Parkieten Land.NL

Ontmoeting- en Gezondheidsplein => Lief en Leed => Topic gestart door: Africangrey op januari 16, 2006, 00:19:34 am

Titel: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Africangrey op januari 16, 2006, 00:19:34 am
Hoi allemaal
Weet niet of ik het hier neer kan zetten, maar...
Heb gisteren een lief, klein grijs roodstaartje aangeschaft bij Dieca in Gorinchem.
Hi hi leuk he? Jullie hebben niks teveel gezegd, is een goede dierenzaak en ook de eigenaar is erg aardig en weet veel over papegaaien.
Heb hem wel een half uur op schoot gehad, wat lief is tie; hij liet ook zijn eigen grijze zien, wat een schitterend beest is dat zeg!
Ik ga hem over 2 weken ophalen, dan is hij 11 weken. Ik kan bijna niet wachten natuurlijk :)
Moet nog wel een leuke naam verzinnen ;D
Nou als ik hem thuis heb zal ik wel wat foto's plaatsen :thumsup:
Groetjes
Ineke
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Wickingh op januari 16, 2006, 00:49:08 am
Hallo Ineke,

gefeliciteerd met je nieuwe aanwinst.
Toch wil ik je wel waarschuwen om er wel mee naar een gespecialiseerd vogelarts te gaan.
Laat hier een ontlastingsonderzoek en een algehele gezondheidscheck doen ,ook denk ik dat het verstandig is om een PBFD-test te doen.
Ik weet het , dit zal ik wel niet mogen zeggen,maar voorkomen van teleurstellingen is beter dan het verdriet na een paar weken als het mis zit.
Lees in dit kader het topic ""Koen is ziek"" maar eens door, maar ja het is zo'n goede winkel he?  >:D
Vogels die bij mij weg gaan zijn altijd hierop gecontroleerd!!!!!!!!!!!!!, maar ja..................  :-X ,

mvg Frank
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Loes op januari 16, 2006, 09:16:57 am
Gefelciiteerd! Snap dat je bijna niet kan wachten... Testen is zo wie zo een goed plan natuurlijk, want je weet het n
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Cosch op januari 16, 2006, 09:29:10 am
Wat leuk voor je!
2 weken wachten nog  :o
Ik zou er gewoon regelmatig gaan kijken als ik jou was!  :)
Veel te leuk!

Gr Corina
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Wickingh op januari 16, 2006, 10:13:29 am
Hai Loes,

Citaat
De schimmelinfectie van Koen heeft hij uiteraard niet daar opgelopen en dat ze Koen daar genomen hebben (hij werd bij hun gebracht na overlijden) en goed verzorgd hebben (zoals je ook in andere topics gelezen kunt hebben) is voortgekomen uit medelijden en een goed hart.

Kijk daar gaan we weer.

Als deze winkel een beleid had met een gezondheidskeuring dan was dit niet zo gebeurd!!!!!!!!!!!
Ik wil mezelf niet op de borst kloppen , maar bij mij was de vogel niet weggegaan.
De bedoelingen waren wss best ok, de uitvoering van de winkel echter onder de maat [onkunde of onwil ??? ],

mvg Frank

PS misschien oppassen met wie wel positief , maar ook wie negatief wordt beoordeeld
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Africangrey op januari 16, 2006, 10:17:43 am
Dank voor jullie reacties,
Uiteraard wordt de vogel getest op ziektes en gezondheid.
Heb net het topic over Koen gelezen, echt verschrikkelijk allemaal.
Heb er geen woorden voor en ben er eerlijk gezegd erg geschrokken
Ook omdat mijn vogel uit dezelfde winkel komt, komen er toch een aantal vragen bij me op.
Zou een schimmelinfectie besmettelijk kunnen zijn? etc.
 Ik wens de eigenaar van Koen nogmaals sterkte toe.
Gr.
Ineke
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Wickingh op januari 16, 2006, 10:21:48 am
Hai,

schimmels kunnen idd worden overgedragen bij intensief contact tussen vogels .
Wel kunnen deze schimmels in het beginstadium goed worden genezen,

mvg Frank
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Loes op januari 16, 2006, 10:35:54 am
Hai Loes,

PS misschien oppassen met wie wel positief , maar ook wie negatief wordt beoordeeld

Hoe bedoel je?

