Auteur Topic: Sepia's  (gelezen 4621 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Riboet

  • Gast
Sepia's
« Gepost op: januari 28, 2005, 00:34:03 am »
Ik weet eigenlijk niet of ik het hier wel moet plaatsen, maar omdat het niet soortspecifiek bedoeld is en alle vogels kan aangaan, zet ik het maar hier neer.

Ik heb namelijk de mazzel om lekker dicht bij de Helderse dijk te wonen en daar dus geregeld met de hond te kunnen vertoeven. Hij vind hte namelijk heerlijk om onder aan de dijk bij eb over het droogegevallen strandje te rennen.
Ik maak dan altijd meteen van de gelegenheid gebruik om tussen de basaltkeien van de dijkbasis op zoek te gaan naar sepia's, de skeletjes van de inktvisjes en die zo goed zijn voor de calciumhuishouding binnen vogels. Ik heb er inmiddels al weer velen gevonden en ik neem ze mee naar huis en doe ze in een emmer water. Dat water wordt een aantal dagen achter elkaar steeds vervangen tot de sepia's mooi schoon zijn. Ik heb echter gaaien die ze vooral leuk vinden om te verkrummelen, bovendien verzamel ik harder dan dat zij ze kunnen wegwerken hihi. Ik vind het echter zonde om die nuttige dingen zo doelloos op de keien te laten liggen. Ik spaar gewoon door. Tegen de tijd dat we een meeting hebben, kan ik ze voor de belangstellenden wel meenemen. Ideetje?

Groeten,

Barbara

Aaran

  • Gast
Re: Sepia's
« Reactie #1 Gepost op: januari 28, 2005, 00:46:29 am »
Ja, graag als je dat zou willen/kunnen doen
Vind je er zoveel van dan?

bij mij gaan ze er ook zo snel door heen  ::)
En hier betalen we al gauw 25 ct per stuk zijn dan wel hele groten
Maar net wat je zecht het is voor de gaaien meet destructie plezier dan echt iets binnen krijgen  ::)

Offline Loes

  • Global Moderator
  • Senior Parrot
  • *****
  • Berichten: 18979
  • Geslacht: Vrouw
  • Sjakko
Re: Sepia's
« Reactie #2 Gepost op: januari 28, 2005, 09:32:37 am »
Haha, ja hier is het ook slopen hoor die dingen!! :D

Sandra

  • Gast
Re: Sepia's
« Reactie #3 Gepost op: januari 28, 2005, 11:10:36 am »
Als wilt dat de vogel er iets van binnenkrijgt moet je van die blokken van Vitakraft gebruiken dat werkt wel perfect, en erbij dat die sepia om te slopen  :Dwant ze hebben het wel nodig

Offline Loes

  • Global Moderator
  • Senior Parrot
  • *****
  • Berichten: 18979
  • Geslacht: Vrouw
  • Sjakko
Re: Sepia's
« Reactie #4 Gepost op: januari 28, 2005, 11:11:21 am »
Die gebruik ik ook ja! ;)

Aaran

  • Gast
Re: Sepia's
« Reactie #5 Gepost op: januari 28, 2005, 11:55:06 am »
Als wilt dat de vogel er iets van binnenkrijgt moet je van die blokken van Vitakraft gebruiken dat werkt wel perfect, en erbij dat die sepia om te slopen :Dwant ze hebben het wel nodig

Nou die steen bleef hier onaangetast hor, zagen ze denk ik geen plezier in :-";"recycled

Riboet

  • Gast
Re: Sepia's
« Reactie #6 Gepost op: januari 28, 2005, 12:57:42 pm »
Ik heb zo'n steen in de kooi van Riboet hangen en heeeeeeeel langzaam raakt die toch wel op. Ik had een grove piksteen bij het broedkoppel hangen en deze vond ik op een gegeven moment in stukken op de betonnen vloer van de buitenvoliere. En ik had dat ding binnen opgehangen. Ik heb trouwens het idee dat de luchtvochtigheid van het weer het blok rul maakte en dat de vogels hem daardoor vooral als speelgoed zagen en niet iets om lekker aan te knagen.

Nu heb ik van Vogel 2005 maagkiezel en oestergrit meegenomen en gemengd in een bakje op het voederplateau gezet. Ze zijn er tot nog toe een keer ingeweest. Ik denk dat ik maar weer een sepia ophang, kost niets en ze zijn er nog dankbaarder voor ook! En tiijdens dat slopen wat ze zeker zullen doen, krijgen ze vast wel wat binnen :).

