Horst haar na had gekeken en de Bek- en verenrot test gedaan zou hebben (met negatieve uitslag natuurlijk).

Baal er wel van natuurlijk. Maar hoop doet leven, toch :hart:

Offline lisianthus

  • Net zelfstandig
  • *******
  • Berichten: 508
  • Geslacht: Man
  • Edels in top!!!
Re: mannetje of popje???
« Reactie #21 Gepost op: juni 09, 2005, 15:34:38 pm »
Er zijn veel mensen die een papegaai als impulsaankoop kopen,maar zo te zien gaan jullie dus absoluut niet over een nacht ijs.Fam de Moor en Hedwig vd Horst zijn gerenomeerde namen en als je je door hun laat leiden dan zal het allemaal wel goed komen.
Het jong zal best terecht komen bij jullie.Jammer nu dat je nog even moet wachten .
Ik kweek ook en de opmerking ze zitten zielig in een emmer kwam bij mij ook wel hard over,vooral als ik het met mijn omstandigheden vergelijk.Er is veel dierenleed,maar vaak gaat er achter tekst veel meer schuil dan achter woorden.Als ik zie hoeveel moeite jullie doen om een jong te kopen zal het allemaal wel mee vallen.
Veel succes met de speurtocht en volgende keer meer succes.

Rob Seyts

senna

  • Gast
Re: mannetje of popje???
« Reactie #22 Gepost op: juni 09, 2005, 19:06:22 pm »
Hey deejee,

Wat jammer dat het geen popje is. Ik kan me heel erg goed voorstellen dat je daar van baalt. En ik neem aan dat je pertinent een kaketoe erbij wil? Wij kweken edelpapegaaien, en jammer genoeg geen kaketoes  :) In ieder geval sta je boven aan de lijst, heb je iets om naar uit te kijken....... :thumbsup:

Dat je het adres van Thiely hebt zegt idd een hoop, maar ik kan me met de beste wil van de wereld niet voorstellen dat Thiely aan zou raden om een baby van 7 weken te nemen. Ik doe mijn baby's met 11 weken weg maar zij doet ze het liefst nog later weg. En ........ laten we eerlijk wezen, een baby van 7 weken steelt je hart  :hart:

Ik heb op het moment 6 baby's en je wil niet weten hoeveel plezier ik hier aan beleef  :) kijk maar eens naar mijn baby's hier

gr corina






senna

  • Gast
Re: mannetje of popje???
« Reactie #23 Gepost op: juni 09, 2005, 19:07:19 pm »
YEAH......Loes hij doet het  :thumbsup:

gr corina

Offline Loes

  • Global Moderator
  • Senior Parrot
  • *****
  • Berichten: 18979
  • Geslacht: Vrouw
  • Sjakko
Re: mannetje of popje???
« Reactie #24 Gepost op: juni 09, 2005, 20:49:56 pm »
YEAH......Loes hij doet het  :thumbsup:

gr corina

Ja!! Leuk hè?  ;)

Wickingh

  • Gast
Re: mannetje of popje???
« Reactie #25 Gepost op: juni 11, 2005, 13:12:33 pm »
Hoi,

wat is er nu weer mis met jonge vogels in een emmer, zo kan je er veel meer kwijt op een kleine ruimte hoor.Vraag maar aan de diverse handelaren , die verkopen toch ook vele vogels dus die zullen best wel weten wat goed voor ze is.Dus als iemand als bijv. Dennis dat zegt dan zal het best ok zijn. :P

Ik weet vrij zeker dat Thiely en Ed hun papegaaien niet met 7 weken weg laten gaan naar hun nieuwe baasjes, maar ja wat weten die daar nu van he , het zijn maar hobby kwekers net als Senna ,Rob en Wickingh.
Nee laat het maar over aan Dennis, Rentenaar en co. daar moet je naar luisteren hoor,

mvg Frank

deejee

  • Gast
Re: mannetje of popje???
« Reactie #26 Gepost op: juni 11, 2005, 22:58:05 pm »
 :PDag Frank,

Wie heeft het hier over Dennis gehad dan???????????????????????
Daar kom ik echt niet hoor!!! Nog niet misschien.

Nanda

  • Gast
Re: mannetje of popje???
« Reactie #27 Gepost op: juni 11, 2005, 23:06:34 pm »
:PDag Frank,

Wie heeft het hier over Dennis gehad dan???????????????????????
Daar kom ik echt niet hoor!!! Nog niet misschien.


 :o ???

deejee

  • Gast
Re: mannetje of popje???
« Reactie #28 Gepost op: juni 11, 2005, 23:13:41 pm »
???????????????????????????????

Ik bedoel met Nog niet misschien: dat ik daar never never naar toe ga. Snappie?

Nanda

  • Gast
Re: mannetje of popje???
« Reactie #29 Gepost op: juni 11, 2005, 23:16:33 pm »
Nee, die opmerking snap ik niet. :-[
Maar uit je uitleg begrijp ik dat je daar dus niet heen gaat :thumbsup: