Auteur Topic: 5 weken oude grijze roodstaart te jong?  (gelezen 13191 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

aeikemans

  • Gast
5 weken oude grijze roodstaart te jong?
« Gepost op: september 13, 2005, 17:58:27 pm »
HELP! We hebben in berghem een jonge roodstaart papagaai gekocht. zaterdag aanstaande wordt ie 5 weken.
dan mogen we hem al meenemen is dit niet te vroeg?
Waar moeten wij allemaal opletten.
hij/zij is geringd. verder zag  ie er goed uit.
Alle info omtrent aanschaf is welkom. bedankt alvast Alber t& Dorea.


Edit Cosch: Titel verduidelijkt
« Laatst bewerkt op: februari 17, 2008, 13:28:38 pm door Cosch »

Ronald

  • Gast
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #1 Gepost op: september 13, 2005, 18:35:26 pm »
Waarmee?

Welkom! :P

Ronald.

Riboet

  • Gast
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #2 Gepost op: september 13, 2005, 18:53:05 pm »
Citaat
wie kan mijn vertellen waar ik opmoet letten bij aanschaf baby grijze roodstaart en hoe oud moet ie zijn om mee naar huis te nemen?

Hiermee?

Ik zou willen zeggen: je koopt een gaai bij een goede kweker die je ook nadat de grijze is verhuist, wil bijstaan met adviezen en hulp. Die hart heeft voor zijn nakweekvogels en je vertelt wat je zoal kunt verwachten met je grijsje.
Een papegaai mag weg als hij/zij zelfstandig is. Dat is op een leeftijd van een week of 12/13 maar dat hangt een beetje van het individu af. Er zijn ook kwekers die een vogel wegdoen als hij nog aan de pap zit. Als je daar geen ervaring mee hebt (en je kan het bij de kweker niet onder begeleiding leren), zou ik met een dergelijke kweker niet in zee gaan. Er is in mijn ogen maar 1 reden waarom niet-zelfstandige babygaaien aan niet ervaren mensen worden verkocht en dat is tijd/geldwinst.

Een goede kweker heeft ook al een begin gemaakt met socialiseren en de jonge vogel aan zijn omgeving gewend en met meerdere soorten eten in contact gebracht zodat hij/zij al gewend is aan fruit en groente (dat vinden niet alle gaaien namelijk lekker als ze het niet gewend zijn).
Een gezonde gaai heeft geen diaree, wel een normale ontlasting, hijgt niet, hangt niet met de vleugels af en is alert. Geem afscheiding uit ogen en neus.

Waar woon je? Misschien kan je bij iemand van ons komen kijken?

Riboet

  • Gast
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #3 Gepost op: september 13, 2005, 19:00:00 pm »
Nou, ik zie natuurlijk na plaatsing dat je tegelijkertijd met mij het bericht hebt gewijzigd.

Een papegaai van 5 weken? Veel te jong. Heb je ervaring met handvoeden? Gaat de kweker/verkoper/winkel je dat onder begeleiding leren?

Ik ben tegen de verkoop van niet-zelfstandige babypapegaaien. Ik haal mijn jongen er niet eens uit op die leeftijd! Zonde. Laat ze wat meekrijgen van de inprentingsfasen van de ouders. Dat kan jij ze namelijk noooooooit bijbrengen. Ik heb mijn vorige jongen met 7 en 8 weken uit het blok gehaald. Djarno met 10, Chanel met 11 (zijn mijn huidige jongen) en eentje mag nog bij de ouders blijven.
Tussen Djarno en mijn eerdere jongen zie je geen verschil qua tamheid. Chanel is nog wel wat afwachtender maar dat komt ook goed.

Rika1963

  • Gast
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #4 Gepost op: september 13, 2005, 19:04:20 pm »
Persoonlijk vind ik 5 weken erg vroeg tenzij je ervaring hebt met baby gaaitjes ik vind zodra ze zelf al wat pellets of fruit eten beter zo rond 10 a 12 weken.
 ( is bij iedere vogel anders )

Waar je op moet letten of de vogel allert is of hij al zijn teentjes nog heeft, of hij een ring heeft, of die niet benauwd is en goed in de veren zit of de veren die hij of zij heeft er goed uit zien en mooie glazende snavel en geen diarree maar goed dit heeft Riboet al vermeld.

