Auteur Topic: Chico  (gelezen 1609 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Riboet

  • Gast
Chico
« Gepost op: oktober 26, 2005, 10:50:14 am »
Chico is zijn buitenvrijheid kwijt. We hebben Chico gisteren uit de buitenvoliere gehaald en in de binnenkooi gezet en hopen dat ie snel tam wordt.

Maar ik kan nu, nog geen 24 uur later, al zeggen dat Chico een wereld van verschil is met Chanel! Chanel bleef ondanks dat ik er nog even gehandvoed heb, wantrouwig, dwars, eenkennig. Bleef lange tijd schreeuwen als je bij de kooi kwam. Op de kooi leunen of de op de kooi geklommen nieuwsgierige Middel eraf halen, resulteerde vaak in een grauw. Het was een gaaitje met pit en ze is terecht gekomen bij iemand die zoiets heeft van: schreeuw jij maar lekker, oh, je mag me ook bijten, maar bang ben ik niet van je dus bij de juiste persoon. De nieuwe eigenaar vind het namelijk heerlijk om een gaaitje te hebben met een eigen zin. En dat had Chanel. Het was een heerlijk gaaitje met een eigen wilskracht en een ontzettende verwaandheid, veel meer dan Favo. Het was een drie keer Favo heb ik wel eens gezegd. Opstappen deed ze nog niet, toen ze weg ging, maar je kon haar wel vrij makkelijk pakken.

Chico is anders. Heeeeeeeel anders. Chico is ondernemend, Chico is nieuwsgierig en bovenal, Chico doet niet zo gestressed. Chico is nu 17 of 18 weken oud. Nooit in handen geweest, altijd buiten, bij voorkeur de hele dag, ook met regen en wind. En het deed me eigenlijk een beetje pijn om hem uit die omgeving met Pappa- en Mammagaai te halen, maar ik zag dat ze al wat afstand van hem namen en ik weet bijna zeker dat Pappa- en Mammagaai hem zouden gaan verstoten als ze weer met eieren zouden beginnen. Ik had heel graag een vierde jonge gaai bijgezet in de voliere (als maatje voor Chico), maar de voliere wordt dan denk ik te vol en koloniebroed in een dergelijke kleine voliere zal wel niet lukken, dus Chico mocht een huiskamergaai worden.

Chico is beheerst, rustig. Als je boven op de kooi leunt over hem heen, grommelt ie niet, blaast niet, schreeuwt niet. Chanel deed in het begin heel stoer als je de voerbakken bijvulde. Chico kijkt je aan van: wat doe je? Oh lekker, vers voer.

Nu weet ik weer waarom ik zo gek ben op grijsjes (na de aga's). Ze hebben allemaal een eigen karakter en dat zie je veel sterker dan bij tropen, grasparkieten en valkparkieten. Aga's hebben sterke persoonlijkheden, maar grijsjes hebben net iets meer.

Oke, het enige dat het verschil tussen Chanel en Chico (en Djarno) zou kunnen verklaren, is dat Chanel het enige vrouwtje in het nest was en ik heb het al eens eerder gezegd: vrouwtjes zijn pittiger, lastiger, moeilijker. De mangrijsjes zijn lief, rustig, afwachtend, toekijkend. Eigenlijk zou een mannetje extra in mijn groep van reeds tamme gaaien niet echt gek staan. Moet ik alleen nog mijn partner bewerken om het gaaitje met de lichte nagels in huis te houden...  ;)

Maar de komende dagen dus lekker het vertrouwen winnen van Chico en hem socialiseren met alle binnenshuisgebeurtenissen (honden, stofzuiger, tv etc..), maar zoals hij nu is, verwacht ik niet teveel problemen met de nieuwe grijze huisgenoot!


kellyjeroen

  • Gast
Re: Chico
« Reactie #1 Gepost op: oktober 26, 2005, 12:03:59 pm »
dat is toch geweldig dat het nu zo goed gaat en ook nog eens zo snel  :-*

billy

  • Gast
Re: Chico
« Reactie #2 Gepost op: oktober 26, 2005, 20:54:16 pm »
Wat gaaf zeg dat het al zo goed gaat  :thumbsup:
Groetjes Els

Offline Loes

  • Global Moderator
  • Senior Parrot
  • *****
  • Berichten: 18979
  • Geslacht: Vrouw
  • Sjakko
Re: Chico
« Reactie #3 Gepost op: oktober 27, 2005, 11:27:19 am »
Oh Barbara, ik ben zo benieuwd naar je vorderingen met een 18 weken oude grijze!! Weer een nieuwe uitdaging. En ja, ik denk wel dat het karakter van een man makkelijker is. Chico is dus duidelijk minder gestresst, heel apart hoor, terwijl hij 18 weken buiten de huiskamer was en dan zo relaxed!! :thumbsup:

dutchgerard

  • Gast
Re: Chico
« Reactie #4 Gepost op: oktober 27, 2005, 11:37:02 am »
Mannen zijn altijd al makkelijker geweest dan vrouwen................ :) Kijk eens om je heen !!! :P
 :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Geintje...............

marry

  • Gast
Re: Chico
« Reactie #5 Gepost op: oktober 28, 2005, 00:28:02 am »
leuk om te horen dat het zo goed gaat met chico  ;) djarno gaat nu steeds meer babbelen en leert steeds meer klanken :thumbsup: dus je gaat chico mischien toch houden? gaaf hoor. gr marry 

Riboet

  • Gast
Re: Chico
« Reactie #6 Gepost op: november 02, 2005, 21:58:18 pm »
Oke het heeft even geduurd maar hier is ie dan: Chico  :thumbsup:!



En meteen even een fotootje erbij van de lichte nagels van onze grijze vriend:



Offline Loes

  • Global Moderator
  • Senior Parrot
  • *****
  • Berichten: 18979
  • Geslacht: Vrouw
  • Sjakko
Re: Chico
« Reactie #7 Gepost op: november 03, 2005, 09:56:33 am »
Hij/zij is mooi! En die lichte nagels vind ik ook mooi! Hoe gaat het nou? ;)

Cosch

  • Gast
Re: Chico
« Reactie #8 Gepost op: november 03, 2005, 10:09:13 am »
Mooie foto's  ;)
En een mooi grijsje natuurlijk! Zo mooi,die donkere oogjes  :hart:

Gr Corina

Tommy

  • Gast
Re: Chico
« Reactie #9 Gepost op: november 03, 2005, 11:19:48 am »
Wat vreselijk leuk om je verhalen te lezen en dan te zien en te horen dat Chico weer heel anders is dan de andere 2 :thumbsup: Pracht grijsje hoor en erg mooie nageltjes :hart:

kellyjeroen

  • Gast
Re: Chico
« Reactie #10 Gepost op: november 03, 2005, 11:23:09 am »
wat leuk dat het zo goed gaat met chico zeg

marry

  • Gast
Re: Chico
« Reactie #11 Gepost op: november 10, 2005, 00:51:51 am »
gaaf hij is precies djarno .gr marry

Offline Loes

  • Global Moderator
  • Senior Parrot
  • *****
  • Berichten: 18979
  • Geslacht: Vrouw
  • Sjakko
Re: Chico
« Reactie #12 Gepost op: december 22, 2005, 20:41:35 pm »
Vertel nog eens wat over Chico, Barbara, ben zo benieuwd! Ik heb begrepen dat ie nog niet echt tam is, omdat je het stiekem wel leuk vindt zo'n "wilde" ertussen? ;)