Auteur Topic: Geslacht jonge grasparkietjes  (gelezen 2853 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Asura

  • Gast
Geslacht jonge grasparkietjes
« Gepost op: juli 16, 2005, 14:39:38 pm »
Welke kenner kan me leren hoe ik het verschil kan zien tussen een mannetje en een vrouwtje bij jonge grasparkietjes??

Ik heb geloof ik ooit iets gelezen over een wit randje rondom het neusgat? ???

Ik heb nu nog 3 jongen van bijna 6 weekjes oud en eentje heeft hele paarse neusdoppen (vergelijkbaar met de kleur van de neusdoppen van m'n volwassen witte mannetje) en de andere 2 hebben heel licht roze rond de neusgaten en daaromheen (vooral onderaan) lichtblauw..
Dus ik vroeg me af of iemand al weet wat het dan gaat worden?

Offline parkieten-lover

  • Broedrijp
  • *********
  • Berichten: 1015
  • Geslacht: Man
  • Caique freak
Re: Geslacht jonge grasparkietjes
« Reactie #1 Gepost op: juli 16, 2005, 14:55:01 pm »
Hoi

Volgens mij is dat nog niet te zien. En komt dit later.
Maar ik ben ook nog maar een beginner en er zijn hier
genoeg mensen die je ook verder kunnen helpen denk ik.

gr kilian

Asura

  • Gast
Re: Geslacht jonge grasparkietjes
« Reactie #2 Gepost op: juli 16, 2005, 15:04:51 pm »
Ja, het verkleurt nu nog heel erg, maar er schijnen toch wel ervaren "oude" kwekers te zijn, die het al heel jong kunnen zien..

Als er een mannetje bij zit, ga ik hem misschien houden namelijk ;)
Maar dan moet ik het wel zeker weten..

waldy

  • Gast
Re: Geslacht jonge grasparkietjes
« Reactie #3 Gepost op: juli 16, 2005, 17:19:32 pm »
nog even geduld hoor met dit mooie weer komen ze veel sneller op kleur als ze volgens mij behoorlijk paas zijn goed (donker) kan je er al bijna van uit gaan dat het een manneke word . :hart:

Dilemmy

  • Gast
Re: Geslacht jonge grasparkietjes
« Reactie #4 Gepost op: juli 16, 2005, 18:14:55 pm »
Ik kweek nu al zo'n twee jaar met grasjes en ik kan het zelfs niet goed zien. Soms kan ik wel een schatting maken, maar dat is erg moeilijk.
Het karakter kan je het ook wel een beetje aan zien. Sommige popjes kunnen hard bijten, maar das ook geen goede garantie van het geslacht bij jonge vogels.

Soms kan je het zien aan de roze kleur van een neusdop. Dan is het vaak een mannetje en met een wit randje erin dan is het een vrouwtje. Maar zelf vind ik dat je het zelfs dan nog niet 100% zeker is.
Als de parkiet zo'n drie maanden is en hij wordt al donker dan pas kan je echt zeggen dat het mannetje is, poppen verkleuren namelijk wat langzamer.

Hopelijk heb je hier wat aan.
Groeten Cinnemon

fujimo

  • Gast
Re: Geslacht jonge grasparkietjes
« Reactie #5 Gepost op: juli 16, 2005, 22:08:08 pm »
Een oude truuk om te controleren of het een man of een pop is .
Laat je in je vinger bijten en als het een felle beet is dan is het in 9 van de 10 gevallen een pop, want die bijten over het algemeen veel harder dan de man.

Gr Eric

Asura

  • Gast
Re: Geslacht jonge grasparkietjes
« Reactie #6 Gepost op: juli 16, 2005, 22:57:57 pm »
Maar ze bijten niet ;)

Ik denk dat die ene met de donkerpaarse neusdoppen wel een mannetje gaat worden en de andere 2 blijven dan nog een beetje een twijfelgeval..

Offline Neophema Plaza

  • Administrator
  • Senior Parrot
  • *****
  • Berichten: 5225
  • Geslacht: Man
    • George Steinz
Re: Geslacht jonge grasparkietjes
« Reactie #7 Gepost op: juli 16, 2005, 23:29:38 pm »
Het zijn net mensen. Pak ze beet, maken ze veel kabaal > popje