Groetjes Rika

Rianne

  • Gast
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #5 Gepost op: september 13, 2005, 19:57:12 pm »
Welkom hier, hopelijk heb je wat aan alle adviezen!  :-*

jaantje

  • Gast
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #6 Gepost op: september 13, 2005, 20:15:55 pm »
Hartelijk welkom :-*

grtz Diana.

Ronald

  • Gast
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #7 Gepost op: september 13, 2005, 20:55:13 pm »
Mag ik vragen waar je de grijze vandaan haalt? Is dat een broodkweker/winkel/hobbykweker?

Ronald.

Ronald

  • Gast
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #8 Gepost op: september 13, 2005, 22:53:46 pm »
Via PB ontvangen. Bij iemand bekend?

Citaat van: aeikemans
Hoi Ronald,

Hebben hem via marktplaats,
zie advertentie: baby gaaitjes
zijn ook al wezen kijken daar.
Hadden er zes in drie bakjes zitten kosten 400 euro per stuk.
adres is in Berghem bij oss Korstestraat.15
Mischien dat iemand weet of het een betrouwbaar adres is.
grt.Albert & Dorea.
eikemans@home.nl

Persoonlijk vind ik 5 weken ook veel te jong hoor. 12 weken is vroeg genoeg en zelfstandig eten is ook belangrijk. Weet je trouwens zeker dat het geen impulsaankoop wordt? Zo ja, dan kunnen een paar extra weekjes wachten er ook nog wel bij toch.

Ronald.

Ronald

  • Gast
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #9 Gepost op: september 13, 2005, 22:57:25 pm »
Even verder gezocht bij met GOOGLE (uiteraard) en daar vond ik dit bij de KvK.

Naam: Papegaaien Kwekerij 't Tuureind V.o.f.
Vestigingsadres: Korstestraat 15
Vestigingsplaats: 5351NL Berghem
KvK-inschrijfnummer: 17169783 0000
Soort inschrijving: Hoofdvestiging

Misschien zegt t iemand iets?

Ronald.

Tommy

  • Gast
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #10 Gepost op: september 13, 2005, 23:05:49 pm »
Zegt mij niks Ronald ???, maar ik ben het helemaal met jullie eens...5 weken is wel erg jong.
Het lijkt misschien heel schattig, maar je kunt erg veel verdriet krijgen als dit mis gaat om dan nog maar te zwijgen over hoe het voor het diertje is. Zoals Riboet de jongen opvoedt en hun ook het belangrijke stuk opvoeding van de ouders laat meekrijgen spreekt mij heel erg aan :-*

Misschien is een iets oudere vogel ook iets duurder (meestal wel) er staat heel veel tegenover en je loopt ook geen onnodige risicos. Dat ze minder tam zouden zijn is trouwens ook een fabel...eerder krijgen ze juist gedrags of andere problemen.

Maar Welkom hier en harstikke goed dat je ging twijfelen en om advies vraagt! :-*
Veel succes bij het nemen van deze beslissing, want ik begrijp goed dat je je er erg op verheugt ;)

Riboet

  • Gast
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #11 Gepost op: september 14, 2005, 10:36:25 am »
Zoals Riboet de jongen opvoedt en hun ook het belangrijke stuk opvoeding van de ouders laat meekrijgen spreekt mij heel erg aan :-*

En het leuke is met nog 3 tamme gaaien in de woonkamer dat de opvoeding gewoon nog een beetje doorgaat. Is heel grappig om te zien, dat onze trouwe Riboet, ook nog steeds moet leren. Favo en Middel zochten niet meteen contact met de nieuwelingen Djarno en Chanel maar nu ze ze een beetje kennen, wordt er wel gekroeld en zachtjes gesnaveld en af en toe wat eten gedeeld enzo. Riboet is de enige die ruzie zoekt. Die wil gewoon laten merken: ik ben de oudste met de oudste rechten! Chanel vliegt wel eens weg en landt dan op het (nooit gebruikte) nestkastje op de papegaaienspeelplaats. Riboet is er dan als de kippen bij om haar weg te jagen van haar kastje.
Maar ook strakke starre Riboet leert nog steeds bij en ik heb haar al een keer uitgebreid met Djarno zien kroelen...  :hart:.
Wel is er dus duidelijk verschil in de anders gesocialiseerde Favo en Middel en de vooral als kooivogel gehouden Riboet.