Wat ik in de winkel gezien heb en na gesprekken met de eigenaar was allemaal ok
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Wickingh op januari 16, 2006, 10:44:49 am
Klopt Loes,

iedereen maakt fouten ook ik ,[in jouw ogen wss alleen maar.]
Maar papegaaien gaan bij mij niet ongezond weg, daar dus wel ik hoop dat de winkel daarvan leert en wel de noodzakelijke controles doet, ook viel me op dat de vogel waar het omging erg sloom aandeed en dat moet bij elke papegaaienkenner een belletje doen rinkelen.
Maar ik krijg het gevoel dat Loes een positief advies afgeeft en dat dan alle commentaar niet meer gewenst is.
En mensen er wordt hier wel een negatief advies over mijn persoontje afgegeven en dat vind ik behoorlijk krom,

Frank
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Loes op januari 16, 2006, 10:59:56 am
Wat zeg je nou? Wordt er een negatief advies over jou afgegeven?  ??? Waar zie jij dat?

Citaat
Maar ik krijg het gevoel dat Loes een positief advies afgeeft en dat dan alle commentaar niet meer gewenst is.
Onzin. Dat is jouw interpretatie. ;)
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Antonia op januari 16, 2006, 11:22:17 am
Spannend hoor Ineke,
maar wel heel leuk.

Alvast gefeliciteerd  :-*
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Wickingh op januari 16, 2006, 12:09:07 pm
Hai Loes,

Citaat
En als ik er een grijze bij zou nemen en jij zou jongen hebben Frank en Barbara ook, dan haalde ik er toch
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Loes op januari 16, 2006, 12:23:00 pm
Dat heeft toch niks met jou te maken.  Dat is een keuze die ik maak voor natuurbroed. Er zijn mensen zat die voor handopfok kiezen.  Bovendien als je alleen deze opmerking eruithaalt, ruk je het uit zijn verband. Ik wist wel dat je er boos om was...  :)

https://www.parkieten-land.nl/smf/index.php/topic,10831.0.html
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Wickingh op januari 16, 2006, 12:31:43 pm
Hai Loes,

ik kan ieders mening waarderen ook de meningen die anders zijn dan de mijne.
Maar in dit geval was een zorgvuldigere opmerking in mijn ogen wel gepast geweest, zeker een beheerder moet zich realiseren dat dit soort opmerkingen een vergaande impact kunnen hebben.
Ik ben trouwens zeker niet boos op je, alleen de manier waarop de opmerking geplaatst was, was wel[ in mijn ogen] teleurstellend,

mvg Frank
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Loes op januari 16, 2006, 12:54:40 pm
Je hebt het iig goed onthouden en ik had ook niet anders verwacht.. Een beheerder is ook maar een mens. Dat jij het je zo aantrekt (net als de opmerking van Hooimeijer over kwekers, waardoor we nu op een obsessieve manier in ieder topic anti-Hooimeijerteksten krijgen te horen) is j
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Wickingh op januari 16, 2006, 13:44:25 pm
Je hebt het iig goed onthouden en ik had ook niet anders verwacht.. Een beheerder is ook maar een mens. Dat jij het je zo aantrekt (net als de opmerking van Hooimeijer over kwekers, waardoor we nu op een obsessieve manier in ieder topic anti-Hooimeijerteksten krijgen te horen) is j
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Loes op januari 16, 2006, 14:34:56 pm
Jammer ,

Is het je bedoeling om mij te censuren mbt alles waar ik het niet met je eens ben, dan is dat ook een duidelijke ""jammer"".In dat geval gaat het hier ook lijken op het forum van de bewuste SMP, die anders denkenden zonder meer verwijderen.
Jammer dat ik de bereidheid niet meer lees in je reply's om de verhalen genuanceerd tot je te nemen,omdat er niets negatief gezegd mag worden over deze man en zijn in mijn ogen ''SOMS" bedenkelijke ideeen.
Ik ben de laatste die zal zeggen dat je niets uit deze hoek moet aannemen,maar het kritiekloos volgen van die man is je kennelijk op het lijf geschreven en dat is het meeste jammere van alles,