Groeten,

Barbara

Offline Loes

  • Global Moderator
  • Senior Parrot
  • *****
  • Berichten: 18979
  • Geslacht: Vrouw
  • Sjakko
Re: Sepia's
« Reactie #7 Gepost op: januari 28, 2005, 12:59:42 pm »
Zo'n grove piksteen (hoe heet dat ook alweer?) heb ik ook een par keer geprobeerd. Enorme dingen. Maar Sjakko sloopt ze binnen een dag...  :)

kuiserke

  • Gast
Re: Sepia's
« Reactie #8 Gepost op: maart 08, 2008, 12:33:13 pm »
hallo,
zou ik de juiste behandeling mogen weten voor de sepiaschelpen mijn broer heeft er mij gisteren gebracht .....ik zou niet graag hebben dat mijn parkieten ziek worden...
alvast bedankt Anita - kuiserke

Riboet

  • Gast
Re: Sepia's
« Reactie #9 Gepost op: maart 08, 2008, 16:45:20 pm »
Zoals hierboven vermeld: heeeeeeel veeeeel spoelen. Wat je ook kan doen, is met een schuurpapiertje (van het fijne soort) de buitenkant wat afschuren. Niet te grof papier gebruiken, het is vrij zacht spul en anders blijft er te weinig over voor je vogeltje  :).

Ik kom net weer van het strand en zag er weer verscheidene liggen, maar zoals ik al in de start van het topic zei: ik verzamel ze sneller dan de gaaien kunnen wegwerken, dus ik heb ze maar laten liggen  ;).

Offline vivke

  • Senior Parrot
  • *************
  • Berichten: 15361
  • keitoffe site!!! heel informatief!!:
Re: Sepia's
« Reactie #10 Gepost op: maart 08, 2008, 17:04:31 pm »
hier hangt er ééntje bij lowieke (rosee) en die bekijkt het niet en dat is nog wel men grootste sloper  shootme

Offline Sanny

  • Super Parrot
  • ***********
  • Berichten: 3745
  • Geslacht: Man
  • me
Re: Sepia's
« Reactie #11 Gepost op: maart 08, 2008, 18:45:21 pm »
Pepi sloopt het als gek...

Offline Antonia

  • Senior Parrot
  • *************
  • Berichten: 11991
  • Geslacht: Vrouw
  • Ken je papegaai ...
Re: Sepia's
« Reactie #12 Gepost op: maart 08, 2008, 18:46:48 pm »
Bij mij liget er bovenop de voliere eentje en Sundae speelt er af en toe wel mee  :thumsup:

Ik heb er laatst ook één gevonden, moet 'm nog ff schoonmaken/spoelen.
Durfde het eerst niet te geven maar nu ik lees dat het wel kan zal ik eens wat vaker gaan zoeken  ::)

Offline sandra

  • Broedrijp
  • *********
  • Berichten: 1100
  • Geslacht: Vrouw
Re: Sepia's
« Reactie #13 Gepost op: maart 08, 2008, 22:34:35 pm »
Ik heb ooit in een ver verleden(15 jaar gelden denk ik) een agapornus nigrigenis (?ofzoiets?) gehad en heb in zijn kooi ook een zelfgevonden sepia gehangen, natuurlijk wel goed afgespoeld, maar niet zolas hierboven staat steeds met vers water in een emmer gespoeld.
Mijn vogeltje werd er heel ziek van en heeft het uiteindelijk niet overleefd  :sorry: Volgens de kweker van wie ik hem had gekocht zat er teveel zout in die sepia en is hij daarom toen overleden.

Ik zou het zelf nu in ieder geval niet meer aandurven maar misschien zei die man toen ook maar wat om zichzelf vrij te spreken en was dat vogeltje al niet gezond  ???

kuiserke

  • Gast
Re: Sepia's
« Reactie #14 Gepost op: maart 09, 2008, 06:57:04 am »
Bedankt voor de vlugge Reactie,  :-*
Ik heb ze wel in het water gezet dat mag toch hé? Ik ben ze nu van vrijdag aan het spoelen 2 maal per dag vers water ik ga dat zo een dag of 5 doen en dan goed laten drogen....ik denk dat het zoutwater er dan wel al zal uitzijn.
Ik heb zo een 28 parkieten en 4 valkjes dus dat zal al snel gesloopt zijn ik heb er maar een paar ...