Maar zes gaaien in drie bakjes, klinkt als meerdere broedkoppels en weinig liefhebberij. Overigens hoeft een inschrijving bij de KvK niet zo heel veel te zeggen. Het is vaak een manier om bij groothandels te kunnen kopen (kostenbesparend), die doen immers alleen zaken met bedrijven die in het kvk-register ingeschreven staan. Hoofdvestiging wil zeggen: er is maar 1 bedrijf op 1 locatie. En dat kan dus een bedrijf aan huis zijn.

Maar tel ik alles bij elkaar op:
* errrug vroeg weg willen doen (aan onervaren mensen ook???)
* veel jongen (als je ze zo vroeg bij de ouders weghaalt, kan je wel tot 3 nesten per jaar hebben!)
* inschrijving als bedrijf
* de noodzaak om te adverteren op iets algemeens als marktplaats (en niet in echte liefhebberskringen, zoals hier of andere vogelfora (kan de advertentie ook niet terughalen op Vogelarena bv)

zijn voor mij wel wat aanwijzingen om voorzichtig te zijn met dit adres.

Het is misschien ook wijs om eens te kijken voor een 'afgedankte' papegaai, eentje van een half jaar ofzo. Riboet nam ik ook op die leeftijd van iemand over, is een leuke gaai geworden hoewel het meest betrouwbaar ten opzichte van mij. Maar ik denk dat als ik Riboet toen had aangepakt met de kennis die ik nu heb, of met de hulp van een forum zoals dit, dat ze net zo makkelijk en sociaal had kunnen worden als Favo en Middel nu zijn. En misschien wordt ze dat alsnog wel, want ik kan alweer meer met Riboet dan een half jaar terug  :thumbsup: (douchen bv zonder gebeten te worden haha).

Offline Loes

  • Global Moderator
  • Senior Parrot
  • *****
  • Berichten: 18979
  • Geslacht: Vrouw
  • Sjakko
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #12 Gepost op: september 14, 2005, 11:03:04 am »
Maar ik denk dat als ik Riboet toen had aangepakt met de kennis die ik nu heb, of met de hulp van een forum zoals dit, dat ze net zo makkelijk en sociaal had kunnen worden als Favo en Middel nu zijn. En misschien wordt ze dat alsnog wel, want ik kan alweer meer met Riboet dan een half jaar terug  :thumbsup: (douchen bv zonder gebeten te worden haha).

Daarom is het ook zo goed dat hier contact gezocht wordt met een forum. Voor mij geldt hetzelfde hoor. Toen ik hier op het forum kwam, heb ik wel z

jb

  • Gast
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #13 Gepost op: september 14, 2005, 11:31:23 am »
Iemand die papegaaien met 5 weken weg doet aan onervaren kopers is mijns inziens per definitie niet betrouwbaar en geen goed adres. Zeker als je voor het eerst een papegaai hebt, zoek iemand die ze pas weg doet als ze zelfstandig zijn. Voor die prijs zijn die zeker wel te vinden, er worden meer dan genoeg grijzen aangeboden.

Als je hem op deze leeftijd koopt zonder ervaring met het grootbrengen, is dat vragen om problemen. De kans dat het goed afloopt is zelfs vrij klein, tenzij je intensieve begeleiding zou krijgen. Maar dat is meestal niet het geval, het gaat dit soort mensen er meestal om, om de jongen zo vroeg mogelijk weg te doen en het geld te incasseren. De risico's (voordat ze zelfstandig zijn is er uberhaupt een behoorlijk risico op sterfte) zijn dan voor de eigenaar, maar ze vragen wel het volle pond.

aeikemans

  • Gast
Re: baby grijze roodstaart papagaai
« Reactie #14 Gepost op: september 14, 2005, 22:27:19 pm »
bedankt voor de info adres was de juiste!
dat ik daar zelf niet opgekomen was.
gaan zaterdag nog effe praten met deze kweker.
en kijken hoe die de jonge voert vragen ook of  ze dit verder willen doen tot ons grijsje zelf eet!
als het een goede kweker is moet dit toch lukken.

na zaterdag laat ik meer weten grt Albert