Ten zeerste groet Frank
.
Dit slaat werkelijk nergens op. Ik heb niet de bedoeling om je te censureren en dat heb ik ook nog nooit gedaan ofwel? En wat je hier schrijft klopt helem
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Wickingh op januari 16, 2006, 14:41:41 pm
:-X
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: sonjav op januari 16, 2006, 19:05:53 pm
Beste Frank,

Het doet mij zeer veel verdriet dat de dood van Koen nu gebruikt (misbruikt) wordt om Dieca in een kwaad daglicht te stellen.
Sjaak van Dieca is er zelf ook heel verdrietig onder. Zo verdrietig dat hij gisteren meerdere malen gebelt heeft om te vragen hoe het was met Koen en zelfs eerder van een beurs terugkwam gewoon omdat hij zich zorgen liep te maken.
Sjaak heeft er heel duidelijk bijgezegt dat we moesten weten waar we aan begonnen met Koen. Als wij hem niet zo dolgraag hadden gehad, had hij hem namelijk zelf gehouden. En ondanks dat hij er bij had gezegt absoluut geen garantie op Koen te kunnen geven gezien zijn verleden hebben we het volledige aankoop bedrag (wat overigens al veel lager was dan normaal) meteen van hem terug gehad zonder dat we er om vroegen. Dieca heeft in mijn ogen in alle opzichten correct gehandeld.

Overigens wil ik erbij zeggen dat Koen niet in direct contact is geweest met de jongen die hij nog heeft zitten. Deze jongen zijn ook voorbeelden van blakende gezondheid en ik meen dat ze ook getest zijn of worden.
Wij zitten zelfs er sterk over te denken om het andere jong te nemen. Dus zoveel vertrouwen hebben we.


Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: sonjav op januari 16, 2006, 19:12:56 pm
Hoi Ineke

Gow wat leuk voor je!  :thumsup: We waren vanmiddag nog even bij Dieca en hij vertelde dat de oudste van de twee gereserveerd was, door jou dus blijkbaar. Wat een prachtige schatten zijn het he! En ja, zijn eigen grijsje is echt schitterend, een schoolvoorbeeld van hoe mooi een grijsje kan zijn.
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: sonjav op januari 16, 2006, 19:15:13 pm
De schimmelinfectie van Koen heeft hij uiteraard niet daar opgelopen en dat ze Koen daar genomen hebben (hij werd bij hun gebracht na overlijden) en goed verzorgd hebben (zoals je ook in andere topics gelezen kunt hebben) is voortgekomen uit medelijden en een goed hart. Dat het slim geweest is, zou ik niet durven zeggen!

Volgens de dierenarts zal hij waarschijnlijk de infectie al weken tot maanden gehad hebben. Omdat we ook een senegal papegaai thuis hebben, hebben we ook naar besmettingsgevaar gevraagd en dat was volgens de dierenarts nihil.
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Wickingh op januari 16, 2006, 19:21:21 pm
Hai Sonja,

Aller 1st wil ik zeggen dat ook ik het erg naar voor jullie vind ,elke dode vogel is er 1 te veel.

Laat ik voor op stellen dat ik Dieca NIET in een kwaad daglicht wil /kan stellen, zo bedoel ik het zeer zeker niet.
De enige opmerking of commentaar wat ik heb is ,dat ik persoonlijk vind, dat om dit soort zware teleurstellingen en verdriet te voorkomen, het heel belangrijk is om NOOIT zieke dieren te verkopen.
Dat het een ziek dier was lijkt me duidelijk!!!!!!!! Dus vind ik dat hij hier een steekje heeft laten vallen, waarbij ik dan hoop ,dat dit niet meer gebeurd.
Zeker geloof ik dat hij het beste voor heeft gehad zowel met jullie als met de vogel.
Winkels in het algemeen nemen het vaak helaas niet al te nauw met dit soort zaken en ik geloof zeker dat Dieca een gunstige uitzondering hier op is.
Maar ik vind dat elke vogel gecontroleerd en getest moet worden voor dat hij naar een nieuw baasje gaat en daarom wees ik daar in 1ste instantie op.

Jammer dat mijn woorden verkeerd geinterpreteerd worden.
Maar ik begrijp dat er geen prijs wordt gesteld op commentaar en dus houd ik voortaan mijn mond wel.Echter zonde dat dit ten koste zal kunnen gaan bij mensen die een gaitje willen aanschaffen,

mvg Frank
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Antonia op januari 16, 2006, 19:39:22 pm
Hallo Sonjav
Zou goed kunnen hoor,vaakl hebben ze een schimmelinfectie al een poosje voor het zich zichtbaar uit.
En ik zeg dit alleen omdat ik het zelf heb ervaren.
Ik had Flurry al een maandje of twee/drie toen ik hem opeens wel erg stil vond en veel vond slapen.
Ik ging naar de da en hij had dus een schimmelinfectie.Bij de controle vroeg ik ook hoe hij eraan kon komen,en de da vertelde dat hij het waarschijnlijk al eerder had en het door de stress van het verhuizen ed kon verergeren.Ook kan het door stress-situaties terugkeren ondanks behandeling.
Groetjes,Antonia

Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Loes op januari 16, 2006, 20:22:30 pm
Hoi Ineke

Gow wat leuk voor je!  :thumsup: We waren vanmiddag nog even bij Dieca en hij vertelde dat de oudste van de twee gereserveerd was, door jou dus blijkbaar. Wat een prachtige schatten zijn het he! En ja, zijn eigen grijsje is echt schitterend, een schoolvoorbeeld van hoe mooi een grijsje kan zijn.


Mooi is ie h
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Africangrey op januari 16, 2006, 22:25:57 pm
Hoi Ineke

Gow wat leuk voor je!  :thumsup: We waren vanmiddag nog even bij Dieca en hij vertelde dat de oudste van de twee gereserveerd was, door jou dus blijkbaar. Wat een prachtige schatten zijn het he! En ja, zijn eigen grijsje is echt schitterend, een schoolvoorbeeld van hoe mooi een grijsje kan zijn.


Ja, prachtig zijn ze he?
Dus jullie overwegen het andere jong te nemen, goh wat leuk, nou ben benieuwd of het doorgaat ;)
Gr.
Ineke
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Sanny op januari 16, 2006, 22:32:07 pm
ik heb me laten vertellen dat de beste manier om over een overlijden te geraken
is een nieuwe in huis halen en verder gaan...
om het verwerk proces sneller te doen gaan.
Vergeten doe je natuurlijk nooit en hem vervangen nog veel minder.
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Africangrey op januari 16, 2006, 22:36:14 pm
Hai Sonja,

Aller 1st wil ik zeggen dat ook ik het erg naar voor jullie vind ,elke dode vogel is er 1 te veel.

Laat ik voor op stellen dat ik Dieca NIET in een kwaad daglicht wil /kan stellen, zo bedoel ik het zeer zeker niet.
De enige opmerking of commentaar wat ik heb is ,dat ik persoonlijk vind, dat om dit soort zware teleurstellingen en verdriet te voorkomen, het heel belangrijk is om NOOIT zieke dieren te verkopen.
Dat het een ziek dier was lijkt me duidelijk!!!!!!!! Dus vind ik dat hij hier een steekje heeft laten vallen, waarbij ik dan hoop ,dat dit niet meer gebeurd.
Zeker geloof ik dat hij het beste voor heeft gehad zowel met jullie als met de vogel.
Winkels in het algemeen nemen het vaak helaas niet al te nauw met dit soort zaken en ik geloof zeker dat Dieca een gunstige uitzondering hier op is.
Maar ik vind dat elke vogel gecontroleerd en getest moet worden voor dat hij naar een nieuw baasje gaat en daarom wees ik daar in 1ste instantie op.

Jammer dat mijn woorden verkeerd geinterpreteerd worden.
Maar ik begrijp dat er geen prijs wordt gesteld op commentaar en dus houd ik voortaan mijn mond wel.Echter zonde dat dit ten koste zal kunnen gaan bij mensen die een gaitje willen aanschaffen,

mvg Frank
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Africangrey op januari 16, 2006, 22:42:07 pm


Sorry, iets verkeerd gedaan geloof ik  :)
Wou alleen even zeggen dat ik elk commentaar op prijs stel. Maar ik geloof niet dat het in dit topic op zijn plaats is.
Dat gaat inderdaad ten koste van mensen die een gaaitje aanschaffen (zoals ik).

Gr.
Ineke
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Sanny op januari 16, 2006, 22:50:02 pm
je moet het ook zo zien...
een forum of een mail kan verkeerdelijk overkomen, misverstaan worden
om dat je je eigen denkpiste probeert te beschrijven, enkel in tekst, wat moeilijk is.
zonder dat je het gevoel kan meegeven, zonder dat je je expressies kan meegeven.
je typt het uit en andere mensen lezen dit met hun ideeen, hun ervaringen,
en vormen daar hun eigen beeld rond.

ik heb zo ruzie gehad met een vriend omdat via maill er gewoon dingen missen en verkeerd kan overkomen.
mocht je het zelfde rechtstreeks tot de persoon hebben gezegd had het anders over gekomen.
omdat hij op dat moment u bezig ziet, handbewegingen, gezichtsexpressie en dergelijke meer.

neem het daarmee niet allemaal TE letterlijk over..
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Africangrey op januari 16, 2006, 23:33:30 pm
Hoi Leon

Tuurlijk heb je gelijk en ik neem het zeker niet te letterlijk hoor.
Ik neem Frank dan ook niets kwalijk, integendeel hij heeft gelijk als hij zegt dat elke vogel die binnenkomt of weggaat getest dient te worden.
Alleen ik was zo blij dat ik een papegaaitje aangeschaft had, maar na zijn woorden was die vreugde snel getemperd.
Maar het heeft me wel aan t denken gezet en ik realiseer me nu wel dat het een toch weinig met het ander te maken heeft. In eerste instantie kwam het op me over dat ik toch wel erg op moest passen, want uit die winkel komt een zieke papegaai vandaan.
Maar ik ga ervan uit dat het zo niet bedoeld was. ;)

Gr.
Ineke
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Wickingh op januari 17, 2006, 03:13:22 am
Hai Ineke ,

zeer juiste conclusie en ik hoop dat je erg gelukkig wordt met je nieuwe aanwinst.  :thumsup:
Ennuh jij hebt zeker niets verkeert gezegd, ik ben misschien soms wat te uitgesproken als het gaat om papegaaienleed, dat haalt een hoop boosheid bij me naar boven.
Ik hoop nl. dat elke papegaai die in Nederland [of elders] bij een nieuwe eigenaar terecht komt een goed en lang leven krijgt , zowel voor de vogel als voor de eigenaar,

mvg Frank
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: jochemvh op januari 17, 2006, 08:46:02 am
Jammer dat mijn woorden verkeerd geinterpreteerd worden.
Maar ik begrijp dat er geen prijs wordt gesteld op commentaar en dus houd ik voortaan mijn mond wel.Echter zonde dat dit ten koste zal kunnen gaan bij mensen die een gaitje willen aanschaffen,

Ik denk dat je mening wel degelijk op prijs wordt gesteld, alleen dat je manier van uitdrukken zeker te wensen overlaat.
En hoewel je het met de beste bedoeling schrijft, je voortaan jezelf wat beter moet formuleren.
Zeker wanneer je een situatie aanhaalt als voorbeeld (Koen) terwijl je niet weet wat er afgespeelt heeft of hoe de vork precies in de steel zit.
Dit kan (en is ) verkeerd vallen bij veel mensen, vooral wanneer je zoals bij ons de papegaai in kwestie net verloren hebt.

Niemand is ooit te oud om te leren, en alle informatie is welkom.
Maar mensen nemen nieuwe/aanvullende kennis sneller en makkelijker aan als ze zich niet aangevallen voelen.
Maar dit is mijn mening.


Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Wickingh op januari 17, 2006, 11:08:04 am
:-X
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Loes op januari 17, 2006, 11:32:12 am
:-X
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Africangrey op januari 18, 2006, 17:18:11 pm
Hoi,

Ik heb een leuke foto van de babygaai, zou hem graag laten zien.
Maar hoe moet ik hem hier plaatsen? Heb al wel het stukje elders doorgelezen van hoe een foto te plaatsen, maar snap er niks van ???
Zal wel niet zo moeilijk zijn, wie kan helpen?
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Loes op januari 19, 2006, 10:50:23 am
Je hebt een PB met uitleg! Ik zou een nieuw topic openen, dit topic is een beetje afgeweken van het oorspronkelijke onderwerp!  ;)
Titel: Re: Nieuwe huisgenoot
Bericht door: Africangrey op januari 19, 2006, 13:09:53 pm
Bedank Loes :thumsup:
Zal het vanmiddag even proberen. hoop dat het lukt.
Gr
Ineke